Doklady pre psa

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Doklady pre psa

Poslaťod alicass » Uto 20.04.2010 19:57

Ahojte, chcem sa spytat aky je rozdiel medzi preukazom povodu, exportnym rodokmenom,petpassom,EUpassom. Tie dve posledne su asi to iste, ci nie? Uvazujem o kupe psika z CR a neviem co z toho potrebujem.Plus ak by niekto vedel priblizne ceny za vybavenie tychto dokladov.Dakujem.
alicass
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: doklady pre psa

Poslaťod mart.ina » Uto 20.04.2010 20:06

preukaz povodu (PP) dostanes, iba ak si kupis psika z chovatelskej stanice, cize je to nejaky doklad o povode psa, ako aj vyplyva z nazvu
exportny- vybavuje sa steniatku ak ma byt exportovane mimo krajinu narodenia
passport, pas- ako normalny ludsky pas, kvoli cestovaniu, pes musi byt tetovany alebo cipovany aby ho dostal, potom uz sluzi aj ako ockovaci preukaz.
ceny neviem, nevybavovala som to nikdy, ale myslim ze to uz byva v cene steniatka (pripadne mozno exportny sa daco doplaca, zalezi na dohode s chovatelom)
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: doklady pre psa

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 20.04.2010 20:07

preukaz pôvodu je niečo ako rodný list, kde je napísané meno tvojho psa, chovateľ, predkovia, miesto pre tituly z výstav, skúšky,...
exportný rodokmeň sa posiela na SKJ, ak kupuješ psa zo zahraničia a tam ti vybavia zápis do našej plemennej knihy. aktuálna cena je na stránke SKJ.
petpass je eupass, je to to isté, ú tam očkovanie, číslo čipu a dostaneš tam razítka o stave psa ak chceš ísť na výstavu.
Ďalšia vec je, že so psíkom ako ho kúpiš, musíš ísť najprv k vetovi, aby overil jeho totožnosť, toto tlačivo nájdeš na SKJ, to ti on potrvdí a pošleš ho na SKJ.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: doklady pre psa

Poslaťod aleka » Uto 20.04.2010 20:31

Ja som si vlani doniesla psa z Ciech len s medzinarodnym ockovacim preukazom. Chovatelka mi povedala ze kedze sme v EU pas nepotrebuje. Prva otazka veterinara pri nasej prvej navsteve vsak bola ako sme mohli cestovat bez pasu :otaznik: :vykricnik: Takze mozno sme mali len stastie ze nas nik nezastavil.
aleka
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: doklady pre psa

Poslaťod aleka » Uto 20.04.2010 20:34

ale myslim ze pas by mala byt povinnostou predavajuceho.
Clovek sa uci na vlastnych chybach :hi:
aleka
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: doklady pre psa

Poslaťod alicass » Uto 20.04.2010 20:43

Ak som to spravne pochopila, tak mne majitelka CHS povedala ze ak nechcem chodit na vystavy, staci mi preukaz povodu, ze exportny rodokmen treba na vystavy...o petpase nespominala nic,tak predpokladam ze ho k steniatkam nedavaju..asi som z toho mimo :pac:
alicass
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: doklady pre psa

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 20.04.2010 20:45

ako je to pri bežných dopravných kontrolách neviem, napr. do Poľska i Čiech mi už Petpass kontrolovali, ale kde ho v zahraničí určite budete potrebovať sú výstavy a preteky, kde sa od nedomácich pretekárov a vystavovateľov petpass vyžaduje.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: doklady pre psa

Poslaťod lusy » Uto 20.04.2010 23:01

alicass píše:Ak som to spravne pochopila, tak mne majitelka CHS povedala ze ak nechcem chodit na vystavy, staci mi preukaz povodu, ze exportny rodokmen treba na vystavy...o petpase nespominala nic,tak predpokladam ze ho k steniatkam nedavaju..asi som z toho mimo :pac:

ano mala pravdu, co sa tyka exportneho. ak nechces chodit na vystavy tak ti je nanic. ale nikdy nevies, ci to v buducnosti nebudes chciet vyskusat. co sa tyka pasu, tak si myslim, ze by to pomaly uz mohlo byt samozrejmostou.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: doklady pre psa

Poslaťod alicass » Str 21.04.2010 12:14

mart.ina píše:exportny- vybavuje sa steniatku ak ma byt exportovane mimo krajinu narodenia

lusy píše:co sa tyka exportneho. ak nechces chodit na vystavy tak ti je nanic. ale nikdy nevies, ci to v buducnosti nebudes chciet vyskusat.

takze ked je psik z ciech, musi ci nemusi mat exportny rodokmen?
alicass
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: doklady pre psa

Poslaťod Riky » Str 21.04.2010 12:52

No, mne chovateľka vravela, že ona musí požiadať o udelenie exportného rodokmeňa a ja si to potom pošlem na SKJ. A Petpassport my už dostaneme, ale neplatí niečo také, že šteniatka do asi 3 či koľkých mesiacov ho mať pri ceste nemusia? Ja neviem, sama sa pýtam...
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: doklady pre psa

Poslaťod blueberryx » Uto 17.08.2010 22:40

Neviem ci sa to sem zrovna hodi ale skusim. Mam psika z Ciech, uz mi prisiel exportny rodokmen, a co teraz?je to povinne preregistrovat u nas? SKJ sa nachadza kde?len v ba alebo aj inde?a ako je to s klubmi? naco mi je clenstvo v klube?a este taka vec, v papieroch je v mojej adrese preklep plus dosli mi dva papiere,rodokmen a druhy kde sa zapisuju asi uspechy,ale ten nie je podpisany chovatelkou,ten rodokmen je,moze s tym byt problem?dakujeeem
blueberryx
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: doklady pre psa

Poslaťod mart.ina » Uto 17.08.2010 22:58

tak skusim odpovedat aspon an nieco: musis to poslat na skj a asi aj zaplatit daky poplatok, www.skj.sk, clenstvo v klube nie je povinne, ale je to v tvoj prospech. ci uz ak budes chciet chovat v buducnosti, alebo su aj klubove yvstavy atd. najdi si klub k tvojmu plemenu a skus si prestudovat ich stranku.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: doklady pre psa

Poslaťod lusy » Štv 19.08.2010 9:30

blueberryx píše:Neviem ci sa to sem zrovna hodi ale skusim. Mam psika z Ciech, uz mi prisiel exportny rodokmen, a co teraz?je to povinne preregistrovat u nas? SKJ sa nachadza kde?len v ba alebo aj inde?a ako je to s klubmi? naco mi je clenstvo v klube?a este taka vec, v papieroch je v mojej adrese preklep plus dosli mi dva papiere,rodokmen a druhy kde sa zapisuju asi uspechy,ale ten nie je podpisany chovatelkou,ten rodokmen je,moze s tym byt problem?dakujeeem

ak chces vystavovat tak treba preregistrovat, ak nechces nemusis. ja som tiez doviezla psa z ciech. z netu som si vytlacila "potvrdenie o totoznosti psa" najdes na ich stranke pod tlacivami. s tym som sla k veterinarovi a potom do skj, ktora je v blave. dala som im exportny PP a to tlacivo a oni mi na pockanie nacapili peciatku a bolo. :lol:
co sa tyka toho druheho papiera to bude asi priloha k PP. malo by to tam byt aj napisane. to pouzijes ak sa ti minu kolonky na rodokmeni.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: doklady pre psa

Poslaťod blueberryx » Štv 19.08.2010 10:51

ok,dakujem vam :ahoj:
blueberryx
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: doklady pre psa

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 23.08.2010 9:58

a prosim vas kolko sa za to plati? :ach:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Ďalší

Späť na Chovateľstvo