Píšeme list chovateľovi

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod pigie » Ned 13.06.2010 19:23

Ja este k teme, ja som bola vystavena nasledujucim otazkam:
Ci planujeme v buducnosti deti, ako si to predstavujeme po narodeni dietata. - tuto temu so mnou otvorila chovatelka dokonca niekolko krat
Ci je niekto alergicky z rodiny na nejake zviera.
Ci sa ma o psa kto postarat, ak by som musela do nemocnice alebo sluzobnu cestu.
Kolko krat si predstavujem, ze s nim budem chodit von a na ako dlho (podla mna len preto, ze siel do bytu a je to pre to plemeno dost atypicke) a tiez ci je to byt s vytahom :ha:
A tiez sa slusne opytala aj na financnu situaciu sice nepriamo ale par otazkami
Musim povedat, ze po prvom telefonickom rozhovore, som bola asi 12 hodin rozhodnuta si psa odtial nevziat, pretoze mi to prislo az prilis vlezle a drze, ale potom som sa pozrela na to zo stranky cloveka ktoremu naozaj zalezi na tom, kam to steniatko dava a zrazu mi to prislo uplne v pohode :ha:
A este jednu otazku som zabudla, ako dlho s nim mienim zostat doma na privykanie a kolko hodin stravi denne sam.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod hermy69 » Str 23.06.2010 10:23

Ja by som sa tiež rada opýtala, ale skôr všeobecnejšie. Čo je vhodné napísať a čoho sa naopak vyvarovať, keď píšete prvý email chovateľovi?
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod hermy69 » Sob 17.07.2010 13:01

Je v poriadku, že chovateľ neodpovedá dlhší čas na email? :ua:
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Kača » Sob 17.07.2010 19:24

Čo je to dlhší čas? :)
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod hermy69 » Ned 18.07.2010 16:31

tiahne už na tretí mesiac... možno som netrpezlivá, ale to sa mi už zdá dosť dlho na to aby tak skusmo odpovedal :nwm:
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Kača » Ned 18.07.2010 16:38

Písal si do zahraničia?
Áno to je už dosť dlho. Ak sú zo zahraničia, možnože im dáva tvoje maili do SPAMu.
A inak, vidím to iba na nepoužívanú emailovú adresu, môže sa stať že aj zabudli odpísať, alebo si to odložili na neskôr-a už sa k tomu nedostali. Nedá sa im zavolať?
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 18.07.2010 20:00

Čo napísať a čo nie. Podľa mňa netreba špekulovať, pretože to je cesta akurát k peknému zamotaniu sa. Treba jednať vždy na rovinu, nič neprikrášľovať, ani nikde neuberať. Treba chovateľovy jasne sformulovať svoje očakávania a a to čo viem poskytnúť. Len tak bude vedieť chovateľ povedať, či áno, alebo nie. Pokiaľ ste začiatočník, chovateľ vás vôbec nepozná, alebo ste to plemeno ešte nemali, je slušné sa netváriť že vieme všetko, lebo nevieme a do mailu sformulovať aj nejakú tu otázočku a otvorene sa spýtať na názor. Jednoducho by som to nedala do formy "zoznamovacieho inzerátu" s tým že len na mňa ste čakali, ale do formou dialógu, z ktorého sa chceme niečo dozvedieť a vieme niečo ponúknuť.
Veľmi môže zapôsobiť, ak môžme poskytnúť referencie na nás od človeka znalého problematiky (napr. trénera agility, iného chovateľa/majiteľa plemena s ktorým sa kamarátime atď).
Chovateľ si vždy veľmi váži osobnú návštevu, týmduplom, keď sme z diaľky, pretože vidí ako moc nám na tom záleží a je to proste niečo iné ako si mailovať a potom prísť. Detto pre nás, pretože pri návšteve zrazu môžme zistiť veci, ktoré cez mail nevidieť a možno odriekneme.

S tým neodpisovaním. Záleží aj od toho, čo sme mi napísali :ha: , ale slušné by bolo aspoň odpýsať, že vám to nedám, to je fakt. Často krát chovateľ na mail neodpovie hneď, premýšľa. A že tých mailov je veľa, o tom netreba veľa hovoriť. Takže sa môže stať aj to,. že zabudol. Ak ti dlho neodpisuje, treba jednoducho zatelefonovať, pripomenúť sa, že ti na tom záleží, pretože sú super a bla bla a čakať na reakciu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod hermy69 » Uto 27.07.2010 17:08

,,S tým neodpisovaním. Záleží aj od toho, čo sme mi napísali :ha: ,,
Email som napísala so všetkou slušnosťou :lol: A priamo som dala najavo, že mám vážny záujem. Napísala som v skratke čo očakávam a aj čo môžem psíkovi poskytnúť. Takiež som im nechala spätný kontakt s poznámkou, že v prípade akýchkoľvek otázok na moju osobu sa na mňa môžu kedykoľvek obrátiť. Čakala som aspoň prvú spätnú odozvu s tým, že by som im neskôr zavolala a dohodla sa aj na osobnom stretnutí. CHS sa nachádza v ČR, čiže vycestovanie nie je až taký problém. Ale naslepo strielať nebudem. :ach: Radšej si ešte počkám (preposlala som email ešte raz pre istotu). A pokiaľ nebude odozva, tak si zavolám. Možno je len problém že som NEpoľovník... :hmm:
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Roman Kollar » Str 28.07.2010 10:56

Telefonat je vzdy super :jop: , ja omnoho radsej jednam s ludmi ktory mi zavolaju.....podla hlasu si vies spravit ako taky obraz o akeho cloveka ide :yes: , ale na maily sa ja vzdy snazim odpisat co najskor. 3 mesiace je moc dlha doba, na to ti uz neodpise....takze bud ten chovatel zabudol, alebo nema zaujem(ale ak by nemal zaujem, urcite by ti dal vediet). Mozno iba nefunguje mailova adresa (to sa mi uz raz stalo)
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod pigie » Str 28.07.2010 11:26

Neviem, ci to tu uz bolo, ale do prveho mailu by som NIKDY nedala otazku o tom, kolko stoji to stena
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod hermy69 » Str 28.07.2010 20:31

V žiadnom prípade som to tam ani nespomenula! Popravde ma suma ani nezaujíma. Som toho názoru, že pokiaľ si kupujem kvalitné šteniatko, tak je hodnota toho malého drobca na nezaplatenie :smile: Pravdaže každý má svoj finančný limit...ale v tomto ohľade ma suma až tak netrápi a o nej budem diskutovať až pri odbere (alebo prvom výbere šteniatka).
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Tatiana » Štv 29.07.2010 22:41

pigie píše:Neviem, ci to tu uz bolo, ale do prveho mailu by som NIKDY nedala otazku o tom, kolko stoji to stena

:smile: ale tak obvykle zacina alebo konci 95% emailov,po odpovedi zaujemcovi 90% sa uz neozve :ach: takze ak ma chovatel vela podobnych skusenosti radsej volat osobne,aspon ja radsej komunikujem cez mobil,je to rychlejsie a skor sa dopatras toho co chces vediet :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod katkariinka » Pia 30.07.2010 7:18

Tak ja, neskusena, som sa v prvom telefonate opytala, ze kolko stoji :lol: Lebo v tej dobe som nemala ale absolutne ziadnu predstavu o cenach takeho stenata a celkovo o cenach PP psov. No a nastastie to chovatelku neodradilo. Mna ta cena skoro hej, ale Lisin kukuc vyhral :jop: A to som sa neskor dozvedela, ze to som vlastne este lacno kupila, kedze nie je vhodna na chov. :haha:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod calwen » Pon 02.05.2011 20:57

Prispevky o tvorbe mlieka presunute sem viewtopic.php?f=30&t=5828&start=30#p670203
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod moth » Uto 10.05.2011 18:00

ahoj, mozem napisat o vlastnej skusenosti, ked som hladala steniatko podla mojich predstav v USA :yes: Je to ina mentalita ludi takze, najprv bolo potrebne sa skamaratit a spoznat. Temou mojich prvych e-mailov nikdy nebolo, ze chcem kupit od daneho chovatela steniatko! Samozrejme bavili sme sa o psoch, ale napriklad aj o pocasi :yes: Po kratkom case sme sa skamaratili az tak, ze chovatelka mi sama ponukla moznost ziskat do starostlivosti steniatko od nej, ked bude mat nejaky planovany vrh. Od prveho kontaktu presiel takmer rok a steniatka sa konecne narodili, chovatelka mi posielala kazde dva tyzdne obrazky jednotlivych steniatok, bol to pre mna neuveritelny thriler a uz vo veku steniatok 5 dni, som vedela, ktoreho psika by som chcela, naslednych 6 tyzdnov som stale nevedela, ci konkretny psik bude skutocne moj. Americania si davaju na cas a ak je to slusny kennel, zalezi mu na tom, aby predal v ramci moznosti danych pritomnostou zdrave a standardne steniatko. Musela som vyplnit 4-stranovy "dotaznik", kde bolo mnozstvo otazok, niektore by mi ani vo sne nenapadli :smile: musela som poslat foto nasho byvania, foto oplotenia, foto miest, kde bude psik pravidelne chodit na prechadzky atd. Co sa tyka ceny ta bola jednoducho dana, nikdy som sa o cene nebavila, vedela som aka je cena steniatka v USA aj cena v danej stanici, postupne som sa dozvedela cenu transportu rovnako ako sumu za veci okolo vybavovania administrativy. Potom som musela podpisat zmluvu, ktora rovnako vyhodne i nevyhodne zavazovala obe strany, chovatel aj noveho majitela... Napriek tomu, ze tento moj prvy pokus o import z USA mal smutny koniec, steniatko zomrelo na nasledky vyvolane vakcinaciou, nikdy som to neobanovala, bol to pre mna neskutocne vzrusujuci cas, bolo to splnenie mojho sna! Akokolvek chovatelka sa zachovala velmi slusne a po polroku od smrti mojho steniatka mi poslala ine steniatko, znova podla mojho vyberu a vzhladom na nemile skusenosti s prvym steniatkom som bola uz velmi opatrna nielen v ramci vakcinacnej schemy zauzivanej na Slovensku a spolu sme velmi statne ....
Roky dozadu som si kupovala steniatko aj na Slovensku aj v Cechach a asi som mala stastie na chovatelov, rovnako som bola spokojna, i ked pochopitelne proces okolo nadobudnutia tychto steniatok bol neporovnatelne jednoduchsi :yes:
Vsetkym novym buducim majitelom steniatok prajem hlavne vela stastia a stastnu volbu na chovatelsku stanicu! :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo