Import

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Import

Poslaťod simaa » Pon 14.01.2013 21:10

Ahojte :ahoj: je blbe si ist pre hafa 1873 km? + cesta naspat radcej uprednostnujem osobnu natstevu :)
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Import

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 14.01.2013 21:55

prečo by to bolo blbé - ak ti za to stojí.... aj chovatelia sa potešia osobnej návšteve, ak budete robiť občas prestávky, určite to zvládne a budete mať výlet.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Import

Poslaťod simaa » Uto 15.01.2013 20:26

Dakujem :smile: ja som chcela vediet ze ci uz niekto podstupil taku cestu ? Alebo ste isli do Ruska ake to tam je v zime cesty? :smile: :angel:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Import

Poslaťod katkariinka » Uto 15.01.2013 20:28

tak ja som si letela do usa pre steniatka :D
:joint:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Import

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 16.01.2013 10:16

Prosím českých kolegov o info, ako prebieha zápis importovaného psa v Čechách - koľko to stojí, dá sa to riešiť poštou, či osobne a či ešte niečo treba okrem exportného PP.
Ďakujem
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Import

Poslaťod Icebreg » Pia 18.01.2013 2:15

tak jasne ze by som isiel, hoci aj 3000km autom pre psa :D ale vyhradne po zemi (autom, mozno aj vlakom), lebo by som sa kazdych 100-200km mohol zastavit a predstavte si tu krasu, pes by oznackoval krizom celu europu :D !!!! cely kontinent, no povedze mi, ktoremu psovi by sa take nieco v zivote podarilo? :D jasneee, vylet a so psom, kedykolvek :D
ale na taku cestu by som sa teda riadne pripravil, ak do Ruska.. hlavne bezpecnost psika samotneho, nejaky autopas a pozor na airbagy.. ale ten pas hlavne kvoli prudkemu brzdeniu, za zlomeninu to nestoji..ked uz teda nebude v pelechu, neviem co je bezpecnejsie, ja osobne mam otvoreny pelech s pasom upevneny na pas tak, aby ak ho natiahnem co najviac odpredu, vzdy zostal dostatocny priestor (tj aby nenarazil do niecoho)), atd... :)
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

Re: Import

Poslaťod Bad » Pia 18.01.2013 7:00

Kopíruju dotaz z poradny ČMKU :

Nadpis: Zápis do plemenné knihy
Vložil: xxxxx
Dobrý den,
mám importované štěně z Rakouska - Pyrenejský ovčák s dlouhou srstí v obličeji a chtěla bych ho zapsat do plemenné knihy. Exportní PP již mám. Můžete mi prosím poradit jak postupovat? Kam PP poslat? Je potřeba něco vyplnit? Pokud pošlu poštou originál PP - vrátí se mi zpět? Děkuji!
Odpověď:
Dobrý den, originál PP zašlete na adresu Českomoravská kynologická unie, Jankovcova 53,170 00 Praha 7 (poznámka: ověřit, zda na této adrese je plemenná kniha konkrétního plemene). V průvodním dopise uveďte , že žádáte o zápis do plemenné knihy ČMKU. PP se Vám určitě vrátí zpátky. Zápis můžete ale v návštěvní dny vyřídit i osobně. Vladimíra Tichá
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Import

Poslaťod Levriero » Sob 23.02.2013 2:05

No 1800 km jedna cesta je dost, nam stacilo ked sme isli po hava do Florencie co je okolo 950 jedna cesta a bolo to poriadne unavne (chovatelia su az z Neapola ale dohodli sme sa na pol ceste), zostali sme tam sice cez vikend ale aj tak...ale havo to znasal uplne v pohode, celu cestu spinkal :) Do Slovinska to bolo v pohode, to sme dali na otocku, najhorsie bolo dopravit psa z Irska, letiet sme nechceli lebo by nemohla byt kvoli velkosti na palube ale v prepravnom priestore co je podla mna stresujuce a ziadny normalny prevoz sme nikde nevedeli najst, nakoniec sme napisali jednej nemenovanej organizacii a ta nam ju nastastie doviezla...ale ak sa nam podari jedno krytie tak nas tiez caka cesta do Ruska, ale to uz budeme riesit letecky...
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Import

Poslaťod clupko » Pon 22.04.2013 9:17

Nemam ziadnu otazku, len sa chcem tak vseobecne postazovat ....
Mame psika z CR, export pedigree sme dostali hned, tak teda ze ho ideme zapisat u nas.
Na stranke SKJ som k tomu nic nenasla, az na UKK, ale nejak som tam nenasla informaciu ci je mozne to riesit aj osobne alebo to musim vsetko posielat postou (a postovne 3 eura.... co to posielaju zatazene na 10kg, v baliku velkosti 1m kubicky? :pac: ), tak som im napisala mail. Odpoved bola "cennik je na www", co ma dost zarazilo, ked prave na ten cennik som sa odvolavala, ked som pytala viac informacii.
No nic, tak som to teda poslala, export PP a potvrdenie od veterinara. Naspat mi prisiel export PP mierne pokrceny a 10 minut som na to civela, kym som si vsimla peciatku v pravom dolnom rohu....
To vazne? Celkovo asi 20 eur za 1 stempel? :ach:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Import

Poslaťod Efa » Pon 22.04.2013 10:14

Clupko ale veď UNKK má na svojich stránkach aj telefónne číslo na plemennú knihu a aj uvedené stránkové hodiny, takže predpokladám že dá sa tam aj osobne zájsť ako sa dalo aj za starých čias na SKJ a vybaviť si prihlásenie psa bez zasielania poštou
http://www.unkk.sk/phpmenu.php?s=13
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Import

Poslaťod bubka » Pon 22.04.2013 10:37

Urcite sa to da, my sme boli tiez osobne riesit peciatku :no:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Import

Poslaťod clupko » Pon 22.04.2013 14:05

No, strankove hodiny som videla, ale co ja viem, ci sa to da vybavit aj osobne, ked pisu vsade len o postovnom a dobierkach? Tak som si povedala, ze ked tam maju kontakt (mail, cislo), snad to tam maju na to, aby sa ludia mohli spytat. Stacila by mi odpoved "da sa aj osobne" a bolo by. Jedine, co mi napisali, bolo to co som spominala, a z toho som fakt mala dojem ze ich strasne otravujem...
Mozno som tam mohla radsej zavolat, ale mne je z prace pohodlnejsie poslat mail, a ked ho tam maju uvedeny, predpokladam, ze to je rovnocenny kontakt.
Nejde mi o tie 3 eura, ale tak z principu... Da sa to aj ustretovejsie :no:

(a tiez som tak nejak ocakavala, ze za ten poplatok dostanem aspon pekny novy papier, nie len peciatku :ha: )
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Import

Poslaťod ivana1 » Sob 27.04.2013 21:30

No - som presvedčená, že sa dá i osobne. Na SKJ som chodila, a zariadila si to bez problémov, i keď občas pripočítali sto korún za vybavenie ihneď. Ale originál PP som si z ruky nedala, keďže mám výhodu, že som v BA.
clupko píše: To vazne? Celkovo asi 20 eur za 1 stempel? :ach:
To nie je za jeden štempel. Videla som zapisovanie importu mojich dvoch sučiek - podrobný zápis do plemennej knihy, pridelenie čísla, okopírovanie PP, oštemplovanie...

clupko píše:a postovne 3 eura.... co to posielaju zatazene na 10kg, v baliku velkosti 1m kubicky? :pac: ), tak som im napisala mail.

Mimochodom - samotný doporučený list najnižšej gramáže 2. triedy stojí 1,10€, k tomu platba dobieročné, samotná obálka... tak tri eurá je O.K. :no:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Import

Poslaťod Fraga » Uto 07.05.2013 12:06

Tak to ste ešte asi nevideli 20€ za štempel u veterinara, ze tetovanie sedí s PP :au: nemozem inak ale skoro ma CENSORED :au: + teda zbytok € na SPKP... to uz nerátam, ale ten zabijak u veterinára ma odrovnal!
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Import

Poslaťod katkariinka » Uto 07.05.2013 12:14

tak moj vetos mi nastastie takyto ukon spravil zadara. :jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo