Píšeme list chovateľovi

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod pigie » Str 01.06.2016 13:32

Offtopic: Chybaju mu 2 spodne zuby (labute musia byt plnochrupe), mal uz pol roka, takze uz to bolo jasne...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod moschino » Str 01.06.2016 13:35

že vybrať si a čas na rozmyslenie :lol: vo frapečkovom vrhu bola taká tlačenica o šteňatá, že som bola rada, že sa mi jedno ušlo. Dúfala som v čierne, ale aj keby bolo červené, beriem všetkými 10timi :lol: a mala som také šťastie :aaa: čierny malý satan
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod Leila Tobrok » Str 01.06.2016 13:45

vobec netusim, preco niekto vobec riesi to, ze sa zaujemca pyta AJ na cenu. ano, ak prva a jedina otazka v sprave je "cena?" a ani dobry den, som ten a ten, bla bla... tak sorry, to je dost blbe aj pre mna ale napisem cenu, preco nie, ale tiez len formou "600€"... nerozumiem, preco to niekto berie ako negativum, ked sa zaujemca opyta, ved odkial ma vediet ako sa ceny pohybuju????? aj ked sa kupuje cokolvek ine, clovek chce vediet, kolko si pripravit, odlozit, pozicat... ja tiez nemam vo vrecku 1000€ len tak...

osobne ako chovatel chcem vediet do akej rodinnej situacie ide pes, do akej domacnosti, zazemia, ake aktivity su v plane, uchovnenie, ci maju skusenosti so psami, ci stretli plemeno a ako budu riesit vlastnosti, negativne, ktore csv ma,...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod Lindchen » Str 01.06.2016 16:05

kives píše:otázka na chovateľov, naozaj sa určujú rôzne ceny za šteňa v závislosti od exteriéru? myslím, v jednom vrhu.

Nie som chovateľ, ale od pár známych ch. bíglov viem ceny vo vrhu a podľa mojich znalostí exteriéru ceny šteniat zodpovedali rôznej kvalite šteniat vo vrhu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod pigie » Str 01.06.2016 16:08

Kives, urcite ano. Aj u fundlov bezne. Stena s usami jak plachty nebudu davat za taku istu cenu ako stena, ktore vypada, ze bude viac sa podobat standardu. Ked sa to nahodou otoci pritom ako budu rast, tak smola :heh: Tak isto zuby, ak pri odbere nemaju predpisany zhryz, je to podobne, nebude cena rovnaka ako u stenata, kde je to OK.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod kives » Štv 02.06.2016 10:43

zaujímavé, u ovčiakov som sa s tým ešte nestretla, max psy vs feny.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod pigie » Štv 02.06.2016 10:45

psy vs. feny u fundlov je vzdy rozdiel, som sa nestretla s tym, zeby nebol :heh: (Feny samozrejme drahsie)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod wer » Štv 02.06.2016 10:55

u nas prave naopak :heh:
na sukach sa len chova, so psami sa robi. :lol:

inak, aj u NO sa isto najdu rozne ceny vo vrhu :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod pigie » Štv 02.06.2016 11:02

Offtopic: Sak prave to, ze u nas tie feny zarabaju peniaze, psi nie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod wer » Štv 02.06.2016 11:05

to je vsade tak. asi okrem NO
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod kives » Štv 02.06.2016 11:08

je to možné, len som sa s tým ešte nestretla. ale napr. u pracákov asi nebudú rozdielne ceny podľa exteriéru, či? ešte keď bola dlhosrstosť vyradzujúca, tak tie boli lacnejšie.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod wer » Štv 02.06.2016 11:29

No jo. Pocet zubov a klby tazko dopredu hodnotit. Ale skus, vajka u psov... Aj ked sa beru na robotu, tak asi kazdy uprednostni standardneho jedinca.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod Crossa » Štv 02.06.2016 12:14

Tak aj u toho pracáka vidíš u šteňaťa niekedy chyby v exteriéri, svetlé oči, mäkký chrbát, špicatá hlava a pod. Pre mňa bude vždy dôležitá najmä povaha ale zas musí ten pes/suka nejako vyzerať. To tak mimo tému...A psy pri No určite drahšie, či pracák či exterierák. Osobne sa tešíme viac sukám vo vrhu ako psom (keď to beriem z toho chovateľského hľadiska). A čo sa spytovania na cenu týka, nevidím v tom problém, skôr ide o to v akom kontexte je tá otázka položená.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod wer » Štv 02.06.2016 12:20

Crossa píše:Tak aj u toho pracáka vidíš u šteňaťa niekedy chyby v exteriéri, svetlé oči, mäkký chrbát, špicatá hlava a pod.

no a toto su prave tie exterierove chyby, ktore pri vybere pracaka moc nezavazia... :joint: u nich nikto dopredu nerata s V-ckom na vystave a pokial to nie je vyslovene vylucovacia vada, tak je to fuk. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod hisham » Štv 02.06.2016 12:25

Tak za mna: ozvala som sa, ze by som mala zaujem, ze mam skusenost s plemenom, popisala som, co by sme cca chceli robit. Chovatelka sa podakovala za info, obratom mi napisala cenu a popisala nejake svoje podmienky a opytala sa, ci s nimi suhlasim. Dohodli sme si navstevu v 6. tyzdnoch, vybrala som (z AZ dvoch steniat :heh: ) a bolo :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo