Kotné sučky a naše šteniky

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Uto 21.08.2012 7:46

Píšeš, že 2,5 mesiaca po pôrode a 3 týždne po pichnuti antikonc. Ja by som teda väčšiu pravdepodobnosť pripisovala tej antikoncepcii ako prirodzenému pôrodu.

Nevie niekto, či môže byť na pyometru predispozícia, ak sa vyskytne u predkov psíka?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod mairi » Uto 21.08.2012 9:26

MisheliQ píše:Nevie niekto, či môže byť na pyometru predispozícia, ak sa vyskytne u predkov psíka?

mam matny pocit, ze som niekde citala, ze vraj ano, ale ani za svet si neviem spomenut kde a tazko povedat ako to overovali, zrejme len zvyseny vyskyt pyometri v niektorych chovatelskych liniach.

toto vlakno presuniem do chorob potom :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 21.08.2012 10:53

pôrod skôr ako mala 2 roky sa mi zdá skoro... a antiháracie injekcie majú veľa nežiadúcich účinkov, jedným z nich je zápal maternice. Citujem:
Kupodivu, aj v dnešnej dobe, keď už sú nežiaduce účinky hormonálnej antikoncepcie dobre známe, sa bohužial stretávame s majiteľmi, ktorí si pre svoje zviera vyžadujú takýto druh ošetrenia a vystavujú ho tým zbytočnému zdravotnému (nezriedka aj smrteľnému) riziku. Na medikamentózne zabránenie ruje sa používajú steroidné hormóny, ktoré ovplyvňujú celú radu orgánových systémov a sú na počiatku mnohých závažných ochorení, najmä vtedy, ak sa aplikujú v nesprávnom období (t.j. pri prvých príznakoch ruje alebo v jej priebehu).
Typickým príkladom je hnisavý zápal matenice, takzvaná pyometra. Predstavuje potenciálne smrtelné ochorenie, ktoré je charakterizované nahromadením hnisavého zápalového sekrétu v dutine maternice a následnou celkovou intoxikáciou- otravou krvi. Jej vznik je spojený s nadmerným hormonálnym dráždením sliznice maternice hormónom progesterónom. Žľazy maternice za nejaký čas zbujnejú a produkujú nadbytok sekrétu, hromadiaceho sa v dutine maternice. Ten predstavuje ideálne prostredie pre baktérie, ktoré zmenia charakter sekrétu na hnisavý. Vznikajúce toxiny prechádzajú do krvného obehu a vyvolávajú celkové príznaky.

prosím moderátorov o presunutie ...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Sunny » Uto 21.08.2012 11:16

TA - však čo by si nespravili bezPP šteniatka, keď máme psa a sučku na dvore a trebalo sa poponáhľať, aby to ešte za života sučky stihli pár krát zopakovať... (ako sa sám Peterke pred časom vyjadril, keď mali doma 10 šteniatok a už plánovali, kedy si to zopakujú).
Predpokladám, že sa im nechcelo počas hárania strážiť sučku, tak to vyriešili takto. Aspoň že ju nenechali nakryť rovno na ďalšie háranie, to im slúži ku cti. Stejne z toho :blee: a dúfam, že sučka pôjde na sterilku a budú mať po plánoch (samozrejme sučke nič zlé neprajem, je mi to ľúto, pyometra je svinstvo).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Uto 21.08.2012 11:36

Offtopic: Mne sa zdá, že peterke sa poučil a ďalšie krytie už neplánovali, či?

Mairi ďakujem.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Sunny » Uto 21.08.2012 11:45

Offtopic: Podľa posledného jeho príspevku na túto tému viewtopic.php?f=30&t=1923&p=875491#p875491 nemám ten pocit...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Uto 21.08.2012 12:32

Offtopic: Jaj, my sme si potom vymenili pár ss, z ktorých sa mi zdalo, že to pochopili
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod peterke » Uto 21.08.2012 12:38

Sunny v prvom rade si to v tom vlákne prečítaj celé. To čo tam je napísané písala moja manželka, písala v ženskom rode a podpísala sa. Prečo tam došlo k nakrytiu som už vysvetloval v SS tuším MisheliQ a nechce sa mi to tu znova rozpisovať. Antiku Aisha dostela na zabránenie ďalšiemu nežiadusemu nakrytiu na odporučenie veta.


Mimochodom nemám problém s papiermi ale s chorou fenou...

Pamätaj, že každý úder pod pás je od ľudí, ktorí nedosiahnu vyššie!
peterke
Šteniatko
 
Príspevky: 65
Bydlisko: PU

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod MisheliQ » Uto 21.08.2012 12:45

Peterke ešte k Aishinkinmu problému, písal si, že dostala ATB. Na vašom mieste by som pri liečbe ATB zvažovala podávať aj probiotiká s prebiotikami (vlákninou), pretože ATB zničia nielen zlé baktérie ale aj tie dobré, ktoré sa podieľajú na správnej rovnováhe mikroflóry.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Sunny » Uto 21.08.2012 12:50

Čo ste si písali v SS netuším, viem len to, čo sa prezentovalo tu verejne. A verejne to bolo podané tak, že plánujete ďalšie. Či ty alebo manželka, však to je de facto fuk, jedná sa o toho istého psa. A čítala som to celé ešte vtedy, keď sa to tu riešilo.

Ohľadom choroby som odpísala hneď ako prvé :no: S pyometrou mám skúsenosti, najprv preliečenou, neskôr operovanou, lebo sa vrátila, plus som si zisťovala aj o tých injekciách - je to fakt humus na tretiu, určite to nie je dobré riešenie a už vôbec nie nejaké opakované, dlhodobé. Buď psi počas hárania oddeľovať, alebo jedného z nich kastrovať. Prípadne pre psov samcov existuje aj podkožný implantát, tzv. hormonálna kastrácia, funguje určitú dobu a je ku psovi určite šetrnejšia ako tieto injekcie pre sučku. Ak nechce trvalo kastrovať, mohlo by aj to byť riešenie, len teda nákladnejšie, keďže to treba opakovane aplikovať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod peterke » Uto 21.08.2012 13:02

Kastrovať nechceme, preto sme dali antiku. Keďže bola podaná po konzultácii s veterinárom a aj nim odporučená a podaná tak som to považoval za bezpečné. Ak to Aishinka zvládne a vylieči sa tak budeme zvažovať iný spôsob ochrany. Ak sa to nepodarí preliečiť tak nás čaká operácia a už ochranu riešiť nebudeme.

Poprosím Vás už neriešme to čo bolo. Nemám na to ani chuť ani silu.V prvom rade musim vyliečiť Aishu

Pamätaj, že každý úder pod pás je od ľudí, ktorí nedosiahnu vyššie!
peterke
Šteniatko
 
Príspevky: 65
Bydlisko: PU

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod Sunny » Uto 21.08.2012 13:16

Samozrejme Aishinke držím palce, aby sa čo najskôr dala do poriadku. Veterinárom bohužiaľ človek častokrát nemôže veriť, lepšie je si všetky dôležité veci overiť z viacerých zdrojov.
Tu je link na tú hormonálnu kastráciu, ak by vás to zaujímalo. viewtopic.php?f=11&t=5673
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod peterke » Uto 21.08.2012 15:07

Ďakujem za link, preštudované, idem ešte googliť

Pamätaj, že každý úder pod pás je od ľudí, ktorí nedosiahnu vyššie!
peterke
Šteniatko
 
Príspevky: 65
Bydlisko: PU

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod bela2001 » Str 22.08.2012 19:14

ahojte,takze ja mam vela skusenosti s tou ochranou.Nase 2 feny nakryl nechcene pes,preskocil plot.Tak vet nas ani neupozornil,nic a pichol im na potrat,feny potratili v poriadku.Presli sme k druhemu vetovi a asi po 2-3 rokoch po potrate nastal jeden problem s fenou ,mala zapal maternice a mala len 20 percentu sancu ze prezije,nastastie prezila operaciu.S 2. fenkou sa to po necelom roku zopakovalo mala to najhorsie zo vsetkych 3.Ale tato 2. fena nepotratila,normalne sa jej to spravilo-zapal maternice.Po asi pol roku ta 3. fenka dostala zapal maternice z toho potratu,dostala najprv atb a na druhy den isla na operaciu.Vet povedal,ze je to urcite z toho potratu,lebo to je nenormalne.Ked som bola s fenou v ambulancii,prisiel jeden pan a chcel dat fenke antikoncepciu a vet. povedal,ze to radsej nie,lebo dopadne ako tato fenka,lepsia je kastracia.Takze urcite je to z tej ochrany ked ste jej to stale davali.
Väcsinou je potrebna operacia.
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Kotné sučky a naše šteniky

Poslaťod peterke » Str 22.08.2012 23:55

Antiku dostala len raz. Pred 3 týždňami

Pamätaj, že každý úder pod pás je od ľudí, ktorí nedosiahnu vyššie!
peterke
Šteniatko
 
Príspevky: 65
Bydlisko: PU

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo