Preukaz výkonu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Preukaz výkonu

Poslaťod Terka » Sob 12.06.2010 11:47

Ahojte,
moja sesternica si chce kúpiť labradora s PP. A nevie (hľadali sme to spolu na nete) kde a ako by si mohla kúpiť preukaz výkonu. Netušíme či to dáva klub alebo tak.
Prečo chce preukaz výkonu?
Neskoršie by rada urobila so svojím psíkom pracovné skúšky.

Ďakujem za odpoveď

PS: ak tu už taká téma je prosím o preradenie :lol:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Preukaz výkonu

Poslaťod Nisus » Sob 12.06.2010 12:08

Aky preukaz vykonu? :oo: Nemysli tym nahodou volajaky preukaz kde sa budu zapisovat vysledky zo skusok? Na to je miesto vyhradene v PP...a ak to miesto cele zaplni, tak poziada SPZ o vystavenie dodatku k PP...Uz som sa stretla aj stym, ze niektori chovatelia to daju steniatku pri odchode do noveho domova :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Preukaz výkonu

Poslaťod Bad » Sob 12.06.2010 16:34

Nevím jak je to na Slovensku, ale my máme výkonostní knížku, kam se zapisují (kromě PP) výsledky zkoušek. Vystavuje ji na požádání rozhodčí na zkouškách, ale je dobré už při přihlášení na zkoušku oznámit pořadatelské organizaci, že ji budu chtít - aby si je rozhodčí určitě vzal.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Preukaz výkonu

Poslaťod Terka » Sob 12.06.2010 19:27

No ja neviem čo tým myslela, pretože ja som sa jej ani nespýtala (ja som v PP chove úplný laik teraz si idem kúpiť svojho prvého psíka s pp)
Spýtam sa jej dnes večer čo tým preukazom výkonu myslí a potom sem napíšem.
Ďakujem za odpovede :smile: :no:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Preukaz výkonu

Poslaťod Lindchen » Sob 12.06.2010 21:52

O preukaze vykonu som nikdy nic nepocula :oo: Existuje vykonnostna knizka, ako v agility, tak aj v sportovej kynologii. Chystam sa Arisovi nieco take vybavit a dopisat tam vysledky absolvovanych skusok (narodak a obedience) a pripisovat si tam pripadne dalsie. Vydava sa to ZSK na poziadanie. Ale toto by som uz pri kupe stenata fakt neriesila, casu je na to dost.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Preukaz výkonu

Poslaťod Terka » Ned 13.06.2010 14:59

Lindchen: spýtala som sa večer sesternice a presne to myslela. (výkonnostnú knižku) Lebo má na výber dvoch labradorov jedného jej majiteľ perdáva s preukazom výkonu/výkonnostnou knižkou a druhý jej o niečom takom ani nespomenul. Tak chcela vedieť, že čo by ju to stálo keby si nevybrala majiteľa chs s preukazom výkonu.
Tak som jej povedala, čo ste mi napísali tak všetko ok.
Ďakujeme obe :jop: :smile:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Preukaz výkonu

Poslaťod Lindchen » Ned 13.06.2010 15:09

Nechapem, preco sesternica toto riesi. :pac: O to, ktore stena si kupim, rozhoduje vela veci - kvalita stenata, kvalita rodicov, chovatel, podmienky. Vykonnostny zosit sa da kedykolvek vybavit (poziadat on), navyse este ani nevie, ci sa jej so psikom bude darit, ci bude mat na to, aby skladal skusky a podla toho chce vyberat stena?! Toto absolutne nechapem, naco riesi taketo hovadiny :nwm: VZ je totalne nepodstatny pri vybere stenata alebo CHS.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Preukaz výkonu

Poslaťod Terka » Ned 13.06.2010 15:33

Lindchen: ja sa jej do výberu šteniatka nemontujem, predsa ja s ním bývať nebudem a veľmi sa do labradorov nevyznám (myslím typu: aké choroby majú, aký majú mať exteriér a tak...)
A ona to myslela hlavne tak či to nie je dáko veľmi potrebné k budúcnosti výstavného alebo pracovného psíka.
a dodám iba: ľudia sú rôzny :heh:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Preukaz výkonu

Poslaťod Lindchen » Ned 13.06.2010 15:42

VZ nie je absolutne nevyhnutny k zivotu psa, ani k uchovneniu ani vystavam. Vysledky zo skusok sa bezne zapisuju do PP (aj ja ich tam mam), ale je to dobre na to, ze ked ma psa s viacerymi skuskami a nechce si prepchavat PP zapismi o vykonanych skuskach, ma vyk. zosit specialne na zapisovanie skusok. Nejaky extra specialny vyznam to nema, ale je to fajn vec. Kazdopadne sa to da kedykolvek vybavit jednym telefonatom alebo mailom, nech sa tymto nenecha ovplyvnit pri vybere stenata.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Preukaz výkonu

Poslaťod Terka » Str 16.06.2010 14:20

Lindchen: jasné, keď som jej povedala, že čo to je a ako ľahko to získať tak to vôbec nebrala do úvahy :no:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen


Späť na Chovateľstvo