Spermobanka a inseminácia (umelé oplodnenie)

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Spermobanka a inseminácia (umelé oplodnenie)

Poslaťod Janie » Ned 17.06.2012 2:05

Winnie nevyjde to lacnejsie , lebo uz len samotny odber a spracovanie semena v hentych krajinach je taka palka ze sa ti oplati viac vycestovat , nehovoriac o poplatku za zaslanie a inseminacii u nas . Ja som sa o nieco podobne zaujimala ohladom Belgicka a cela sranda by stala cca okolo 350-400 eur , co nie je malo (to hovorim len o chladenom semene)
Janie
Nováčik
 
Príspevky: 39

Re: Spermobanka a inseminácia (umelé oplodnenie)

Poslaťod krissty » Sob 08.12.2012 13:11

Chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s inseminaciou s chladenymi spermiami z MINITUBE. Chcela by som hlavne vediet ako to cele prebieha z casoveho hladiska, ako dlho vydrzia kym sa daju suke,ci je lepsie ich davat priamo do maternice alebo staci obycajna inseminacka. A celkovo skusenost s touto metodou. Dakujem :smile:
krissty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 93
Bydlisko: Smižany

Re: Spermobanka a inseminácia (umelé oplodnenie)

Poslaťod angela99 » Str 23.04.2014 19:26

Chcela by som sa opytat, ci tu ma niekto skusenost s inseminaciou mrazenymi spermiami a pokial ano, kde to robili a ako to dopadlo..
angela99
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Spermobanka a inseminácia (umelé oplodnenie)

Poslaťod moschino » Pon 19.10.2015 7:32

je niekde v FCI uvedené, že inseminovať len feny / odoberať spermu len u psov, ktoré už raz kryli prirodzene? Lebo je to len že malo by sa najskôr prirodzene? Či je to podľa plemna a uvedené v ich stanovách niekde?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Spermobanka a inseminácia (umelé oplodnenie)

Poslaťod Bad » Pon 19.10.2015 7:36

Chovatelský řád FCI :

"UMĚLÉ OPLODNĚNÍ
13. Psi by měli být schopni se rozmnožovat přirozenou cestou. Umělé oplodnění by nemělo být používáno u zvířat, která se dosud nerozmnožovala přirozenou cestou. Výjimku může udělit národní kynologická organizace, aby se zlepšilo zdraví plemene, rozšířil se genetický materiál plemene nebo fena neutrpěla újmu při krytí.
U umělého oplodnění feny musí zvěrolékař, který psovi odebral sperma, potvrdit správci plemenné knihy, ve které se budou štěňata zapisovat, že čerstvé nebo zmražené sperma psa pochází od dohodnutého psa. Dále musí majitel, eventuálně držitel, psa poskytnout majiteli feny zdarma informace uvedené pod článkem 8, písmena a) - g)

Náklady spojené s odebráním spermatu a provedením inseminace jdou k tíži majitele feny. Zvěrolékař, který inseminaci provádí, potvrzuje plemenné knize, že fena byla oplodněna semenem vybraného psa. V tomto osvědčení musí být uvedeno místo a doba
umělého oplodnění, jméno a číslo zápisu plemenné knihy feny a jméno a adresa majitele feny.
Majitel psa, jemuž bylo odebráno semeno, je povinen majiteli feny vystavit osvědčení o krytí, dodatečně k veterinárnímu osvědčení."
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Spermobanka a inseminácia (umelé oplodnenie)

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 11.01.2016 13:42

dával niekto teraz odoberať sperma? zistiť pohyblivosť spermií a teda zamrazenie? potrebovala by som aktuálne info. dík
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Spermobanka a inseminácia (umelé oplodnenie)

Poslaťod mon321 » Sob 29.10.2016 7:52

Dobry den . Ma niekto osobnu skusenost s dovozom mrazeneho semena z (USA) a uskladneni v TT spermobanke ? Ake su priblizne naklady? Informativne len samozrejme ...
mon321
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo