Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod MooosCZ » Sob 17.07.2010 16:23

hermy, muzou byt na dovolene :smile: a nebo nemusel mail prijit,uz se me to taky stalo....no ale zalezi jak je to dlouho cos mail psala-uz si s nimi aspon komunikovala telefonicky? :smile:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod hermy69 » Ned 18.07.2010 17:37

Písala som ho v apríli. Skúsim ho ešte raz preposlať, či chyba nebude v nedoručení a ak sa mi potom neozvú, tak bude asi najlepšie tam zavolať ako mi radíš :smile: :jop: A neviem, možno som len netrpezlivá :lol:
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod MooosCZ » Pon 19.07.2010 13:18

hermy,tak to uz je dlouha doba...co si vsimam,tak si vic chovatel ceni tel.rozhovoru a nebo i osobni navstevy pokud to jde...nekteri neberou maily jako neco vaznejsiho,protoze je mozne ze jim jich chodi desitky... ja ti radim,nic nepoilej znovu a zavolej dela to lepsi dojem :no: :jop: (i ja osobne az budu mit chovku,budu si vic cenit telefonickych kontaktu :jop: )
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod veroninika » Ned 25.07.2010 13:51

mne osobne sa stalo, ze zaujemcovia o steniatka prejavili zaujem aj som ich o narodeni steniatok informovala a pytala sa na 100% zaujem,......prekvapenie vsak prislo, ked som ich kontaktovala, ze sa mozu zastavit po steniatko a oni, ze uz nemame zaujem...bla...bla :hmm: pricom dalsich zaujemcov som uz odmmietala, kedze som mala vsetky steniatka rezervovane...
Dakujem, zdravi Veronika
www.spodagatov.sk
veroninika
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Velky Lapas

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod hermy69 » Pon 26.07.2010 14:25

Taký ľudia by si zaslúžili :au: ...keď nedajú vopred vedieť... A ako si to potom riešila? Zavolala si záujemcom, ktorých si odmietla?
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod shirae » Uto 03.08.2010 8:59

ľudia sa bohužiaľ prejavia až keď príde na lámanie chleba a treba zložiť zálohu za šteňa. táto je za rezerváciu šteniatka a nemusí byť vysoká. ide len o to, vytriedieť zdanlivých a serióznych. lebo keď odrieknu šteňatá v týždeň odberu, je to katastrofa.s každým dalším týždňom navyše hlavne u väčších plemien narastajú iba problémy. na ďalších záujemcov, ktorým sa šteňa neujde, si nechávam stále kontakt a každého upozorním, že aj keď sú šteniatka rezervované príp. zálohované, môže sa z rôznych vážnych príčin stať, že sa nejaké uvoľní. treba mať vždy nejaké rezervy. my sme mali "100%" záujemcov množstvo, ešte pred narodením, každý pravidelne písal, volal, ako sa majú, chceli fotky, chválili, aké sú pekné, ale keď mali 3 týždne a začala som ich postupne oslovovať, že už bude pomaly čas na stretnutie, zloženie zálohy a výber šteňaťa, len som kukala koľko dôvodov, prečo si šteniatko nemôžu zobrať :oo:
teraz majú 5 týždňov, máme ich už všetky vyzálohované a všetkých budúcich majiteľov sme tu už mali min. 2x, tak dúfam že sa nič zlé nevyvŕbi :ua:
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod hermy69 » Ned 08.08.2010 10:31

Hurá!!! Konečne sa mi dostalo odozvy od chovateľky na ktorú som tak dlho čakala. :lol: Už aj viem, že bude teraz najbližšie vystavovať v BA svoju sučku, takže už máme dohodnuté osobné stretnutie :jupi: Takže teraz sa vytešujem ako malá.
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod MooosCZ » Pon 09.08.2010 9:39

hermy, tak to je super, gratuluju :jop:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod Kaya » Pon 16.08.2010 14:10

Veľmi by ma zaujímalo aj ako je to z inej strany - zo strany chovateľa. S kamarátkou máme v pláne odchovať prvý vrh v kamoškinej CHS. Jedno šteniatko - sučku, si beriem ja a preto nevieme či máme ľuďom umožniť dopredu rezervovať, keďže sa vo vrhu bolonského psíka rodí veľme málo šteniatok, takže pre záujemcov sa maličké nemusia narodiť.
Obrázok
"Hlúpy pes opakuje stále rovnaké hlúposti, múdry pes vymýšľa neustále nové a nové...
...preto je retriever považovaný za jedno z najinteligentnejších plemien :)"
Kaya
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 117
Bydlisko: Skalica

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 16.08.2010 20:09

Môžete im umožniť rezervovať si predbežne bez zálohy - tým sa nezaväzujete k ničomu ani vy, ani záujemca....
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod maktub » Uto 17.08.2010 11:37

Tak ako píše Tatranská Afrika, my zálohy berieme až po narodení šteniatok, raz sa stalo, že bol veľký záujem o fenky - mali sme niekoľko záloh a museli sme ich potom vracať, pretože sa narodili samí psi. :no:
One Dogue de Bordeaux is never enough ! :smile:
maktub
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 467
Bydlisko: Ružomberok

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod Roman Kollar » Str 25.08.2010 12:27

Ja som spravil poradie, ked sa niekto ozval a chcel napriklad vystavnu sucku tak som ho dal do poradia. Potom mali prvy v poradi moznost prveho vyberu, druhy mal druhu moznost atd....

Az potom ako si vybrali steniatkosom si vypytal zalohu
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod Sima-dog » Sob 15.01.2011 11:36

Ja som si tiež rezervovala šteniatko ešte pred krytím... A sme 1. v poradí takže si môžme vybrať šteniatko a aj meno :jop:
*Nechoď tam kde vidíš svetlo, ale tam, odkiaľ počuješ štekať psov.*
*Pes je to jediné na svete, čo teba miluje viac než seba!*

Obrázok
Sima-dog
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bučany

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod Vikiki22 » Sob 15.01.2011 11:52

Sima-dog, a o aké plemeno ide, resp. z akej chovateľskej stanice? :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Rezervácia šteňaťa vopred

Poslaťod hermy69 » Pon 17.01.2011 13:37

Musím povedať, že moje vytešovanie vopred bolo úplne zbytočné. Stretla som sa s pani chovateľkou a po spoločnom rozhovore som zostala v tom názore, že z danej CHS brať šteniatko nebudem. :nie: Pani chovateľka na priame otázky odpovedala dosť vyhýbavo, fenka, ktorá mala byť nakrytá na mňa pôsobila chorľavým dojmom, čo sa potvrdilo aj pri posudzovaní. Nemala som z nej dobrý pocit. Ale ako sa vraví, kto si počká, ten sa dočká :lol: Takže tentoraz už šteniatko rezervované je (z inej CHS), fenka už bola nakrytá, tak mi už len zostáva dúfať, nech sa všetko podarí, tak ako má :smile:
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo