Doklady pre psa

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: doklady pre psa

Poslaťod Lenkaa » Štv 02.09.2010 22:16

Asi to nepatrí do tejto témy, inde som to nenašla tak skúsim, aby mali šteniatka mojej fenky s PP z chovnej stanice tiež PP stačia mi všetky potrebné skúšky mojej fešandy alebo musím mať aj založenú chovnú stanicu? :ach:
Lenkaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 396

Re: doklady pre psa

Poslaťod mart.ina » Štv 02.09.2010 22:43

ak chces vlastny nazov stanice musis ju mat zalozenu, ale inak sa da odchovat aj na stanicu nejakych znamych. najprv musis mat ale fenku zbonitovanu, uchovnenu podla plemena. a odporucam skor sekciu chovatelstvo, tam je toho hodne
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: doklady pre psa

Poslaťod Lenkaa » Štv 02.09.2010 23:02

mart.ina no hej, toto všetko viem, ide mi len o to, či musím mať aj chovnú stanicu okrem potrebných skúšok aby moje šteniatka mali PP, idem ešte pokukať raz tému chovateľstvo, ďakujem :no:
Lenkaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 396

Re: doklady pre psa

Poslaťod mart.ina » Štv 02.09.2010 23:12

ale na to aby steniatka mali PP musis mat bud svoju chovatelsku stanicu, alebo mozes odchovat na meno CHS nejakych znamych, pripadne napr. chovatelov odkial mas sucku. robi sa to hlavne, ak napriklad planujes len jeden vrh a neoplati sa ti vybavovat vsetky papiere ku CHS. chapes? inak si niesom ista ci spravne rozumiem tvojej otazke
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: doklady pre psa

Poslaťod Lenkaa » Štv 02.09.2010 23:15

áno už rozumiem :yes: a aj som našla o tom tému :hi:
Lenkaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 396

Re: Doklady pre psa

Poslaťod 1bubko2 » Pon 08.08.2011 10:21

chcem sa spytat ci musi byt na PP podpis chovatela na prednej stranke hore(nie je tam a oni tvrdia ze nemusi, ale viem ze ked sme brali prveho psika tiez nam to zabudli podpisat a museli sme to posielaqt naspat aby to podpsiali,), tiez vzadu pri zmene majitela je podpis chovatela a ani tam vraj nemusi byt ???
a este som chcela vediet ci mam nieco riesit so SKJ pri kupe steniatka, nejako im to nahlasit alebo tak :hi: ?
steniatko je zo SR
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Doklady pre psa

Poslaťod lucinki » Pon 15.08.2011 13:47

toto mam ja z nasej klubovej stranky s datumom 23.4.2011:
Dôležité upozornenie pre chovateľov a a majiteľov psov!
Vzhľadom k tomu, že sa v poslednom obdobi vyskytlo viac pokusom o skupovanie a obchodovanie so psami, bude SKJ kontrolovať úplnosť údajov v PP.
Chovatelia su povinní potvrdiť svojim podpisom správnosť PP (miesto na podpis vedľa adresy chovateľa), Ďalej sú povinní vyplniť meno a adresu nového majiteľa, ktorému dávajú šteňa a toto tiež potvrdiť svojim podpisom.
Žiadame aj majiteľov psov, aby si skontrolovali tieto náležitosti a pokiaľ chýbajú, aby sa skontaktovali s chovateľom a dali si to do poriadku
Pokiaľ SKJ zistí v PP chýbajúce podpisy chovateľa, meno a adresu súčasného majiteľa, bude toto považovať za obchodovanie so psami a vyvodí voči chovateľovi sankcie podľa predpisov SKJ.
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Doklady pre psa

Poslaťod 1bubko2 » Pon 22.08.2011 13:36

lucinki dakujem :) takze im to poslem nech mi to pekne podpisu :pac: Offtopic: ak mi vobec na nieco cely PP bude :heh:
a nejaké to nahlasenie prechodu psa ku mne SKJ-ednote netreba ?
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: Doklady pre psa

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 22.08.2011 15:23

nie, nahlasuje sa len import
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Doklady pre psa

Poslaťod hermy69 » Uto 30.08.2011 14:24

V cenníku služieb sekretariátu SKJ je uvedené že za exportný PP sa platí 40 €. Mám to chápať tak že pri prehlasovaní štenda z ČR do SR mu musím vystaviť a zaplatiť tento PP alebo už to dostava automaticky od chovateľa?
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Doklady pre psa

Poslaťod bubka » Uto 30.08.2011 14:43

Exportny PP vybavuje chovatel v krajine povodu psa. Ty psa z CR importujes :no:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Doklady pre psa

Poslaťod sandrejka » Uto 30.08.2011 14:44

Export pedigree musi vybavit chovatel. Ked ho obdrzis, psa preregistrujes na Slovensku. :smile:
sandrejka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3269

Re: Doklady pre psa

Poslaťod hermy69 » Uto 30.08.2011 15:45

Možno hlúpa otázka ale preregistrovanie budeme riešiť prostredníctvom SPZ keďže pod neho spadáme, či klasicky pod SKJ? :nwm:
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Doklady pre psa

Poslaťod zeane » Uto 30.08.2011 23:09

plemenná kniha SPZ je tá tvoja pravá :ahoj:
aby som ti to uľahčila: http://skj.sk/phpmenu.php?s=22 vot zdes, informácie
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Doklady pre psa

Poslaťod hermy69 » Ned 04.09.2011 10:26

Pani chovateľka mi to pri návšteve u nej vysvetlila ako to chodí. Už nám len ostáva počkať na PP :ahoj:
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo