Tvorba mlieka

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod aponi » Štv 06.08.2009 20:07

si ma potešila aspoň viem na čo sa mám pripraviť :yes:
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod aponi » Pon 17.08.2009 20:34

len pre informáciu,zatiaľ sme to ustáli,nemá žiadne zatvrdnuté cecíky,ale to je asi preto,že keď si ľahne,mliečko jej vyteká samovoľne,fajn,termín sa blíži už len 9 dní
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Predčasná tvorba mlieka

Poslaťod leuska » Pon 17.08.2009 21:19

Fajn,tak dovtedy uz nejako vydrzite :lol: Keby bol problem tak odstrekovat :haha: :aaa:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Gravidná sučka

Poslaťod baby3151 » Pia 16.04.2010 13:58

Ahojte, nevedela som do ktorej temy mam napisat tuto otazku,tak som sa rozhodla pre tuto. Chcela by som vediet ze v ktory den by sa malo fene začat tvorit mlieko?
Psi nepotrebujú Vaše peniaze, slávu a moc, chcú iba Vašu lásku. (Jacqueline Francis)
baby3151
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Želiezovce

Re: Gravidná sučka

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 16.04.2010 16:52

Začne sa tvoriť väčšinou v týždni pred pôrodom - malé kvapky pri stlačení cecíka.
Šteniatka by mali piť prvé mliečko čo najskôr po pôrode - prvých 24 hodín po pôrode tvorí matka prvé mlieko tzv. mledzivo alebo kolostrum, ktoré obsahuje vysoké množstvo protilátok, ktoré chránia šteniatka počas prvých dní života pred chorobami. Cicanie šteniatok počas pôrodu podporuje tvorenie oxytocínu, sťahy maternice pre vypudenie ďalšieho šteniatka.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

vytváranie materského mlieka. GRAVIDITA alebo ADOPCIA?

Poslaťod Terry » Sob 30.04.2011 12:43

Chcem sa spýtať či nemáte niekto s tým skúsenosť.
Máme fenu BSP, vyskúšali sme ju nakryť niekedy vo februári, lenže ona nechcela, boli sme 2x a :nwm: tak sme to nechali tak, nebadali sme na nej žiadne zmeny.
Pred mesiacom sme si priviezli domov druhé bábätko - Nemeckého ovčiaka. :smile: A od včera pozorujeme na fene BSP, že sa jej vytvára materské mlieko, ak stlačím bradavku, normálne vyteká žltkastá tekutina. U žien to vraj prebieha aj tak, že keď si adoptované dieťa žena privinie k prsníku, tak sa jej vytvára tiež mat. mlieko.
Nie som si istá, či to môže byť tým, že je naozaj gravidná alebo je to tou "adopciou".

ĎAKUJEM vrele za všetky odpovede :poklona: :smile:
Terry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284

Re: vytváranie materského mlieka. GRAVIDITA alebo ADOPCIA?

Poslaťod katkariinka » Sob 30.04.2011 13:02

Terry, B je spravne. Nedovolte steniatku, aby ju cicalo.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: vytváranie materského mlieka. GRAVIDITA alebo ADOPCIA?

Poslaťod Terry » Sob 30.04.2011 15:31

Šteniatko má 3 mesiace a nejako ho neláka cicať. Môže sa to prejavovať aj tak, že fena malátna - mimochodom má veľké brucho, ale tak dosť aj pribrala teraz...neviem vôbec. Asi budeme musieť zbehnúť k veťochovi. :smile:
A ak by ju cicalo, môžu nastať komplikácie? Lebo nie vždy sme doma a nie vždy je ne dozor. :ua:
Ďakujem.
Terry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284

Re: vytváranie materského mlieka. GRAVIDITA alebo ADOPCIA?

Poslaťod pigie » Sob 30.04.2011 16:18

Ja by som okamzite trielila smer vet :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vytváranie materského mlieka. GRAVIDITA alebo ADOPCIA?

Poslaťod katkariinka » Sob 30.04.2011 16:39

pripajam sa k pigie. Zbehnite k vetovi, ten potvrdi/vyvrati graviditu resp. falosku.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: vytváranie materského mlieka. GRAVIDITA alebo ADOPCIA?

Poslaťod pigie » Sob 30.04.2011 18:02

Mna desi hlavne ta malatnost - velke brucho - moze byt maternica naplnena hnisom :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vytváranie materského mlieka. GRAVIDITA alebo ADOPCIA?

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 30.04.2011 20:35

Ak je to 2 mesiace po háraní, môže ísť len o falošku, ale pre istotu bude asi lepšie k vetovi skočiť.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Info o mne pre chovku..

Poslaťod Monnika » Pon 02.05.2011 14:29

Dobrý:-)
ospravedlňujem sa ak píšem do iného fóra..ale som tu nová :lol:
Potrebujem pomoc ohľadne našej sučky, ktorá mala šteniatka, už sú odstavené ... odstavili sme ich po 2 mes. .. zdá sa, že sučka má stále mliečko.. ja som počula, že existuje nejaká mastička ktorou sa prsníky suky natierajú a ptm vraj mliečko zmizne.. ak nejaká taká mastička je ako sa prosím volá? ... a ešte sa chcem spýtať, že či sa dá robiť niečo s tými prsníkmy.. to po estetickej stránke veľmi pekne....

vopred ďakujem za ´normálne´ odpovede. :no: :ahoj:
Naposledy upravil Monnika dňa Sob 07.05.2011 18:37, celkovo upravené 1
Monnika
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Slovensko

Re: Info o mne pre chovku..

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 02.05.2011 14:39

To si naozaj v zlej téme, moja.... snáž sa nabudúce nájsť aspoň niečo podobné tvojmu problému...
Tá mamina je tá ročná čokoládová sučka? Tak to bola prvá chyba, ktorú ste urobili, ak ste nakryli také ešte šteniatko. (Nehovoriac o nekontrolovanom chove)
Po 2 mesiacoch je normálne, že sučka ešte trocha mlieka má, ak sú šteniatka ešte doma, nech už veľmi necicajú, ak by sa cecíky zapaľovali, ihneď choď k vetovi, dá Ti mastičku alebo niečo iné.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Tvorba mlieka

Poslaťod agah » Uto 03.05.2011 15:20

Monnika, nemusis sa bat, mliecko by sa malo samo "stratit", snazte sa aby steniatka cicali co najmenej, pokial im to fenka este dovoluje. Pravidelne, 4 aj 5 x za den prikrmujte kvalitnou stravou. Co sa tyka stahnutia strukov, chvilku to potrva, ale plati, ze cim viac ma fenka pohybu a je v dobrej, sportovej kondicii, tym skor sa struky stiahnu na normalnu velkost. Akurat bradavky mozu ostat vacsie. Pripadne, ak by sa Ti zdalo, ze to trva prilis dlho mozes jej robit obklady z dubovej kory.

Kazdopadne ak budete planovat steniatka mali by ste urobit aspon RTG na DBK a DLK a to iste preverit u otca. To je to minimum, co podla mojej mienky by ste mali urobit pre dobro steniatkok.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo