Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod gaya » Pon 11.01.2010 18:25

Mliecne incizivy mala vsetky....pri prezubovani nastal problem ked jej nevypadali mliecne canini (spiciaky sme dali neskor vythnut, lebo same nevypadli) a co sa tyka premolarov tak ma aj tie co nemusi mat....

viem ze napisat 3 mesacnemu stenatu do zmluvy ze je urcene na vystavy a chov, ale bola kupovana v tej kvalite a za tym ucelom (teda skor na vystavy, kedze pri civavkach nemam nejake velke chovatelske ambicie) a zasa svet sa nezruti ked aj tie zubky nebudu, v podstate mi je to jedno ci bude alebo nebude chovna, mame ju doma ako milacika a neviem si predstavit ze by mala steniatka lebo ona je take vecne steniatko
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod Michal A » Pon 11.01.2010 18:32

Offtopic: Ďalšiu vec, ktorú pes podľa štandardu nespĺňa je povaha. Prešiel všetkymi socializačnými fázami tak ako bolo treba, má denný kontakt so psami, ľuďmi a inými vzruchmi, napriek tomu sa u neho prejavuje výrazná "strachová" agresivita. Nikto mu nikdy neublížil a ani nepržil negatívny zážitok s človekom a napriek tomu sa k neznámym ľuďom prejavuje maximálne nevraživo, deti nie sú výnimka. Občas mám pocit, že do tela môjho austrálskeho ovčiaka sa prevtelil stredoaziat :)

Bol by som rád ak by sa hrubo vyznačené a popísané vlastnosti nespájali so stredoaziatom, lebo toto niesú povahové vlastnosti tohto plemena. Ak niečo nepoznám tak o tom nehovorím a nevymýšľam si takého veci /je to hrubá vada ktorá sa v chove eliminuje/. K cudzím je nedôverčivý a ostražitý, ale nie príliš a bezdôvodne agresívný. Nerobte zo stredoaziata beštiu. Ďakujem.
Michal A
Šteniatko
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Prešov

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod maja.fetch » Pon 11.01.2010 19:22

Offtopic: Michal A: mrzí ma ak tie zvýraznené veci vyzneli ako popis stredoaziata. Tak som to vôbec nemyslela, vami zvýraznené vety popisujem ako problémové správanie môjho psa, v žiadnom prípade nie ako rysy stredoaziata. Vetou : "Občas mám pocit, že do tela môjho austrálskeho ovčiaka sa prevtelil stredoaziat :)" som konštatovala správanie môjho psa, ktoré je typické správaniu skôr pastierskych ako ovčiarskych psov. A tieto povahové rysy sa u neho značne prekrývajú, má evidentný problém vyrovnať sa s tým, myslím že preto tá jeho nevyrovnaná povaha s občasnými "tikmi".
Tá spomínaná veta veta nemá spojitosť s predchádzajúcimi vetami. :no:
A už za žiadnych okolností z nich nerobím beštie :ahoj:

Obrázok

PS: chovateľka sa zachovala férovo, aspoň to svedčí o serióznosti CHS. Dostanem šteniatko-psa zadarmo. Čo však pri tom, čo mám doma vychádza najskôr o dva-tri roky...ale aj tak. :lol:

Ďakujem za rady, myslím že celkom vhodná téma na diskusiu :no:
"Teprve pes dělá z člověka opravdového člověka..."(Irena Sehnerová)
maja.fetch
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod Tingri » Pon 11.01.2010 20:37

K povahe neviem čo povedať, spomínané plemeno nepoznám...snáď len toľko, že by chovateľ mal brať ohľad aj na povahové črty jedincov, ktoré sú samozrejme dedičné. Agresívne, alebo iné nežiadúce povahové črty by sa nemali púšťať do chovu, dobre však vieme o čom to je...a aj ako je to s uchovňovaním. Takže už je len na chovateľovi, čo mu bude ďalej robiť reklamu, aké jedince. Osobne som ochotná odpustiť malú exteriérovú vadu na úkor povahy. V našom prvom vrhu TT nám to krásne vyšlo a zatiaľ som s povahami na 100% spokojná a veľmi ma to teší. :no:
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod lavyrle » Pon 11.01.2010 21:37

Ahojte,
ja to trošku otočím...o mesiac si ideme po šteniatko do ČR :yes: Mohla som sa tam ísť aj pozrieť, avšak je to na konci ČR, máme dve deti - jednoducho je to pre nás veľmi náročné ísť až tak daleko. Tak či onak - chovatelia s nami skoro denne komunikujú, posielajú fotky, viem ako náš akim priberá, čo papá. Spojila som sa aj s poradkynou chovu, ktorej som poslala fotky z ľavej, pravej strany - zhodnotila ho ako veľmi pekného, teda zatiaľ bez chýb. Čakáme teraz na zuby - uvidíme či budú v poriadku, zatiaľ je aj vetom ohodnotený ako výborný, teda vyzerá, že splní štandard.

Na čo si dať ešte pozor???? Čo hlavne odsledovať? Zatiaľ viem, že v prvom rade budem sledovať správanie jeho, správanie, sučky, správanie chovateľov, prostredie. Určite sa u nich chvíľu zdržíme - cesta potrvá tých 8 hodín, takže hádam nám aj kávu urobia :ha: Konkrétne na šteniatku obzriem všetky otvory, srsť, zuby, či nemá pruh. Čo ešte????
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod Michal A » Uto 12.01.2010 9:03

Offtopic: To ako to bolo napísané a prirovnané to vyznieva ako keby bol stredoaziat alebo iné pastierske plemeno hysterický neurotik útočiaci na všetko čo sa pohne aj na deti, útočiaci zo strachu čo nie je pravda. Vami popísane správanie psíka nie je normálne u žiadneho plemena.
Bolo použité nie najvhodnejšie prirovnanie a formulovanie problému. Len som to chcel dať na správnu mieru. :ahoj:
Michal A
Šteniatko
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Prešov

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod Dasha » Pon 06.02.2012 22:18

ja mám jednu otázku. Môjmu psíkovi nezostúpil semenník a v takomto prípade mám nárok na vrátenie časti peňazí nie? Chovateľke som zatiaľ len písala (na fb a mail) a nereaguje. Ako mám postupovať, ako si mám od nej "žiadať peniaze"?

V zmluve je že "šteniatko je vhodné na chov, výstavy nemá žiadne vady."
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod Lindchen » Pon 06.02.2012 22:29

Nie som právnik, ale vychádza mi z toho, že si podpisom potvrdila, že psík nemá žiadne chyby. Máš v zmluve, že ti vráti peniaze, ak (...)?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod Dasha » Pon 06.02.2012 22:34

hmm... je tam len že vráti peniaze v prípade infekčnej choroby alebo úmrtia (do 15 dní)
a "chovateľovi nie sú známe žiadne skutočnosti, ktoré by bránili zdravému vývoju predávaného šteniatka a že kupujúcemu nezatají žiadne vady ani zdravotné problémy šteniatka."
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod Lindchen » Pon 06.02.2012 22:42

Obávam sa, že môžeš apelovať len na jej chovateľskú etiku. Ja mám v zmluve, že sa mi vráti polovica peňazí, ak nezostúpia semeníky alebo nevyrastie zub. Hoci mám vážne chorého psa, peniaze späť nedostanem (ale ani ich nežiadam).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod Bad » Uto 07.02.2012 6:58

Chce se to podívat se do občanského zákoníku (smlouvu jste asi neuzavírali podle obchodního), jak je to se zárukou na předmět koupě - nesestoupený semeník je vada, která nemusí být zjevná v okamžiku předání, jestli chovatel neručí do nějaké doby a pokud se v ní vada projeví, máš nárok na něco (článek na toto téma byl před nějakou dobou v časopise, ale dle českého práva, tak si to zkus zjistit). Smlouva nesmí být v rozporu se zákonem.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod esster » Pon 05.03.2012 15:22

mňa by zaujímalo ešte niečo iné.
ak má šteniatko vo veku ked ide k novému majiteľovi preukázateľnú nejakú estetickú ,,vadu" (chýba nejaký ten zúbok, poprípade mierny podkus, neštandartne sfarbenie, padnuté alebo postavené ucho) skrátka len malú chybičku pre ktorú nemôže byť uchovnené, môže ho chovateľ predať o niečo nižšiu cenu? :lol: samozrejme aby bolo štendo funkčné, žiadne zdravotné problémy (ak by tých zubov chýbalo viac a pod).
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod mairi » Pon 05.03.2012 15:26

esster píše:mňa by zaujímalo ešte niečo iné.
ak má šteniatko vo veku ked ide k novému majiteľovi preukázateľnú nejakú estetickú ,,vadu" (chýba nejaký ten zúbok, poprípade mierny podkus, neštandartne sfarbenie, padnuté alebo postavené ucho) skrátka len malú chybičku pre ktorú nemôže byť uchovnené, mal by ho chovateľ predať o niečo nižšiu cenu? :lol: samozrejme aby bolo štendo funkčné, žiadne zdravotné problémy (ak by tých zubov chýbalo viac a pod).

prepisla by som tuto vetu :no:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod QuintipaNO » Pon 05.03.2012 16:07

Bad akurát že semenníky majú byť zo stupene už pri predaji a ak boli môže to byť zapríčinené aj novou majiteľkou že sa vrátili naspäť, píšem môže nie že je
taktiež ako zuby ak tieto veci niesu v poriadku priamo pri predaji vtedy treba hneď buď odstúpiť alebo riešiť cenu
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Pes s vadou/vrátenie peňazí od CHS

Poslaťod Bad » Pon 05.03.2012 16:58

Tuším, že semenníky by měly sestoupit do 10ti týdnů, ale to by měl pořádný chovatel ošetřit ve smlouvě. Ale upřímně, když jsem si přebírala štěně, tak jsem něco o smlouvě a blablabla vůbec nevnímala, jenom jsem se totálně rozechvěle třepala na to svoje nové miminko :hi:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo