Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod DKo » Pia 05.06.2009 7:07

tzn. poľovných španielov a retrívrov a ostatných psov VIII skupiny FCI
Radšej sem, aby sme nazaťažovali tému Labrador :ahoj:
DKo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Turiec

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod iva » Pia 05.06.2009 8:25

myslienka dobra, len aby to zas neskoncilo ako kopanie na piesocku "tych vyvolenych" ... ostava len verit, ze to tak nebude a posunie to povodne vyuzitie sliedicov a prinasacov do sfery v akej to bolo kedysi :smile:
Working testy - šport na zamestnanie hlavičky retrieverom :-)
iva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Borský Mikuláš

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod DKo » Pia 05.06.2009 8:41

iva píše:len aby to zas neskoncilo ako kopanie na piesocku "tych vyvolenych" ...
.. žeby možnosť voľby pre "tých radových" medzi 2 alternatívami je tou pravou príčinou pre "tých vyvolených" prečo by bolo lepšie, aby takáto možnosť nebola :otaznik:
DKo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Turiec

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod iva » Pia 05.06.2009 9:46

DKo píše:je tou pravou príčinou pre "tých vyvolených" prečo by bolo lepšie, aby takáto možnosť nebola :otaznik:

:jop: trafili sme klincek po hlavicke ... vidina spolocnej spoluprace "tych radovych" a "tych vyvolenych" je asi ako cakanie na tornado na Slovensku, takze urcite lepsie nieco ako nic. Nebodaj sa "ti vyvoleni" boja, ze by museli aj vytrcit nos a psa vonku, keby chceli uchovnit, to sa predsa nemoze stat :nie: ....potom by ta cesta bola zdlhava a strastiplna, takze radsej ututlat vsetko, co by mohlo prechadzku ruzovou zahradou trosku skomplikovat :ua:
Naposledy upravil iva dňa Pia 05.06.2009 9:48, celkovo upravené 1
Working testy - šport na zamestnanie hlavičky retrieverom :-)
iva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Borský Mikuláš

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod lucik » Pia 05.06.2009 9:47

co musi splnit klub, aby mohol psy aj uchovnovat? lebo vzniknut moze, organizovat pracovne skusky, mozno vystavy, ale pokial clovek bude chciet uchovnit jedinca, tak ci tak musi byt clenom svojho doterajsieho klubu.. zatial.. preto sa pytam, co na to treba, ci je to zlozite..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod DKo » Pia 05.06.2009 10:03

lucik píše:co musi splnit klub, aby mohol psy aj uchovnovat?
Z pohľadu FCI je chovateľský klub iba interfejsom medzi osobou, ktorá vlastní chovného jedinca a plemennou knihou, ktorá eviduje chovné jedince. V tomto zmysle by mal klub v prvom rade ctiť Medzinárodný chovateľský poriadok FCI.

pozn. chovateľský klub národného plemena by mal chrániť vlastnosti národného "pokladu", kedže ich definuje
Naposledy upravil DKo dňa Pia 05.06.2009 10:13, celkovo upravené 1
DKo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Turiec

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod phuture » Pia 05.06.2009 10:13

DKo píše:tzn. poľovných španielov a retrívrov a ostatných psov VIII skupiny FCI


mne osobne sa táto iniciatíva zatiaľ pozdáva. zatiaľ hlavne preto, že mám rád možnosť výberu a myslím si, že pre rozvoj obecne je potrebné robiť aj alternatívne.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod Van » Pia 05.06.2009 10:55

lucik píše:co musi splnit klub, aby mohol psy aj uchovnovat? lebo vzniknut moze, organizovat pracovne skusky, mozno vystavy, ale pokial clovek bude chciet uchovnit jedinca, tak ci tak musi byt clenom svojho doterajsieho klubu.. zatial.. preto sa pytam, co na to treba, ci je to zlozite..

Lucik, na to aby clenovia novovzniknuteho klubu mohli aj pravoplatne s PP odchovavat, musi to schvalit SKJ a to sa asi tak skoro nestane, nakolko v SR je mozny len jeden "chovatelsky" klub pre plemeno. Tuto otazku by si preto asi mala adresovat na SKJ, lebo len odtial mozes dostat naozaj fundovanu odpoved, vsetko ostatne budu len dohady a pokusy o vysvetlenie nariadeni.
Sama som zvedava, ako to dopadne s tym chovom v 2 kluboch.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod DKo » Pia 05.06.2009 12:03

phuture píše:mne osobne sa táto iniciatíva zatiaľ pozdáva
Aj mne a nemám strach podporiť zakladajúcich členov KCHPSP, kedže ich priority a morálka sú mi bližšie ako priority a morálka tých, ktorí chcú byť v rozhodovaní o smerovaní chovu jediní a tvrdia, že jedine jedna cesta [samozrejme tá ich] môže byť správna. Nech je správna, ale len pre nich a im podobných. Nech ju nenútia všetkým. Keď by boli 2 cesty, nemuseli by ísť len od seba, občas sa mohli aj prekrížiť a doplniť.
KCHPSP nebude vadiť, ak bude v menšine. KCHPSP chce ísť vlastnou cestou, ktorá nemusí vyhovovať každému. KCHPSP nepotrebuje aby zanikni existujúce kluby, nech tí, ktorí nesúhlasia s cestou KCHPSP, majú aj inú možnosť. KCHPSP si chce vyberať svojich členov a nemusieť prijímať každého.
K 10.5. sa ku KCHPSP hlásilo 71 ľudí, väčšinou poľovníci.
DKo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Turiec

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod inspiration » Sob 06.06.2009 17:25

aby to bolo samozrejme objektívne, treba pripomenúť, že tento klub vznikol za búrlivej situácie v inom klube, nie v SRK, čiže so situáciou (ktora je podla mna od zvolenia novehu vyboru lepsia) v SRK to nema nič spoločné a tento klub nevznikol za iniciatívy nijakého člena SRK.
Ďalšia vec je, že tento klub je iba útočiskom malej skupiny ľudí, IBA po pracovnej a výstavnej stránke, pretože chovatelia RETRIEVEROV v tomto klube nemôžu chovať bez toho, aby neboli čllenmi aj v SRK. Ak ma informácie neklamú, tak z takmer 300 člennej základne SRK sem prešlo IBA 5 členov!
Myslím, že bolo potrebné podotknúť tieto skutočnosti aby mali ľudia z klubu retrieverov čo najlepšie informácie, ktoré niesu zavádzajúce, pretože som dnes s veľkým prekvapením zistila, aké názory sa šíria o tomto klube, ktoré už hraničia s realitou :lol: !
inspiration
Junior
 
Príspevky: 227

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod phuture » Sob 06.06.2009 17:50

inspiration píše:treba pripomenúť, že tento klub vznikol za búrlivej situácie v inom klube, nie v SRK


v úvodnom liste zakladatelia ani netvrdia nič iné. otvorene píšu, že klub vznikol kvôli situácii medzi chovateľmi sliedičov. prečo do toho miešaš SRK??
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod inspiration » Sob 06.06.2009 17:59

phuture, ani nemám už silu reagovať na tvoje príspevky, ktoré sú takmer vždy úplne od veci... :lol: myslím, že som to dosť jasne vysvetlila v poslednej vete, prečo som to sem napísala!!! Tak pre tých, čo nečítajú až do konca príspevky, tak si ho prosím vás prečítejte celý :lol:
inspiration
Junior
 
Príspevky: 227

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod iva » Sob 06.06.2009 18:07

inspiration píše:Myslím, že bolo potrebné podotknúť tieto skutočnosti aby mali ľudia z klubu retrieverov čo najlepšie informácie, ktoré niesu zavádzajúce, pretože som dnes s veľkým prekvapením zistila, aké názory sa šíria o tomto klube, ktoré už hraničia s realitou :lol: !

myslim, ze kazdy kto ma vsetkych 5 pokope sa neda zavadzat nejakymi recickami a prestuduje si web o com a preco vznikol tento klub a nemyslim, ze by na stranke KCHPSP bolo nieco, co by mohlo ludi zavadzat...je tam jasne napisane preco vznikol klub a s akym cielom...
Working testy - šport na zamestnanie hlavičky retrieverom :-)
iva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Borský Mikuláš

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod inspiration » Sob 06.06.2009 18:26

iva, ja som myslela na túto tému, nie na ten web!!!! Okrem toho, nemusíme sa baviť kto by čo povedal, keby nepovedal...každému je jasné, že realita je vždy iná, ako sa píše po weboch...Každý klub chce čo najviac členov a nemám pocit, že všetko na tom webe je objektívne, pretože konflikt v tom klube vyvolali určitý ľudia, ktorí sa dnes búchajú do pŕs, že im bolo ublížené...Je mi záhadou, prečo potom ten klub je všade prezentovaný tak ako je, keď si to tam teda každí tak pozorne prečítal...
konieckoncov, už sa toho dosť popísalo o tej situácii a nemyslím si, že až tak pozitívne na tento klub, ale bohužial, určité dokumenty už z netu zmizli, keby nie, tak ich sem určite zavesím...Tak toľko...A ja som ten príspevok nepísala ako diskusiu, ale ako reakciu na rôzne názory, ľudí, ktorí zrejme "nemajú všetkých 5 pokope" a neprečítali si to alebo si to možno vysvetlili po svojom z rozprávania iných chovateľov...
inspiration
Junior
 
Príspevky: 227

Re: Klub chovateľov poľovných sliedičov a prinášačov

Poslaťod iva » Sob 06.06.2009 18:29

inspiration píše:iva, ja som myslela na túto tému, nie na ten web!!!!

o to viac to nechapem, kedze nikto v tejto teme napisal, ze by vznikol z iniciativy SRK alebo nieco podobne.....akurat to, ze sa tu vyjadrili prave retrieveraci...pozadie myslienky poznam velmi dobre...aj to co sa dialo v KCHPS a stale deje...
nemyslim, ze by vznik takeho klubu bol na skodu, vacsina ludi ma rada vyber a nie skatulkovanie...kazdy ma pravo si vybrat, co chce na zaklade coho chce...
Working testy - šport na zamestnanie hlavičky retrieverom :-)
iva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Borský Mikuláš

Ďalší

Späť na Chovateľstvo