Predaj šteniatka človeku s nezáujmom o chov a výstavy

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Predali by ste....?

Poslaťod starr » Pon 05.10.2009 14:53

Spoluobčania nech si trhnú, nechápem, čo ich môže desiť na tak krásnom zvierati? Oni si nebodaj myslia, že máš vlka alebo niečo také? :pac: .

Som rada, že si mi to vysvetlila, lebo ja som si myslela, že ČSV sa bude strániť ruchu veľkomesta, že sa nebude dobre cítiť na takých masovejších akciách, že on práve len tie hory, lesy, pokoj a ticho lúk a úbočí... Tak som zasa o niečo múdrejšia :no: . Ďakujem.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 05.10.2009 15:00

áno presne to si myslia a že mám nebezpečného psa a nemá ani košík... ako keby on mal o tých ľudí záujem... :pac:
ono čsv má hlavne rado akciu a zmenu. a mesto je super miesto pre takéto veci. fakt keby si ho videla, ja sa teším, že si pobehá v poli a on mi celou cestou zíva a kráča znudene vedľa mňa... ale v meste je to kopa nového a zaujímavého a to ho fascinuje... ale zase treba povedať, že záleží od socializácie v šteňacom veku, lebo ak je plachší, je to horšie. k tomuto treba strašne silnú socializáciu, to je u nich základ. našťastie som s tým problém u môjho nemala.
ono to čsv v lese vyzerá fantasticky, ale treba s nimi fakt robiť viac ako len dlhé prechádzky... :smile: preto tá moja nechuť predávať šteniatko niekomu, kto chce psa len na záhradu... ten pes sa tam bude nudiť, ničiť a bude nešťastný aj pán aj pes. :ahoj:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Aris » Pon 12.10.2009 18:08

Offtopic: Mne už to môže byť jedno, pretože bratranec mi presne vysvetlil akú sučku mi potom dá :haha: :haha:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 13.10.2009 9:18

no povedz :lol:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Aris » Uto 13.10.2009 18:48

Bude to prvá sučka z jeho odchovu, ale do pobrodností nechcem ísť,aby som to nezakríkla
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Tasha » Pon 19.10.2009 17:33

čo sa týka výstav v zmluve. Ja som aj Marianovi, čo si bral Ainu povedala, že nemusí ísť na tie výstavy on. Stačí keď mi umožní ju na tú výstavú vziať. to isté aj s ostatnými vecami ako bonitácia. Ja to v tej zmluve nemám preto aby všetci čo si odo mňa vezmú šteniatko chovali, ale preto, že bonitácia je dôležitá pre mňa ako pre chovateľa.
Ani marian sa nehrnul na výstavy (že on je skôr samotár) a už má absolvované dve výstavy aj zvod. A majú spolu úžasný vzťah. A viem, že ho to chytilo natoľko, že rozmýšľa aj nad chs a šteniatkami...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 10.01.2010 12:32

znova otváram túto tému, ale trošku iným smerom ma zaujíma...

píšem si s kamošom, ktorý o psoch vie dokopy - majú 4 nohy a štekajú. o výcvik nemá záujem, prosí mňa, či by som mu psa nevycvičila :pac: lebo on nemá čas a psy len behajú po dvore, von nechodia,...
anyway, povedal mi, že ich ovčiaci sú z policajného chovu z jednej strany a záchranárskeho z druhej. vraj sa nejako dostali k šteňatám, určeným na takúto prácu. mňa zaujíma - predali by ste niekomu, kto o výcvik a následnú prácu so psom nemá záujem a ani snahu psa, ktorý má vysoké predpoklady na záchranarčinu a podobne?

beriem to tak, chalanisko sa chce pochváliť, o to mi teraz neide. ide mi o to, nechali by ste chátrať takého psa len tak na dvore?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Emily » Ned 10.01.2010 15:28

moj nazor: ano predala. Ak ma zaujem o plemeno, psik sa tam bude mat dobre, tak ano. Nakoniec sa moze stat, ze so steniatka vyrastie psik, ktore zachranarcina nebude bavit... Ale zas sa mi zda nezmyselne, brat si psika a "nemat nanho cas"... :ahoj:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 10.01.2010 19:49

veď to, na jednej strane je podľa mňa super, keď si psíka vezme niekto z lásky, ale na druhej, je to perspektívny pes, skúsiť by to iste mal. lenže on nemá čas ani na základnú poslušnosť a to mi tiež dosť vadí.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Predali by ste....?

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 12.01.2010 10:46

Nepredávala by som psa konkrétneho plemena, resp. v tomto prípade aj určenia, niekomu , kto o to apriorne nemá záujem. Akceptujem to, že toho psa to nebude časom baviť (aj pri snahe majiteľa a za pomoci chovateľa), alebo sa zraní, alebo nevyskočia potrebné vlohy. Ale ak by mi kupca povedal, že nemá čas a nemá záujem, a psa chce len na gauč/dvor, asi by som ho odkázala na útulok.
Ak by som niekedy bola chovateľ, mala by som aj v zmluve uvedené, že vyžadujem, aby sa majiteľ venoval práci, ktorá tomu psovy prináleží a aby splnil skúšky (napríklad couringovú/dostihovú licenciu, alebo polovné skúšky v prípade chovu iného plemena). Psi na gauč z môjho chovu by proste neodchádzali.
Ako viem, že je to rovnako ako každý iný bod zmluvy nie celkom "vymáhatelné", ale pre dobrý pocit.. :ach: . Proste by som chcela, aby ma majiteľ informoval o pokrokoch, posielal výsledky skúšok/súťaží, fotografie. Ak nie, tak by som sa hodne vypytovala, čo sa deje.

K tej kastrácií/sterilizácií. Ono je veľmi ťažko v dvoch mesiacoch, keď mi pes odchádza povedať, že toto je nádej našeho chovu a v zmluve napísať nekastrovať/nesterilizovať, je to len predpoklad, keď sa nič nestane. Skôr by som povedala, že ano je tu tá možnosť fenu vysterilizovať, ale neskôr, keď bude ako tak jasné, čo z nej bude. :nwm: Viem, že to pre budúceho majiteľa nieje záruka, ale apsoň možnosť.
Ono so zapojením PP psa do bPP chovu je to fakt problematické. naposledy sa tak stalo v ČR čo viem, šiel barzoj ako foter bPP "vianočného" vrhu. Bez súhlasu chovateľa aj bývalého majiteľa psa samozrejme. S celou zmluvou si mohli s prepáčením utrieť. Ak sa tak niekto rozhodne, tak tomu nezabráni nikto.
Jedna chovateľka sa tomuto bráni tým, že sučky dáva len do spolumajiteľstva.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo