Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Týždnová mamička nechce svoje psíky

Poslaťod agah » Pon 03.05.2010 7:29

Nedavna skusenost mojej znamej - fenka odmietala krmit steniatka, utekala od nich. Po 10 dnoch posiel takmer cely vrh (ostal len jeden chlapik). Diagnoza - mlieko bolo infekovane bakteriami - sepsa. Matka vedela co robi. Dobre, ze tentokrat u bratrancov kaukazakov, vsetko dobre dopadlo, ale v buducnosti dat vysetrit mlieko este pred porodom!
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Týždnová mamička nechce svoje psíky

Poslaťod sipper » Str 23.06.2010 20:51

Dobrý deň mám podobný problém. Naša sučka zhruba 3 týždne normálne kojila, ale od kedy šteniatkam narástli zúbky tak to nevydrží. Skúšame ju držať počas kojenia, ale začne sebou veľmi metať a šteniatka striasať. Už síce normálne papkajú dokonca sme im skúšali dávať aj suché granulky (aj keď neviem či je to dobre, nemajú s tým vobec problém), ale skôr sa bojím o fenku. Má veľmi veľa mlieka a bojíme sa aby sa jej nezapálili žľazy. Čo sa s tým dá urobiť ? ďakujem za každú radu
sipper
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Týždnová mamička nechce svoje psíky

Poslaťod kotrmelc » Štv 24.06.2010 10:33

My sme našej kázali ľahnúť. To bolo keď mali šteniatka 5 týždňov a vymýšľala to bolo pri Strune. Pekne ľahla, hladkali sme ju pritom, chváááálili jaká je ona dobručká maminka a pritom dostala nejakú dobrotku. Totiž Struna je strašný pažroš a za žranicu, by spravila čokoľvek. Treba ju motitovať, neviem dať jej nejaký extra kúsok syra, to len prospeje pri kojení a veľmi ju chváliť, podľa mňa to zaberie :yes:
Pre šteniatka je najlepšie aby čo najdlhšie ceckali, samozrejme aj granulky môžu :yes:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Týždnová mamička nechce svoje psíky

Poslaťod sipper » Štv 24.06.2010 19:49

ďakujem za odpoveď. dnes som si všimol, že je od nich veľmi dokúsaná a tiež ju držíme, ale nie jej to moc po vôli išlo mi len o to. :)
sipper
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Týždnová mamička nechce svoje psíky

Poslaťod Ivanka.P » Str 07.07.2010 12:53

Vo veku, kedy už prikrmujem a je zo šteniat očividne nervózna by som fenku oddelila od šteniat a 3-4 x za deň ju nechať kojiť a pomôcť jej pri tom ako píše Kotrmelec. :nwm: Môže byť dokúsaná aj tým, že ju často cecajú a ona s prisatými "pyraňami" na cecíkoch sa snaží ujsť :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Týždnová mamička nechce svoje psíky

Poslaťod agah » Str 02.03.2011 5:45

V troch tyzdnoch by zubky az tak vadit nemuseli, skus si vsimnut pazuriky steniat - ostrihali ste ich? Ak ich maju prilis dlhe mozu fenku skrabat a to je jej nielen neprijemne ale moze aj sposobit zapal.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Steniatka Labradora

Poslaťod Adeon » Pia 25.03.2011 6:42

Zdravim,

Mam 4 rocnu fenku labradora a ma 10 dvojtyzdnovych steniatok, vsetko bolo doteraz vporiadku, no cez noc a ani rano im nechcela dat papat, poumyvala ich, vzdy ked zapistia(co robia dost casto) pribehne ale to je vsetko. Potom uz nastastie isla k nim a cez den tam bola tiez vcelku dlho takze sme boli pokojni, no dnes mame zase ten isty problem, dufam ze k nim pojde, no chcem sa spytat ci je to normalne? Pripadne ak viete poradit co robit..

Z akukolvek pomoc dakujem :)

*ospravedlnujem sa ak som to zle zaradil..
Adeon
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Sučka odmieta šteňatá

Poslaťod katkariinka » Pia 25.03.2011 9:09

Adeon, nerozumiem uplne, dala im uz potom najest? Napapali sa?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Sučka odmieta šteňatá

Poslaťod Adeon » Pia 25.03.2011 9:19

ano, vzdy len rano a v noci sa jej tam moc nechce byt ale cez den uz vpoho, aj dnes uz nastastie im dala papat.. mam aj mlieko na prikrmovanie ale nechcem zacat kym to nieje nevyhnutne
Adeon
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Sučka odmieta šteňatá

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 25.03.2011 10:25

V 2 týždňoch šteniatok by som sučke ešte dala príkazom, aby ich nakŕmila.... pekne ľahnúť a pridržala by som ju.
Nemusí už pri nich byť stále, ale musí ku nim dochádzať dojčiť, oblizovať ich a upratovať.
Ak má dosť mlieka, nie je podľa mňa dôvod na prikrmovanie.
Nezabudnite šteniatkam strihať drápky, môže jej byť nepríjemné, keď ju škrabkajú...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

SURNE: materinsky instinkt a spravanie feny po porode

Poslaťod vlameni » Štv 16.06.2011 19:15

dobry vecer, mame tehotnu sucku NO, vlastne prave rodi, dnes rano porodila dve zive a jedno mrtve a este pridu urcite dalsie na svet. problem je v tom, ze sa jej nepaci pelech, ktory sme jej urobili na zahrade a steniatka stale prenasala z jedneho miesta na druhe, mala ich pod schodami, kde by mohli umret od chladu. tak sme ju ohradili v tom pelechu aj s malymi, ale velmi sa jej tam nepaci. taktiez nelezi pri steniatkach ale stale chodi dookola (asi pojdu na svet tie zvysne). tie dve tam len tak lezia, knucia a hladaju mamu, vobec neviem, ci ich uz krmila (nemozem si zobrat dovolenku a davat pozor na steniatka) a ked sa ich snazim prilozit k mame, tak sa jej pchaju pod labky akoby hladali stravu. ked knucia, tak ona len unavene lezi mimo nich a obcas ich onucha, oblize, ale nie je to take, ze sa od nich nepohne, kludne pobehuje od nich prec.
je to normalne? moze byt, ze nema dostatocne vyvinuty materinsky instinkt? mame ju pustit von z pelechu nech vlaci steniatka po celej zahrade, pod stromy, pod schody? som z toho uz uplne v strese a neviem, ako jej mam pomoct...alebo to mam nechat na nu?? poradte mi prosim!
vlameni
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: SURNE: materinsky instinkt a spravanie feny po porode

Poslaťod Stanislava » Štv 16.06.2011 19:40

POčas prebiehajúceho pôrodu je takéto správanie bežné, zväčša po jeho ukončení sa aj za takýchto feniek stávajú dobré matky. Jej nezáujem môže byť spôsobený diskonfortom, bolesťami atď. Určite by som však vzhľadom na dĺžku prebiehajúceho pôrodu a vysilenie fenky vyhľadala veterinára.
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Problem s Fenkou

Poslaťod Mirka L. » Pia 17.06.2011 17:46

Zdravim mám jeden problem na ktorý by som sa chcela spýtať. Máme fenkou a už asi tak 2-týždňove šteňatá a su vonku v bude a tá je vo voljere a fenka ich stále vynáša von na dvor dnes tam boli napr. cele popoludnie a ani raz ich nekrmila a evidentne ich ani nechcela krmiť pretože vždy od nich odišla. Neviete prečo to robí ? či je to normálne alebo čo
Mirka L.
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: SURNE: materinsky instinkt a spravanie feny po porode

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 17.06.2011 19:12

máme tému: viewtopic.php?f=30&t=9067

podľa mňa má sučka pocit, že nie je so šteniatkami v bezpečí, preto ich neustále prenáša.
Treba nájsť nejaké miesto, kde nebude vyrušovaná. Ak si nemôžete zobrať dovolenku, skúste nájsť nejakú dobrú dušu, ktorá dá na šteniatka pozor - ja si neviem predstaviť, že by som sučku a šteniatka nechala samé... striedame sa pri nich stále - prvé 2-3 týždne aj v noci...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Problem s Fenkou

Poslaťod Mirka L. » Sob 18.06.2011 7:32

Diky ale s krmením možno už ani taký problem nebude včera večer ich už nakrmila ale dnes rano znova ich hned vyniesla z voljery von na travu a tam ich nechala aj ked je vonku dosť chladno. Nevieš prosím ťa prečo to robi?
Mirka L.
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo