Export (vývoz) šteniatka - preverenie záujemcov, doprava atď

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Export (vývoz) šteniatka - preverenie záujemcov, doprava atď

Poslaťod kengi » Str 15.04.2009 15:43

ahojte, hľadala som tému, nenašla som, ak existuje, skúste ma nasmerovať.
Dakujem :smile:

No takže: dá sa predať šťeniatko do USA, myslím ako sa tam v tom prípade dopraví, ako sa to robí? Lebo aby som išla tam aj späť, to by bol asi veľký špás.. :ha:

Všetkým dakujem za pomoc a rady
kengi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105

Re: vývoz do USA

Poslaťod Jack » Str 15.04.2009 15:46

Moja chovateľka práve exportovala štaniatko do USA, ak ju zastihnem opýtam sa jej. Ale určite aj niekto z fóra má s tým skúsenosti.
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: vývoz do USA

Poslaťod meraja » Pia 17.04.2009 14:03

No ja som počula,že to sú nato určené buď autá,lode,lietadla.Sú tam špecialne klietky pre psíkov a ide sa.Je písané o tom aj tu http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f= ... 3&start=30
Napr.meggie exportuje štenda.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: vývoz do USA

Poslaťod Sara » Sob 18.04.2009 13:06

do USA se štěnátko muže exportovat do 12 týdnu. Po tomto týdnu musí už mít zaočkovanou besnotu a musí být 1 měsíc zase ještě u chovatele.
Takže když já exportuju štenata, tak si to vypočítám aby mělo štenátko těch 10 týdnu.
Já osobně je vozím na letište do Prahy autem. Nékdo je posílá už z Košic, ale vlastně tak jsou o jeden den déle na cestě. Protože z Košic stejně nejdříve letí do Prahy a až z Prahy se vysílá do "světa". Když letí do USA tak mají mezipřístání v Amsterdamu, tam jsou v psím hotelu a pak pokračujú do USA. ten hotel je opravu luxusní!!!!
Já je posílám s výbornou společností a když mi noví majitelé napíšou, tak jsou štastní, štěnátka prijedou čisté, veselé a bez stresu.
Né jenom do USA posílám letecky štenatka, ale i po Evrope, když je to moc daleko aby si nový majitel pro štene přijel. A nebo si majitel přiletí pro štene a s ním taky odlétá! :lol: :lol:
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem svojho psa!
Sara
Snoopy
 
Príspevky: 198
Bydlisko: Liptov

Re: vývoz do USA

Poslaťod Bára » Uto 02.06.2009 10:09

Keď exportujete šteňa..napr. do USA, tak k základnej cene šteňaťa pripočítate aj náklady na prepravu?? Čo to inak stojí? Cesta lietadlom, starostlivosť, hotel... myslím, že to nebude práve najlacnejšie.... :smile:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: vývoz do USA

Poslaťod meggie26 » Uto 02.06.2009 11:25

Zaujemca o steniatko si plati cenu stenata, letenku resp. naklady na transport. My sme vacsinou posielali steniatka z Prazskeho letiska. Bez problemov pytali sa nas ci chceme aby bolo steniatko pocas letu nakrmene alebo ie a tak. Cena letenky zavisi od destinacie aj od rozmerov leteckej prepravky. Prepravka je tiez normovana a su tam popisy aka musi byt velka pre daneho psika...
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: vývoz do USA

Poslaťod Sara » Uto 02.06.2009 13:26

Bára píše:Keď exportujete šteňa..napr. do USA, tak k základnej cene šteňaťa pripočítate aj náklady na prepravu?? Čo to inak stojí? Cesta lietadlom, starostlivosť, hotel... myslím, že to nebude práve najlacnejšie.... :smile:


Tak popořádku. Když se mi ozve zájemce o štene ze zahraničí ,ti seriozní, nebo lépe řečeno skušení, se představí sami, představí svoji chovničku, dají odkaz na svoje web.stránky, případné odkaz na přátelé, kterí dají reference o nich, a když to jsou začátečníci, nebo když prostě nic nenapíšou o sobe, tak se ptám já a položím všechny tyto otázky a taky chci vědět odkud jsou. Když se mi potenciální nový majitel zamlouvá, tak si domluvíme jaký bude zpusob přepravy. Někdo si chce přijet pro štene sám (přiletet), nekdo chce štene poslat letecky. Pak se už ptám kam ho chce poslat. Záleží totiž hodně na destinaci kam má štene letět. Vrámci USA jsou to ohromné cenové rozdíly. Evropa je na tom celkem stejně (co se týká cen za dopravu).
Když se nový majitel zajímá o cenu štenete, napíšu cenu a k tomu + cena za dopravu. Když se potom dohodneme, a já nevidím duvod štene neprodat i do daleké ciziny, tak pak zjistím cenu u společnosti v Praze a napíšu ji novému majiteli. Ale opravdu mám nejraději když si přijedou osobně. Ale s Ameriky nemužu nikoho nutit aby si přiletel. :no:
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem svojho psa!
Sara
Snoopy
 
Príspevky: 198
Bydlisko: Liptov

Re: vývoz do USA

Poslaťod Bára » Uto 02.06.2009 13:51

Sara ďakujem :no:
Tak teda ja keby som mala predať šteňa niekam ďalej, tak by som si dávala sakra pozor na záujemcov... Inak nie je pre malé 2 mesačné štendo cesta lietadlom priveľmi stresujúca?
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: vývoz do USA

Poslaťod Sara » Uto 02.06.2009 14:38

Bára píše:Sara ďakujem :no:
Tak teda ja keby som mala predať šteňa niekam ďalej, tak by som si dávala sakra pozor na záujemcov... Inak nie je pre malé 2 mesačné štendo cesta lietadlom priveľmi stresujúca?


Naopak si myslím, že cestu lépe zvládne štenatko jako už "puberťák", tím myslím starší štene, nebo mladý pes. Vím to podle vlastních skušenosti. :no:
Štenátko většinu cesty prostí, takže mu je to jedno. Podle slov majitelky, když přileteli štenata do Ameriky chovali se jako by ani neleteli, jako by byli doma (jako by se tam vlastnř vrátili z výletu letadlem) :yes:
Než jsem si přivezla (teda než mi přiletel) první pes z Brazílie, taky jsem zjištovala u jiných chovatelu, co už mají takové "přistěhovalce" doma. Každý mě ujistil že je to individuálni, každý i člověk reaguje jinak na cestování, tak je to i se psy. Ale to mluvím už o 10 měsíčním bradáčovi, co mi přiletel (ted už bych vždycky chtela aby přiletelo radeji štenátko!)
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem svojho psa!
Sara
Snoopy
 
Príspevky: 198
Bydlisko: Liptov

Re: vývoz do USA

Poslaťod Sengge » Uto 16.06.2009 22:58

Já jsem posílala štěně do USA v roce 2004. Fenka letěla do Atlanty, v době cesty měla na přání nové majitelky 11 týdnů, aby se to stihlo do termínu, po kterém už musí mít štěně platné očkování proti vzteklině. (Majitelka se na ni těšila a chtěla ji mít doma co nejdřív.) Všechno mi zařizovala společnost specializovaná na přepravu zvířat (pro zoologické zahrady i malá domácí zvířata). Štěně letělo s Lufthansou přes Frankfurt, tam přenocovalo v letištním psím hotelu. Cesta trvala celkem asi 19 hodin. Štěně přiletělo ve výborné kondici, všechno vypadalo úžasně. Ale šest dnů po cestě vážně onemocnělo střevní infekcí, skončilo v nemocnici na kapačkách a málem umřelo.
Doma jsem v té době ještě měla dvě štěňata z téhož vrhu, ta zůstala zdravá jako rybka. Takže si myslím, že štěně chytlo infekci někde po cestě, možná ve špatně desinfikovaném prostoru toho psího hotelu, k tomu stres z cesty a možná podchlazení v nákladním prostoru...
Takže vřele doporučuji, aby si každý dobře rozmyslel rizika takové cesty pro malé štěně. Já už bych nikdy tak malé štěně na dlouhou cestu neposlala.

Btw, nedávno jsem zjišťovala možnost, že bych letos s jiným štěnětem letěla sama. Tehdy mě stála přeprava štěněte kolem 12 tisíc Kč (Praha-Atlanta). V současné době se dá koupit letenka Mnichov-Atlanta (zpáteční let) kolem 11-13 tisíc korun. Štěně do 10 kg můžete vézt u mnoha společností sebou v kabině letadla, bez stresu a bez rizik, a ještě si uděláte výlet do USA. :no:
Sengge
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Olomouc, CZ

Re:

Poslaťod anet » Sob 11.07.2009 6:46

.
Naposledy upravil anet dňa Ned 28.02.2010 11:38, celkovo upravené 1
anet
BANNED
 
Príspevky: 170

Re: vývoz do USA

Poslaťod Sara » Sob 11.07.2009 10:15

anet píše:Mám problém poslať šteňa do USA. :plac: Košické R-Cargo ho vraj vie dopraviť do mesta Houston, ale odtiaľ to majú ešte 12 hodín cesty domov. Taktiež ma ohromila cena 1.150 USD za prepravu!?
Viete mi prosím dať kontakt na inú leteckú spoločnosť ktorou by sa dalo šteňa poslať, možno by to šlo z Viedne, alebo z Prahy a akú máte s nimi skúsenosť?
Za odpoveď vopred ďakujem.


Ahoj,
my jsme posílali vždycky štenatka s touto společnosti a jednali jsme vždycky s panem Janem Štěpánkem. Velice srdečný a pohodový chlap! :smile:

Horizon Air Freight s.r.o.
K Letišti 57/1049
161 00 Praha 6
Czech Republic
tel. +420 220 115 019
tel: +420 220 113 490
fax: +420 220 115 020
e-mail: news@airfreight.cz
www.airfreight.cz

Štěnátka s touto společnosti přileteli do Ameriky v pohodě, čistoučké, veselé. Majitelé tvrdili, že jako by ani neletěli! :smile:
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem svojho psa!
Sara
Snoopy
 
Príspevky: 198
Bydlisko: Liptov

Export šteniatka

Poslaťod Fraga » Uto 01.09.2009 18:08

Zaujímalo by ma všetko ohľadom exportu šteniatok. Hlavne to, ako preverujete nových majiteľov. Dostala som mail so záujmom o šteniatko, ale cítiť z neho že nejde o CHS, a dokonca ani o chovateľa, ktorý by mal záujem vystavovať či uchovniť. Skôr sa obávam aby nešlo o puppy farmu kde sučky len kotia a kotia do zblbnutia. Steniatko chcú poslať letecky a pýtajú sa kto bude hradiť náklady prepravy :ach: Čo radíte?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Export šteniatka

Poslaťod Kača » Uto 01.09.2009 18:16

A kde konkrétne do zahraničia ho chcú poslať?

Lebo ja som počula, že pokiaľ to nieje fakt ďaleko, tak chovatelia trvajú aby si pre šteniatko aspoň prišli (že nemusia na návštevy)...

A pokiaľ je to veľmi ďaleko, a malo by ísť o puppy farmu, tak by zohnal nejakého bezPP aj tam, nie? Neviem.
A čo sa týka cesty, tak logicky to hradí majiteľ, nie? :nwm: Teda neviem či by som niekomu dávala Ďalšie tisíce za leteckú dopravu, keďže ON chce odo mňa šteňa, a ON ho chce poslať. A neviem aký "nárok" má nový majiteľ na preplatenie cesty od chovateľa. :angel:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Export šteniatka

Poslaťod Fraga » Uto 01.09.2009 18:27

Chcú to do Holandska :ach: ja teda neviem osobne preferujem osobný odber. (teda ja ked chcem štena, doteraz som si bola vždy osobne) No a práve že sa mi zda divné, že oni chcu šteňa a pýtajú sa kto bude hradiť cestu.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Chovateľstvo