Predaj šteniatka človeku s nezáujmom o chov a výstavy

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Predaj šteniatka človeku s nezáujmom o chov a výstavy

Poslaťod Aris » Uto 22.09.2009 21:09

Predali by ste niekomu sučku s tým, že ten človek ju chce vykastrovať? Nebolo nijaké extra zaujímavé sponenie a ani by to nebola jediná fenka s vrhu. Dakujem za odpovede :ahoj:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Jannka » Uto 22.09.2009 23:53

Hm, podla okolnosti - ak by to bolo z hladiska, ze nevie zarucit, ze sa ku fenke pocas harania nikto nedostane, tak ano.
Ak ju nechce vyuzit v PP chove, tak vzdy lepsie vysterilizovat,nez aby doslo k nezaducemu nakrytiu nejakym susedovym orechom.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Predali by ste....?

Poslaťod drymarchon » Str 23.09.2009 0:25

ja určite nie
no pokiaľ by mala suka napr. výrazné exteriérové vady, ktoré by mohla preniesť na šteňatá, tak by bola kastrácia mojou podmienkou....nechcela by som totiž v rámci plemena podporovať atypické psy, ale ak by to bola suka s krásnym exteriérom, dobrým rodokmeňom a hlavne predpokladom do budúceho chovu, tak by som našla majiteľa ktorý by sa chovu venoval.... toť môj názor :no:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Leila Tobrok » Str 23.09.2009 8:32

asi tak, ak by bola sučka vyslovene netypická a nepripomínala poriadne dané plemeno, tak by som to dokonca vyžadovala - resp.to, že sa na nej nebude chovať. aj keď už som počula aj také, že majitelia povedali - veď možno tie šteniatka také nebudú - chcú chovať na absolútne netypovej sučke. to je podľa mňa zlý majiteľ, ktorý chce za každú cenu šteniatka, aj keď ide o nekvalitného psa. ale ak by šlo o veľmi dobré spojenie a exteriérovo krásneho psa, vybrala by som majiteľa iného, ktorý sa psovi venovať bude a bude s ním všetko potrebné absolvovať.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Aris » Štv 24.09.2009 14:26

dakujem za odpovede. Ide mi to, že plánujem sučku(najskôr síce za pät rokov) a zvažujem rôzne alternatívy a medzi jednu patrí aj to, že chovať nechcem/nebudem a vtedy by som radšej chcela sučku sterilizovať ako by mala mať bPP šteniatka. Uvidím síce čo ešte dá čas, ale nemám podmienky nato, aby som mohla chovať šteniatka a pochybujem, že sa to zmení.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 24.09.2009 14:32

je to dosť ďaleko, ale je super, že bezPP nekúpiš. Ale zase jedna vec, čo keď sučinka bude sterilizovaná, bude mať 4 roky a tebe sa situácia zmení a aj zatúžiš odchovať šteníky? je to dvojsečné. myslím, že sa nájde chovka, ktorá má pekné psíky, ale nie veľmi prínosné krvou pre plemeno, má trebárs veľmi početný vrh a nebude tragédia, keď jedna nebude "produktívna"... uvidíš časom, možno sa fakt situácia dovtedy zmení :no:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Kača » Štv 24.09.2009 14:48

Ale zase jedna vec, čo keď sučinka bude sterilizovaná, bude mať 4 roky a tebe sa situácia zmení a aj zatúžiš odchovať šteníky?


Takto to bolo u nás. Keď mala Sindy 4 roky, tak sme začali uvažovať na uchovnením. Nikdy nevieš :no:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Predali by ste....?

Poslaťod jakut » Štv 24.09.2009 16:15

aj u nas, Myska ma tri roky a chcem ju dat uchovnit :no: nikdy nevies co sa moze zmenit :lol:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Aris » Štv 24.09.2009 19:22

No hej to je síce pravda, ale vždy je tu možnosť zobrať si dalšiu fenku :joint: Ja si chcem najskôr vyskušať ako mi dané plemeno sadne, pochopiť sa s ním, skúsiť dáke skúšky zložiť a ked budem na 100% vedieť, že toto je to, čo chcem budem chovať :yes:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Predali by ste....?

Poslaťod margot » Pia 25.09.2009 7:22

Aris: kebyže som chovateĺ, tak je pre mňa prvoradé, aby ten človek mal ozajstný záujem o plemeno. To, či bude chodiť so psom na výstavy a súťaže je jeho osobné rozhodnutie. Neuprednostňovala by som ľudí, ktorý chcú so psom športovať pred tými, čo ho chcú ako domáceho miláčika. Hľadala by som človeka, ktorý by sa k môjmu psíkovi hodil a klapalo by im to. a myslím, že dosť chovateľov je takých

Offtopic: A len pre zaujímavosť, teda ak to nie je tajomnstvo, aké plemeno plánuješ? :lol:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Aris » Pia 25.09.2009 8:05

Dakujem :yes: Ja dúfam, že nájdem aj takého chovateľa čo mi predá fenu s tým, že možno štenatá ani nebudú.
Offtopic: margot: Československého vlčiaka
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Predali by ste....?

Poslaťod margot » Pia 25.09.2009 8:14

Aris: držím palce CSV je super psík :no:
A myslím, že sa ich nájde dosť :no:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 25.09.2009 8:16

no ja si myslím, že osobne som to hodnotila z iného hľadiska. je rozdiel, či mi budúci majiteľ bude robiť výstavy alebo šort a naproti tomu či chce chovať a snaží sa psa uchovniť, alebo psa dá hneď vykastrovať a nedá tomu vôbec šancu, aj keď sa k sebe hodia. možno to človeka chytí, možno ten pes bude tak výcvikovo nadaný, že by bola škoda jeho gény nepoužiť. ako som písala, je to dvojsečné.
Aris a čo si nepožičiaš od Miša na pár dní psa :lol:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 25.09.2009 8:17

margot píše:Aris: držím palce CSV je super psík :no:
A myslím, že sa ich nájde dosť :no:


Aris má čsv v krvi a v rodine :lol:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Predali by ste....?

Poslaťod margot » Pia 25.09.2009 8:39

Leiluska píše:no ja si myslím, že osobne som to hodnotila z iného hľadiska. je rozdiel, či mi budúci majiteľ bude robiť výstavy alebo šort a naproti tomu či chce chovať a snaží sa psa uchovniť, alebo psa dá hneď vykastrovať a nedá tomu vôbec šancu, aj keď sa k sebe hodia. možno to človeka chytí, možno ten pes bude tak výcvikovo nadaný, že by bola škoda jeho gény nepoužiť. ako som písala, je to dvojsečné.
Aris a čo si nepožičiaš od Miša na pár dní psa :lol:


je to dvojsečná zbrań, to je pravda ale ťažko sa to hodnotí, keď nemáś v ruke konkrétneho psíka
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Ďalší

Späť na Chovateľstvo