Kotné sučky a naše šteniky

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod bela2001 » Štv 23.08.2012 12:17

to nevadi,aj nase to mali len po 1 injekcii
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod nisade » Uto 28.08.2012 23:13

Ahojte všetci.Tak my dnes tahame 58 den a pomaly sa chystame na porod.Tak nam drzte palce lebo to bude po prvy krat!!!
:ahoj:
nisade
Nováčik
 
Príspevky: 37

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Ned 02.09.2012 16:07

Chovatelské povídání

Jelikož mám právě březí fenku, inspirovalo mě to, abych napsala o svých zkušenostech s narozením štěňat. Když se chovatel rozhodne zvětšit svoji psí smečku, je dobré zajistit, aby fenka byla ve výborné kondici.

Asi 3 měsíce před nakrytím podávám Regalen, protože je důležité pročistit játra, která budou následnou březostí velmi zatížená. Ihned po zabřeznutí pak je vhodný Vitamarin (který v tomto případě vždy stavím na 1. místo, užitečný je celou první polovinu březosti) a Fytomineral.

Oba přípravky jsou nepostradatelné, dokáží zajistit důležité přírodní látky, díky kterým fena donosí maximální počet štěňat, a lze tím zamezit vstřebání špatně vyživených plodů nebo tzv. černým porodům.

Dále je dobré alespoň 1–2x týdně přidat B!omultivitamin, tím se zabrání nedostatku kyseliny listové a dalších potřebných vitaminů. Abych se vyhnula hrozícím rozštěpům plodu, alespoň 4x týdně dávám fence Chlorellu. Tou se také předejde zácpě u zvířete a zároveň se zajistí správná funkce střev.

Na konci březosti vyměním Fytomineral za Skeletin, který dokáže předejít hrozícímu odvápnění (což bývá velice vážný, život ohrožující stav). S tímto přípravkem pokračuji ještě dalších 6 týdnů po narození štěňat, dokud bude fena kojit, a tím mít zvýšenou potřebu vápníku.

Tento můj osvědčený postup jsem poradila několika svým přátelům chovatelům a shodli jsme se na viditelných výsledcích, zejména u těžko odchovatelných plemen (anglický buldok). Samozřejmě některé věci, jako například polohu plodu při porodu, ovlivnit nemůžeme, ale v řadě případů dokáží produkty Energy pomoci.

Drahomíra GREGOROVÁ, Rudolfov u Českých Budějovic

zdroj: http://klubenergy.cz/vase-zkusenosti/
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Pia 19.10.2012 7:40

Telesná teplota: 36,4 °C!! Pôrod sa nezadržateľne blíži!!
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod hruska » Pia 19.10.2012 7:47

Miska, nech vsetko dobre dopadne a maminka aj steniky su zdrave!
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 19.10.2012 14:08

Miška, je mi veľmi ľúto, čo sa stalo, drž sa!
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Pia 19.10.2012 14:10

Pôrod nebol úspešný. Šteniatka neprežili. Fergie rodila cisárskym rezom.

Fergie mala pretočený roh maternice, čo je veľmi vzácne a vraj vrodené. Tiež nemala vôbec žiadne kontrakcie. Šteniatka sa narodili 3. 1 šteniatko, chlapček, bolo nedovyvinuté (neosrstené) vraj kvôli strave. 2 šteniatka, chlapček a dievčatko, boli pekne vyvinuté, ale tým, že Fergie nemala kontrakcie, čo je pravdepodobne tiež vrodené, mohli sme prehliadnuť, že rodí, a teda sme prišli už neskoro na cisársky rez. Šteniatka mali veľmi slabý pulz a nepodarilo sa ich zachrániť.
Je nám to veľmi veľmi ľúto.
Fergie je v poriadku. Teraz leží a oddychuje.

Leiluska ďakujem. Je nám to celé hrozne ľúto....
Tie dva šteniatka boli také krásne.... :slzy: prečo?
Naposledy upravil MisheliQ dňa Pia 19.10.2012 14:13, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 19.10.2012 14:11

nemohli ste vedieť, myslím, že ste spravili maximum, čo sa dalo... je to príroda, občas moc krutá. :plac:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Pia 19.10.2012 18:46

,,Jestliže se zdá, že nemá žádny deložní tonus ani kontrakce, přidejte navíc vápník, protože ten je potřebný na vyvolání kontrakcí deložných svalu" str. 295 časť POROD,Hoemopatická léčba psu a koček od Dr. Dona Hamiltona

A toto mi nik neporadil...možno to ani nemuselo takto dopadnúť :-(
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Pia 19.10.2012 18:46

možno niekomu do budúcna to pomôže
Jestliže se zdá, že nemá žádny deložní tonus ani kontrakce, přidejte navíc vápník, protože ten je potřebný na vyvolání kontrakcí deložných svalu

str. 295 časť POROD,Hoemopatická léčba psu a koček od Dr. Dona Hamiltona
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod moth » Pia 19.10.2012 19:12

Miska, tak aj cez DF ti posielam velke mnozstvo pozitivnej energie!!!! Nabuduce to vyjde neboj :yes: Inak o otocenej maternici som este nepocula, resp. to nebolo vidiet na sone? Ci ta maternica sa nevhodne otoci az pred porodom?
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Bavlnka » Ned 28.10.2012 11:54

Uf Miska, tak to mi je luto, :plac: aspon, ze Fergie je v poriadku, nemohli ste to tusit, ani ja som o pretocenom rohu maternice nepocula, nevedela by som ako reagovat v taky cas. Vies, ze som tiez bola nervozna ked nám teplota klesla ale az 30 hodin potom sme rodili. Mrzi ma to, prezivala som to s tebou, nakoľko sme mali podobné termíny prvého pôrodu.
Držte sa, pohlaď za mňa Fergie, a nech sa dá čím skôr do poriadku.
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Ned 28.10.2012 12:28

ďakujem, Fergienka to zvláda dobre. Ani na chvíľu nehľadala šteniatka. Čo je vzhľadom na udalosti len a len dobré. To my dvojnožci to zvládame o niečo ťažšie. Ale Fergie tým, že to zvláda tak ako to zvláda, nám to o niečo uľahčuje. Lebo keby ich ešte aj ona hľadala :plac:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Fraga » Pia 02.11.2012 13:12

Miška aj nam je to luto :plac: ale máš aspon bambulku drzte sa a Fergie prajem skoré uzdravenie, nech je rýchlo všetko tak ako ma byť.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Atrioša » Štv 22.11.2012 9:44

Aby som trošku zmenila náladu tejto témy, hlásim že máme potvrdenú graviditu našej Sanušky. Dnes je 30 - ty deň. Mamina stále spí, moc nebehá, veľmi sa mojká a tvári sa náramne spokojne. Ja by som bola spokojnejšia keby ma v noci nebudila, že chce ísť von, čo si netrúfnem ignorovať po tom ako 2x pustila redšie ... v chodbičke. To ma asi trénuje na šteniatka, nech nie som zhýčkaná celonočným spánkom.
Inak termín pôrodu je najpravdepodobnejšie na Štedrý deň.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo