Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod mint_blossom » Str 22.02.2012 10:59

Mischeliq, ako osobne ma to velmi ani neprekvapuje......v dnesnej dobe si vacsina ludi rozmysli, ci zaplati viac za preukaz povodu...bohuzial :ua: osobne ma celkom prekvapuju aj ceny PP psikov, strasne to slo dole :oo:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod MisheliQ » Str 22.02.2012 11:18

Tak u nás stojí vydanie PP 7 € pokiaľ dobre viem (exportný PP stojí 40 €). Takže je nemysliteľné, aby niekto pýtal len za vydanie PP viac ako za to skutočne zaplatil. Či práve to vydanie PP robí psa drahším? :-D
Podľa tohto by mal exportný PP v Maďarsku stáť cca 88 €.
Pri plemenách, o ktoré je obrovský záujem, idú ceny dole. Pri iných plemenách som si to však nevšimla, žeby sa ceny znižovali a už vôbec nie, že by to bolo nejako rapídne. Ale možno mi niečo uniklo
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod mint_blossom » Str 22.02.2012 11:24

Neviem no ja vnimam pokles....pamatam si ked pred par rokmi stali JRT 700€ :pac: a nie je to o tom, ze vydanie PP stoji 100€, ale jednoducho drahsie stenata nepredaju, preto sa ich radsej snazia predat bezPP, len aby im neostali behat na dvore.....
tymto sa ich nijako nezastavam, ani sa s tym nestotoznujem.....
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod MisheliQ » Str 22.02.2012 11:47

Tak jasné, keď už predáva šteňatá bez PP, tak sa celkom iste prispôsobí cene v akej sa šteniatka bez PP jeho plemena predávajú. Ale takto to predsa nemôže robiť do nekonečna. Načo potom chová, keď to nebude mať žiaden prínos pre chov ani plemeno, keďže žiadne z týchto jeho šteniatok bez PP nebude môcť byť pužité na chov psov s PP a nebude reprezentovať jeho ani jeho chovateľskú stanicu a ešte bude aj v "peknom" a poriadnom mínuse. To si fakt neviem predstaviť.
Ja sa však čoraz viac stretávam s tým, že ľudia oveľa zodpovednejšie pristupujú k výberu psa (a teda aj chovateľa), viac sa radia, viac sa informujú a čoraz viac si ich uvedomuje, aký je skutočný rozdiel medzi chovom psov s PP a bez PP ako zvyčajne. :-)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod Liola » Str 22.02.2012 12:15

Misel, takymto ludom ide iba o peniaze!
V Madarsku je to bohuzial bezna prax, ze z jedneho vrhu kupis stena s PP aj bez PP :pac: ... nijako sa tym netaja :nwm: .
Tuto pani "chovatelka" leonbergerov celorocne ponuka steniatka aj odrastencov, rozdiel je 100 EUR...ale to uz riadne zlavila, este koncom roka pytala 200 za bPP a 500!!!! za PP v tom istom vrhu :hmm: .
http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail ... 40&jmeno=Hődör Ildikó
OT: Pozor, preklad p.Google Translator, slovencina len pre pokrocilych!

Madarsko je proste pre domacich krajina neobmedzenych chovatelskych (aj vystavnych) moznosti :ach: Iste, kto ich ako vyuziva ci zneuziva je na vlastnom rozhodnuti kazdeho zainteresovaneho, aj v tom najskorumpovanejsom prostredi sa vzdy najdu aj vynimky, ludia co chovaju aj sutazia poctivo...slusnemu madarskemu chovatelovi/vystavovatelovi ale skutocne nie je co zavidiet, tej narodnej nalepky sa tazko zbavit.
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod Lindchen » Str 22.02.2012 17:58

Ja nechápem, aký je problém predať šteňa, o ktoré povedzme nie je záujem, lacnejšie aj s PP. Akosi mi uniká dôvod. Však ak PP mám a šteňatá mi nejdú na odbyt, tak znižujem cenu, to PP-nePP mi nedáva logiku.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod moth » Str 22.02.2012 19:17

Ja nechapem, z akeho dovodu sa musia psy za kazdu cenu mnozit, ci je, ci nie je zaujem, ci s PP ci bez PP. Potom, ked steniatka poskakuju doma pri matke dlhsie ako dva mesiace vacsina chovatelov ma hlavu v smutku, keby viac rozmyslali a boli zodpovednejsi predtym ako krytie uskutocnia, vyzeralo by to inak.... v ramci PP chovu by urcite bolo vhodne zaviest pravidlo pre chovnu fenku dva vrhy za zivot a stop a pre krycieho psa obmedzeny pocet kryti v roku v zavislosti na pribuznosti genofondu v ramci krajiny, k comu to je, ked jeden pes je otcom stovky steniat?!
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod Lindchen » Str 22.02.2012 20:11

moth, ak to má byť na príkaz, je to naprd. Čo je prikázané, sa bude obchádzať, známosti, ja tebe, ty mne, a pod. To musí byť v ľuďoch.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod moth » Str 22.02.2012 20:16

Mas pravdu Lindchen, predpisy su na to, aby sa porusovali :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod QuintipaNO » Str 22.02.2012 21:34

to som ani nevedel že prídeš po dovolenke a budeme mať toľko spoločného :oo:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1440

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod moth » Str 22.02.2012 21:53

hej Quinty a to komu patri ten tvoj prispevok :lol: ?
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod Bad » Štv 23.02.2012 7:41

moth píše:v ramci PP chovu by urcite bolo vhodne zaviest pravidlo pre chovnu fenku dva vrhy za zivot a stop a pre krycieho psa obmedzeny pocet kryti v roku v zavislosti na pribuznosti genofondu v ramci krajiny, k comu to je, ked jeden pes je otcom stovky steniat

S tím souhlasím (otázka kolik vrhů má mít fena).

Lindchen píše:moth, ak to má byť na príkaz, je to naprd. Čo je prikázané, sa bude obchádzať, známosti, ja tebe, ty mne, a pod. To musí byť v ľuďoch

Je to v lidech, takže pokud 95% chovatelů bude něco dodržovat, tak to bude fajn. A klub by si měl umět pohlídat, aby to dodržovali všichni. A nebrala bych to jako nějaký příkaz, ale jako rozumné pravidlo, např. tuším že u hovíků v Německu (rakousku?) je počet krytí plemeníkem omezen.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod MisheliQ » Štv 23.02.2012 10:04

Liola :nono:

Lindchen píše:Ja nechápem, aký je problém predať šteňa, o ktoré povedzme nie je záujem, lacnejšie aj s PP. Akosi mi uniká dôvod. Však ak PP mám a šteňatá mi nejdú na odbyt, tak znižujem cenu, to PP-nePP mi nedáva logiku.

Ani mne. Prečo za šteňa bez PP pýta xy € a za šteňa s PP o 100 € viac. Veď to už je úplne jedno, či predá šteňa s PP v cene šteňatá bez PP. Rodičia sa mu predsa nezmenia ani to šteňa to o nič viac nezmení. Koľko stojí vydanie PP? 100 € na šteňa? Lebo psa tie PP samotné lepším ani horším nerobia.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod QuintipaNO » Štv 23.02.2012 11:22

Bad píše:(otázka kolik vrhů má mít fena).

to je na debatu, len škoda že nieje záujem o takom dačom sa vôbec rozprávať :ua: myslím na zodpovedných miestach
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1440

Re: Predaj psov bez PP z chovatelskej stanice

Poslaťod Kaya » Str 29.02.2012 17:25

Raz som sa stretla s tým, že chovali aj bez PP. Dôvod? Fena má limitovaný počet vrhov za rok od klubu :) Prečo teda medzeru medzi tehotenstvami nevyplniť? Veď peniaze sa zídu :pac: Rozličnú cenu by som asi tipovala kvôli nákladom na vystavenie PP, tetovanie, veterinár.. :) Bez PP to predsa nie je povinné, tak načo očkovať? :censored:
Obrázok
"Hlúpy pes opakuje stále rovnaké hlúposti, múdry pes vymýšľa neustále nové a nové...
...preto je retriever považovaný za jedno z najinteligentnejších plemien :)"
Kaya
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 117
Bydlisko: Skalica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo