Píšeme list chovateľovi

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod Elis » Str 01.06.2016 9:03

adavra píše: aj cena je veľmi dobré sitko a ušetríte si kopu zmareného času s blbcami.


:yes:
tancovani kolem sdeleni ceny se deje hlavne v diskuzich na netu :ach:
ale pro zajemce o stene je to dulezita informace a ne ze ne.

Pro me zas je nepochopitelny pozadavek chovatele - "co mate pro pejska naplanovano za aktivity, jak se mu budete venovat".
mi to prijde jako degradace zajemce od chovatele :pac:
a stejne je skutecnost pak casto uplne jina...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod pigie » Str 01.06.2016 9:07

Tak ja som dostavala uplne sialene otazky, hlavne kvoli tomu, ze pes siel do mesta. Chovatelka si chcela byt ista, ze ho nedam prec pri prvom probleme. To bol policajny vysluch, hentaka otazka by mi prisla este mierna :lol: A este sme nemali auto a musela som jej povedat aj to, ze este nemam podnajom (sa pytala na poschodie, vytah...), ale hned co ho najdem jej dam vediet, ci ho 100% beriem :ha: A tak spatne to vnimam celkom ako odvahu chovatelke, ze mi ho vobec predala :heh: (A po podpisani zmluvy na podnajom som po vyjdeni z realitky hned jej volala, ze ano mam byt a 100% ho beriem. Bohvie, co si o mne musela mysliet :haha: Divna som bola cela :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod adavra » Str 01.06.2016 9:18

to mi pripomína, ak som sa jedného pána pýtala, či zvládne temperament toho najtemperamentnejšieho šteňaťa. Odpoveď, že tu cestu vlakom domov hádam zvládne, ma neskutočne pobavila. Po pár mesiacoch mi povedal, že až neskôr pochopil na čo som sa pýtala. :haha: A ja mu to úžasné zvieratko dodnes závidím :hi:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod weron » Str 01.06.2016 9:19

Tak fajn by bolo ak by chovatel napisal cenu aj sam od seba kludne,nie az ked sa opyta niekto :nwm: Tak si spravi to sito aspon ciastocne aj sam bez toho aby minal energiu na 10mailov...
Pride mail,precita,odpise a na konci kludne da cenu :nwm:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod pigie » Str 01.06.2016 9:21

Hej a mne uplne stacilo to od - do, lebo verim, ze jedno stena moze byt pre neho hodnotnejsie ako ine... A kto si chce vybrat podla ceny moze a kto chce vyberat podla niecoho ineho moze tiez :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod adavra » Str 01.06.2016 9:48

Weron, možno niekoho tie naťahovačky bavia a cíti sa dôležitejšie. :nwm: Ono aj ked do inzerátu napíšeš cenu, furt sa nájdu ľudia, ktorí v prvej vete napíšu, že PP nepotrebujú.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod moschino » Str 01.06.2016 9:59

ja som mala už dlho vybraté, odkiaľ a po ktorej fenke chcem šteňa a chovateľku som poznala už predtým z fb v pinčích skupinách, neskôr osobne. Písala som jej potom aj formálne mail, že mám záujem a že pes na šport a tak... prvého môjho psa už videla, vedela, že do čoho pôjde šteňa. A na cenu som sa tiež nepýtala dlho :angel: bolo mi to blbé, aby si nemyslela, že cena je pre mňa až tak dôležitá, lebo dôležitejšie sú kvality a zdravie rodičov. Pri medzinárodnom krytí a keď mi písala, že do Fínska budú asi letieť a keď sa narodili len 4 šteňatá, som počítala s cenou dosť vyššou. A nakoniec som bola milo prekvapená, chovateľka dávala šteňatá len za cenu, ktorú ju stáli vyšetrenia, krytie, cesta a tie veci okolo. Po finančnej stránke som si mohla zobrať aj dve štence :ha: keby ich teda nebolo tak málo a tak dlhé čakačky na ne, všakže :heh: ale pri najbližšej kúpe šteňaťa by som sa na cenu pýtala určite skôr :yes:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod Lindchen » Str 01.06.2016 10:14

Arisiak mal cenu priamo na stránke.

Kedysi mi niekto povedal, že pes s PP stojí 30 000 korún. Ja som úplne prestala uvažovať o psovi s PP :nwm: . Pri inzerátoch len to, že dohodou. Pod tým dá nedá nič predstaviť, navyše skutočne nie každý má predstavu, ako sa pohybujú ceny PP psov.
Inak ja už sa pýtam hneď v prvom maile, max. druhom. Popíšem seba a podmienky, kde bude pes žiť, na čo si psa beriem, resp. čo bude "náplňou" jeho života, aké aktivity plánujeme robiť a pripojím aj info o súčasnom psovi, na konci sa zvyčajne spýtam na cenu. Šetrím čas sebe aj chovateľovi, nebudeme si vypisovať 2 týždne, aby mi potom napísal 1500 eur za bígla :pac: .

Zatiaľ som problém nemala, cenu napísali bez okolkov. Kto by sa vykrúcal, tak nech predá inde. Podľa mňa je to neseriózne cenu tajiť alebo chodiť okolo nej ako horúcej kaše.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod Bad » Str 01.06.2016 10:38

Bad píše:
adavra píše:prečo sa tak bojíte opýtať na cenu? Veď je to jedna zo základných informácií. :nwm:


Protože to neberu jako obchod, ale jako adopci nového člena rodiny (a pro mě prostě dítěte) a to mi cena jako základní info nepřipadá. A rozpětí cen u plemene je poměrně známé.


odpovídala jsem na takto položenou otázku a za sebe - jenom doplním, nechť je odpověď úplná - na cenu se zeptat nebojím.

Patrně je na místě spíše otázka - proč někteří chovatelé nezveřejňují cenu ( cenové rozpětí)?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod Lindchen » Str 01.06.2016 10:56

Dobrá otázka na zamyslenie. Ozaj aspoň cena od-do by sa hodila, ak delí cenu podľa exteriéru šteňaťa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod adavra » Str 01.06.2016 11:11

Pri otázke o cene za seba hovorím, hneď v prvom maily. Ak s tým má chovateľ problém, tak riešenie závažnejších problémov s ním nebude o nič lepšie.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod Elis » Str 01.06.2016 11:36

Lindchen píše:Kedysi mi niekto povedal, že pes s PP stojí 30 000 korún. Ja som úplne prestala uvažovať o psovi s PP


presne. kazdy bezpapirak ma cenu...proc volat nekam, kde neni?

ale na druhou stranu -vim proc chovatele cenu neuvadeji -protoze ostatni je snesou pod cernou zem! bud ze maji vysokou cenu ( jak muzou chtit taaakove penize za tohle spojeni) nebo nizkou ( kazi nam ceny..). si clovek nevybere -pomlouva se porad :ach:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod Efa » Str 01.06.2016 12:01

cca pred dvoma rokmi som písala do CHS v AT - popísala som info o sebe a mojich doterajších psoch a našich dosiahnutých výsledkoch, popýtala som sa na povahy a zdravie rodičov a napísala som že pokiaľ by uvážili mi predať šteňa rada by som sa zapísala na poradovník ... v následnej odpovedi mi chovatľeľka okrem zodpovadania mojich dotazov sama automaticky uviedla sumu za šteňa ... takýto prístup mi príde vysoko korektný :jop: ... rezerváciu som napokon musela zrušiť, ale nie z finančných dôvodov no zo zdravotných ... :ua:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod janna » Str 01.06.2016 14:14

V prvom pripade sme kontaktovali chovatelku s umyslom zaobstarat si stena. Kedze stenata este len boli v plane, tak sme boli v kontakte. Ked sa stenata narodili, poslala nam fotku fenky (podmienka bola fena a typ sfarbenia). Mali sme cas na rozmyslenie, ale ak sme chceli stena, museli sme zlozit rezervacny poplatok. Na cenu sme sa pytali az potom ako sme sa rozhodli, ze stena chceme. Chovatelka nezistovala blizsie informacie ohladom toho kam stena umiestnuje.
V druhom pripade som kontaktovala chovatelku cez fb, pretoze som nasla na jej profile stena k rezervacii (opat bola podmienka fena a typ sfarbenia). Najskor som sa zaujimala o rodokmen, neskor sme sa rozpravali, preco chceme stena, kde bude vyrastat. Potom co sme sa rozhodli, ze steniatko sa nam paci sme riesili cenu. Opytala som sa na cenu a chovatelka napisala, kolko bude stena stat. Opat bola potreba vyplatit rezervacny poplatok. Chovatelka vyzaduje trvaly kontakt, aby vedela, ako sa steniatko ma.
Co sme pri hladani steniatok pozerali CHS, tak vacsinou vsade vyzadovali aspon zakladne info o sebe. Proste asi je to o pocite chovatela.
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Píšeme list chovateľovi

Poslaťod kives » Str 01.06.2016 14:31

kým som dočítala, mi zmenilo tému..

otázka na chovateľov, naozaj sa určujú rôzne ceny za šteňa v závislosti od exteriéru? myslím, v jednom vrhu.
pigie, prečo je Fry v pet kvalite?

jo, a zhodou okolností som sa dozvedela cenu krpatého až pri prvom stretnutí s chovateľkou, ale vedela som rozpätie.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo