Strata srsti po šteniatkach

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Strata srsti po šteniatkach

Poslaťod leonsep » Štv 20.08.2009 22:27

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu, mám mopsku, ktorá odchovala 5 krásnych šteniatok, len akosi veľmi vychudla a vypadala jej srsť, šteniatka majú 8 týždňov a keď ich nesledujeme a nedávame pozor, sem tam sa prisajú a cicajú mlieko, neviem či je to normálne, že jej po odchove šteniat vypadala srsť, mala by som navštíviť veterinára?
Ďakujem za rady
leonsep
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Po šteniatkach bez srsti

Poslaťod zeane » Štv 20.08.2009 23:43

Ako by som to... "Normálne" v plnom význame tohoto slova to nebude, ale môže to napríklad znamenať (myslím, že tušíš) že ju skrátka štenichy scicali zo všetkého čo mala. Inak povedané, pretože kojí, chýbajú jej nejaké vitamíny, minerály, alebo čo. Ja by som zašla za vetom, nech spraví rozbor krvi čo jej chýba :smile: nech do sučky necpeš niečo zbytočne (každá chemikália je fuj :no: ). Aj tak sa šteniatka aj matka musia odčerviť, tak by možno nebolo zle návštevy spojiť...
Zatiaľ by som možno ku kŕmeniu pridala misku s nejakým vývarom - takú neslanú polievku... Trochu zväčšiť kŕmnu dávku a skontrolovať zloženie - pokiaľ schudla (a pred kotnosťou nebola obézna) tak by to mala zasa pekne dohnať až odstavíte šteniatka.
Zhrniem - ja by som veterinára určite navštívila. Je možné že to nič vážne nebude, ale pre moju istotu, že nie je sučke niečo zlého :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Po šteniatkach bez srsti

Poslaťod Roman Kollar » Sob 05.09.2009 23:31

My sme mali podobny problem, akurat ze nie po steniatkach(pretoze ich zatial nemala), ale po harani. Nevypadala jej vsetka srst, ale ritku mala uz dost bezsrstu(bolo vidno cez srst na kozu), veterinar nam dal take super tabletky(boli niake multivitaminove :jop: ) a naozaj to tak dobre zabralo, ze nova srst co jej narastla bola taka leskla, ze nam na vystave do posudku dali super vyjadrenie na kvalitu srsti(pri RR sa v posudkoch srst nespomina moc casto, a ak ano tak farebny odtien ale lesklost sa nespomina) :winner:
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: Po šteniatkach bez srsti

Poslaťod veronikaa » Ned 06.09.2009 11:05

Aj nasa sucka bola po steniatkach bez srsti... po porode je to dost bezne, ze straca srst a schudne. Preto sme jej davali olej na srst Vitaderm a pocas toho ked boli este steniatka zavisle na mlieku sme jej davali kalciove ampulky aby rapidne neschudla, lebo akosi odmietala stravu... Nie je to nic neobvykle, ale predsa sme sa obratili na veterinarku... :ahoj:
veronikaa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 68

Re: Po šteniatkach bez srsti

Poslaťod Nyssa » Ned 06.09.2009 11:20

Roman, nevieš názov tých tabletiek?
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Po šteniatkach bez srsti

Poslaťod Federika » Ned 06.09.2009 13:17

Stava sa to. Aj mamina mojho psa mala hole miesta na tele. Predtam bola v dobrej kondicke, len steniatka ju vystavili. Nebola najmladsia, ale ani stara a moze sa to stat kazdej sucke. Ale viem, ze este aspon pol roka mala tie lysinky. A chovatel je veterinar, takze asi je to normalne.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Po šteniatkach bez srsti

Poslaťod Roman Kollar » Ned 06.09.2009 19:32

Nyssa, neviem(uz ich vypapkala). Ale bola to taka velka biela tuba(tusim ze 400 tabliet) a cez tu velku tubu bola nalepena taka nalepka na ktorej bol nazov a niaky tmavsi psik tusim, a ten obal bol tusim cervenej a zltej a ciernej farby.

Mam takeho tusaka ze sa to moze volat Canvit, ale mam len take tusenie
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: Po šteniatkach bez srsti

Poslaťod shishi » Ned 06.09.2009 21:28

mojej sucke asi 3 tyzdne po porode povypadavala srst na chrbte a krku... vraj je to normalne v dosledku hormonalnej zmeny, ako zenam vypadavaju vlasy... nasadili sme tabletky CANVIT a o par tyzdnov mala nadhernu srst :smile:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Po šteniatkach bez srsti

Poslaťod Roman Kollar » Uto 08.09.2009 10:47

No, tak to je ono potom :jupi: :jop:
Roman Kollar
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: BA

Re: Po šteniatkach bez srsti

Poslaťod Maruška » Uto 08.09.2009 10:51

ja mám s Canvitom tiež dobré skúsenosti. Naša sučina po porode taktiež vyplzla, ale teraz jej to dávam aj normálne lebo ona plzne v kuse (je vnútri) a už sa to nedalo. Je to super vec na srst. Inak aby sa tomu aspon trocha predišlo, treba gravidnú sučku udržovat v dobrej fyzickej a výživovej kondícii. Zle živené sučky ten porod znivočí viac. preto nedám dopustit na prírodnú stravu + doplnky, tie psy sú jak vymenené :lol:
Aj veľký pes s ešte väčším srdiečkom je niekedy ukrytý v malom obale :-) M.
Maruška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Šurany

Re: Strata srsti po šteniatkach

Poslaťod hafanana » Str 07.12.2011 9:51

a ked fenka po porode aj pribrala ale aj srst jej vypadala?
lebo teraz, musim ju krmit menej aby schudla, ale zas tym nepomozem jej srsti , ktoru ma tiez biednu a presvita jej koza, tiez este v nedelu nakojila posledny raz babatka , preto som ju v jedle neobmedzovala vobec, ale od pondelka ma chuda o dost znizeny podiel a tusim dnes sa jej uz ciciky zmensili a neni su uz take plne
kto to zazil, krmit kym sa zasrsti alebo dietovat a davat doplnky na srst? vdaka :-)
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Strata srsti po šteniatkach

Poslaťod Stanislava » Ned 11.12.2011 16:22

Vypadanie srsti po pôrode je úplne prirodzená záležitosť spôsobená hormonálnymi zmenami. Napr. pri mojom plemene (kólia dlhosrstá) trvá minimálne pol roka, kým sa sučka dostane srsťou opäť do kondície. Kŕmenie treba zamerať hlavne na kvalitu. A potom už len trošku trpezlivosti :-).
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Strata srsti po šteniatkach

Poslaťod Tatiana » Ned 11.12.2011 20:33

hafanana píše:a ked fenka po porode aj pribrala ale aj srst jej vypadala?
lebo teraz, musim ju krmit menej aby schudla, ale zas tym nepomozem jej srsti , ktoru ma tiez biednu a presvita jej koza, tiez este v nedelu nakojila posledny raz babatka , preto som ju v jedle neobmedzovala vobec, ale od pondelka ma chuda o dost znizeny podiel a tusim dnes sa jej uz ciciky zmensili a neni su uz take plne
kto to zazil, krmit kym sa zasrsti alebo dietovat a davat doplnky na srst? vdaka :-)

Ja pridavam od krytia az cca dva nesiace po odstave denne lososovy olej,kvalitne krmivo a vtieram ak je nejake miesto vypelichane panthenol,krmnu davku znizujem pozvolna ako stenatam pridavam a stracaju zaujem o ceciky ,kedze mam obvykle stenda doma dlhsie sucka sa bez problemov zasusi a prejdem na normalnu davku :no: ak by boli stenata prec a sucka este ma mlieko urcite zostat na normalnej davke a vytlacit nadbytocne mlieko plus obklady z nastruhanych surovych zeniakov :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Strata srsti po šteniatkach

Poslaťod agah » Ned 29.01.2012 9:32

Mam na Vas otazocku: tie fenky, ktorym po steniatkach vypadala srst - skrabali sa a vyhryzali? A este - kde sa da kupit ten lososovy olej (kamenne obchody prosim). Vdaka!
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Strata srsti po šteniatkach

Poslaťod hafanana » Uto 31.01.2012 9:21

lososovy olej som videla v zoodome na mierovej v ba

moja uz sa osrstila viac, uz nema take strasne kde tu chlp. dala som ju ostrihat ked steniatak odisli, uplne bolo vidno ruzovu kozku, uz to take nema, ale ona bola biela na chrbte s malinkym fliacikom ciernym nebadanym, teraz ma pol chrbta a cely chvost pehavy s ciernymi bodkami z ktorych jej rastie cierna srst :-O to je az taka hormonalna zmena ze moze menit farbu? a to uz je navzdy?
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Ďalší

Späť na Chovateľstvo