Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod jana232 » Štv 10.02.2011 14:22

katkariinka-ďakujem :no:
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 10.02.2011 15:27

My to robíme tak, že vždycky pripravíme viac mien (aspoň o jedno) a ponúkam novým majiteľom výber podľa poradia.
Ak je ešte pred poslaním žiadosti o PP na SPZ, môžu nás aj ovplyvniť svojimi návrhmi, potom už len vyberať zo zoznamu.
Som rada, že drvivá väčšina našich majiteľov psom hovorí takým menom, aké sme mu dali alebo si ho len trocha upravia..
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod renqa » Sob 18.06.2011 13:15

Keď sa jedná o šteniatko zo zahraničia, ako je to so zálohou? Stačí poslať na účet peniaze?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 18.06.2011 13:17

alebo osobne pri prvej navsteve :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod katkariinka » Sob 18.06.2011 13:30

individualne. V jednom pripade som zalohu neplatila, v druhom na ucet.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod erika blehova » Sob 31.12.2011 14:09

ja by som chcela kupit akita inu fenku kto by mi vedel ponuknut???dakujem :smile:
erika blehova
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod Priscilla » Sob 31.12.2011 14:24

Prepáč, ale takto sa pes ozaj nekupuje. :hmm:
A keď už musíš, máme tu na to inzerciu, prípadne aj tému o akitách :vykricnik:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod MontyTheDog » Pon 07.05.2012 18:56

Taká menšia otázka: ak si rezervujem šteniatko z CHS napr. 4 mesiace dopredu, môžem si vybrať preň vlastné meno? Dodržala by som začiatočné písmeno (ak by bolo šteniatko vo vrhu D, volalo by sa napr. Daisy).
Niektoré chovky nedávajú (s prepáčením) pekné mená, chcela by som mať podľa svojich predstáv.
Dá sa to?
Ďakujem vopred za odpovede :ahoj:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod Margita » Pon 07.05.2012 19:08

je to vsetko vec dohody,
Offtopic: aj ked mne osobne je jedno ake meno ma na papiery,ja uz meno pre buduce pesika vymyslene mam uz vyse polroka :lol: vrh bude E a meno mam na D,aj Rody ma v PP ine meno a volam ho inak,toto je pre mna tak trochu nepodstatna vec :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 08.05.2012 17:40

MontyTheDog píše:Taká menšia otázka: ak si rezervujem šteniatko z CHS napr. 4 mesiace dopredu, môžem si vybrať preň vlastné meno? Dodržala by som začiatočné písmeno (ak by bolo šteniatko vo vrhu D, volalo by sa napr. Daisy).
Niektoré chovky nedávajú (s prepáčením) pekné mená, chcela by som mať podľa svojich predstáv.
Dá sa to?
Ďakujem vopred za odpovede :ahoj:



Jasné že sa to dá, ale musíš si po narodení max do 2 týždňov vybrať štenítko a to je niekedy ťažké- ja som si vybrala meno a aj sučku hneď po narodení - chcela som určitú farbu,... v 2 týždňoch to už muselo byť definitívne, ale ostala som pri nej. s chovateľom sa iste dá dohodnúť
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod mairi » Uto 08.05.2012 19:29

Leiluska píše:
MontyTheDog píše:Taká menšia otázka: ak si rezervujem šteniatko z CHS napr. 4 mesiace dopredu, môžem si vybrať preň vlastné meno? Dodržala by som začiatočné písmeno (ak by bolo šteniatko vo vrhu D, volalo by sa napr. Daisy).
Niektoré chovky nedávajú (s prepáčením) pekné mená, chcela by som mať podľa svojich predstáv.
Dá sa to?
Ďakujem vopred za odpovede :ahoj:



Jasné že sa to dá, ale musíš si po narodení max do 2 týždňov vybrať štenítko a to je niekedy ťažké- ja som si vybrala meno a aj sučku hneď po narodení - chcela som určitú farbu,... v 2 týždňoch to už muselo byť definitívne, ale ostala som pri nej. s chovateľom sa iste dá dohodnúť


no neviem, podla mna je to dost individualne, napr niektori chovatelia pomenuvaju vsetky steniatka napr anglicky, alebo po hviezdach a pod. ja sama budem asi davat dost specificke mena podla niecoho a nepomenujem stena na rodokmeni napr. anicka len preto ze novy majitel si to bude zelat, lebo sa mi to nepaci a nehodi k ostatnym menam.
pristupila by som k moznosti ze ja vymyslim mena a novy majitel si moze z nichvybrat, ktore sa mu paci. cize da sa to za predpokladu dohody s chovatelom, ale nie je to samozrejmost.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod Margita » Uto 08.05.2012 19:40

v rodnom liste mam meno ale malokto ma tak vola :lol: tak mne by bolo aj jedno keby v PP mal meno a volam ho inak,aj keby bolo v PPv kolonke meno E 21468,ved to je uplne jedno,aj tak vacsina vola svojich psov inak
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod Bad » Str 09.05.2012 7:56

Leiluska píše:Jasné že sa to dá, ale musíš si po narodení max do 2 týždňov vybrať štenítko a to je niekedy ťažké- ja som si vybrala meno a aj sučku hneď po narodení - chcela som určitú farbu,... v 2 týždňoch to už muselo byť definitívne

ale to neplatí obecně (ty 2 týdny), to si řekl asi chovatel, ne?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Záznamy na šteniatka, rezervácia šteniatka vopred

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 09.05.2012 10:54

naozaj to záleží na chovateľovi, ja dávam záujemcom vybrať meno, alebo môžu navrhnúť svoje, do 3 týždňov mi treba všetky mená, ale ku konkrétnemu šteniatku sa meno priradí až pred čipovaním (tetovaním)...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo