Teplota pri šteňatách

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Teplota

Poslaťod Amaguk » Str 30.04.2008 14:41

Tani, ale ty mas trochu mensich psikov nez su GR :no:
kamarat chova NO a jeho sucka ma v garazi priestor tak 3x3 m
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Teplota

Poslaťod Silwuska » Str 30.04.2008 14:41

:nie: ne troška...veeela...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Teplota

Poslaťod Tatiana » Str 30.04.2008 14:43

no mam mensich,ale myslim ze na porod to staci ako bolo uvedene,lepsie si to vyhreje,iba treba pri samotnom porode dohliadat na stenata,potom neskor mozu byt premiestnene do vacsieho :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Teplota

Poslaťod jar323 » Str 30.04.2008 14:52

no sak to iba tak na pôrod a pár dní potom a potom by išli už do niečoho večšieho
jar323
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: Teplota

Poslaťod Amaguk » Str 30.04.2008 15:24

no neviem, ja by som sa tych stiesnenych pomerov trochu obavala, istota je gulomet :no:
ale zase ak neviete zabezpecit stabilnu teplotu...
:nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Teplota

Poslaťod jar323 » Str 30.04.2008 16:17

ale ked nemáme kde myslel som že v pivnici ale tam by musel byť stále vyhrievač lebo cez den je tam chladnejšie ako vonku a tam by to mali o dosť večšie
jar323
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: Teplota

Poslaťod Silwuska » Štv 01.05.2008 14:11

:ach: v pivnici??a to tam budes stale behat za nimi?? preco si ich nedate do domu??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Teplota

Poslaťod lusy » Štv 01.05.2008 14:53

silwuska nie vsetci si to mozu dovolit. takze asi preto.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Teplota

Poslaťod Tatiana » Štv 01.05.2008 15:26

aj ja sa priklanam k tomu aby boli stenata so suckou vonku pokial to ide,ak v bude je teplo a cisto nie je problem,ked budu stenata chciet pobezkaju si dosyta a nehovorim o kopkach,chov v byte je omnoho narocnejsi,ja mam teraz iba dve stenulata dnu,ale to iba beham vyniest na potrebu a spat,takze som za odchov vonku :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Teplota

Poslaťod Silwuska » Štv 01.05.2008 15:32

No neviem...prave preto sa ho to pytam...a co si nemozu dovolit?? :nwm: maju dvor, maju pivnicu...zas je samozrejme rozdiel ze ako vyzera pivnica... :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Teplota

Poslaťod Tatiana » Štv 01.05.2008 15:41

tak neviem,ta pivnica by mohla byt,upravit to tam ,nad bednu lampu a je to,po troch tyzdnoch mozu ist aj von do budy,uz je teplo a slniecko im len prospeje,mate vidiet ako santia moje bulicky v travicke,musela som ju pokosit aby som ich videla :heh: a ostatne sucky ich strazia :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Teplota

Poslaťod mmseltie » Pia 02.05.2008 13:03

Porozmýšľaj nad tou pôrodnou debnou. Ja mám 35-cm zasranku s málopočetnými vrhmi a mám pôrodnú debnu 80x100 cm. Napriek tomu, že rodila a bola ďalej vnútri, polovica priestoru bola vyhrievaná podložkou. Šteniatka ju prirodzene využívali, v treťom týždni už menej a tak bol čas na vypnutie ohrevu. Po štvrtom týždni, keď už boli aktívne, išli do menej vyhriateho priestoru. Keby to bolo teraz, tak by boli určite vonku mimimálne cez deň.
Pôrodná debna je dobrá aj na to, že môžeš dobre kontrolovať stav šteniatok po narodení a pri viacpočetných vrhoch eliminovať straty. Nie každá fenka vie dať pozor na to, aby nepriľahla šteniatko. Mne sa to voľakedy stalo a odvtedy minimálne prvé dva dni kontrolujem pohľadom skoro každé fenkine premiestňovanie.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: Teplota

Poslaťod jar323 » Pia 02.05.2008 15:30

no do vnútra to isto nie nieje kde a ona samá neni naučená na venčenie ja som myslel že cez noc by boli v tej pinici lebo tam je v noci teplejšie a cez deň zasa vonku v búde lebo cez deň je zasa v pivnici chladnejšie ako vonku ale zasa ich stále prenášať to pre ňe neni asi dobré tak asi budú vonku
jar323
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Anglický bulldog - teplota pri štenatách

Poslaťod Macko » Ned 30.05.2010 11:04

Dobry den! Velmi pekne by som vas chcel poprosit o radu!
Vo stvrtok(27.5.2010) sa nam narodlili dve steniatka Anglickeho bulldoga. Po minulorocnej skusenosti, ked sme mali jedno steniatko a po dvojtyzdnovej starostlivosti nam zomrelo na zapal pluc, som miestnost vykuril na cca 28-29 C. Myslim si, ze steniatkam je v tomto prostredi velmi dobre, ale ich mamina velmi trpi(tazko dycha, chrci) z tej teploty. Nechcem ju pri nich zatvarat, aby sa jej tam nieco nestalo, ale ak jej necham otovrene, tak hned si ich vynasa na chladnejsie miesto. Preto by som sa chcel informovat, ci by stenatam nevadila teplota 25C. Pri tejto teplote by bola pri nich bez problemov, pretoze sa velmi pekne o ne stara. Dakujem za rady!
Macko
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglický bulldog - teplota pri štenatách

Poslaťod Nisus » Ned 30.05.2010 11:11

SKus kupit steniatkam taku tu hrejivu podlozku :yes: Niekde to tu uz aj bolo, alebo pokukaj po nete :no:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo