Chovateľský servis

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Chovateľský servis

Poslaťod Fraga » Str 25.03.2009 20:00

:no: Takže čo si predstavujete pod pojmom chovateľský servis a čo všetko by podľa vás mal zahrňovať?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovateľský servis

Poslaťod Jannka » Str 25.03.2009 20:24

Tak ja osobne by som si pod tymto pojmom predstavovala:

- majitelom mojich odchovov pri odbere psika dam brozurku o plemene, kde budu zhrnute vsetky rady, tipy a zakladna starostlivost o ich zverenca
-po cely zivot ich psika, budem im plne k dispozicii - vsetky informacie ohladne starostlivosti, vycviku, vysetreniach...
-prezentacia ich psika na mojich strankach v sekcii odchovy
-ak budu chciet pomoct s uchovnenim, s chovom, s vystavovanim, vyberom vhodnych vystav, vystavnou upravou....
-ak na to budem mat podmienky, v pripade dovolenky je mozne psika nechat u nas...
-ak nastane problem-a majitelia budu nuteni psika sa vzdat, pomozem hladat novych majitelov, pripadne u seba docasne odchovanca ubytujem (ak na to budu podmienky)...
-organizovat prilezitostne zrazy odchovov ;)
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chovateľský servis

Poslaťod korra » Str 25.03.2009 20:34

ja suhlasim s Jankou, mozno bod 1 by som vynechala, nakolko predpokladam, ze zaujemca o plemeno ma toto vsetko uz dopredu nastudovane a vie do coho ide.. :no: Tiez sa priklanam k tym praktickym radam ohladom strarostlivosti, vystavovania, dalsieho chovu, to su veci ktore su velmi napomocne..
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Chovateľský servis

Poslaťod Jannka » Str 25.03.2009 20:43

korra píše:ja suhlasim s Jankou, mozno bod 1 by som vynechala, nakolko predpokladam, ze zaujemca o plemeno ma toto vsetko uz dopredu nastudovane a vie do coho ide..


juj, myslela som vsak vlastnorucne pisanu brozurku ;) lebo bezne knizky su nic moc ;) Najlepsie je, ak clovek napise nieco z vlastnej praxe. V nej by som zhrnula nieco o starostlivosti, vycviku, pristupe ku plemenu, veci, na ktore si ma davat pozor, tipy pre upravu srsti, navrhy jedalnicka (ake granulky ma volit, pripadne, ak sa rozhodne BARFovat, ako na to) atd...proste take FAQ :lol:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chovateľský servis

Poslaťod korra » Str 25.03.2009 20:49

Janka, tak taku by som brala vsetkymi desiatimi :jop: Skoda, ze sa nechystam na kolie, od teba by som stena brala :lol:
Viem, ze niektori chovatelia davaju monografie plemien...ale mne sa to zda zbytocne, lebo zvacsej casti si potencionalny buduci majitel tieto knizky zaobstaral uz dopredu a ako si povedala, vypovedna hodnota je viac menej ziadna... :ach:
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Chovateľský servis

Poslaťod Jannka » Str 25.03.2009 20:58

Tak tak! Lebo v bezne predavanych knizkach sa clovek dozvie take vseobecne info, ze by stacilo zmenit obrazok a uz by to sedelo na ine plemeno :lol:

Inak - mozno teraz z opacnej strany - ake (nezavazne) zavazky by mal mat majitel odchovu voci svojmu chovatelovi?

-ja by som povedala, ze by mal raz za cas posielat aktualne foto psika
-ak je jedinec nadejny, mohol by ho pripadne uchovnit (najma, ak ide o PSA)
-informovat chovatela ako sa psikovi dari
-konzultovat s nim pripadne problemy...
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chovateľský servis

Poslaťod skacenka » Str 25.03.2009 21:01

Mne by sa ešte páčilo/neviem či sa to aj robí/,že každý nový majiteľ by dostal CD alebo DVD s fotkami prípadne videami-od narodenia až k odberu :jop: aby videl,ako ten jeho drobec rástol :hi:
A určite pravidelný telefonický/mailový kontakt..pokiaľ to vzdialenosť a financie dovolia tak aj stretnutia...
Ak ide nový majiteľ absolvovať prvú výstavu,brala by som ako veľké plus ak by prišiel aj chovateľ a radil,pomáhal...
Inak súhlas s Jankou :jop:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Chovateľský servis

Poslaťod korra » Str 25.03.2009 21:03

ano, aj tie spatne informacie majitel - chovatel su podstatne, len neviem, ci sa to da aj "zazmluvnit" resp. nejako potom aj vymoct...
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Chovateľský servis

Poslaťod Jannka » Str 25.03.2009 21:08

skacenka píše:Mne by sa ešte páčilo/neviem či sa to aj robí/,že každý nový majiteľ by dostal CD alebo DVD s fotkami prípadne videami-od narodenia až k odberu :jop: aby videl,ako ten jeho drobec rástol :hi:

Áno, áno, robí sa to. Pre mňa by to bola samozrejmosť. Ale to som už nerátala do chovateľského servisu. To ja beriem ako "odberny servis" kedy psik odide od chovateľa (najskôr) po 8 tyždňoch života - naočkovaný, odčervený, s potrebnými vyšetreniami (to je individualne u kazdeho plemena) s petpassom a čipovaním, s kúpnou zmluvou, CD s fotkami, prípadne základnou výbavičkou, granulkami, na ktore bol zvyknuty, kúskom dečky z vôňou mamičky...a tak :lol:

ano, aj tie spatne informacie majitel - chovatel su podstatne, len neviem, ci sa to da aj "zazmluvnit" resp. nejako potom aj vymoct...

korra - problem je v tom, ze samotna kupna zmluva, aj ked si v nej udas akekolvek podmienky nie je pravne vymozitelna - pretoze to by musela byt podpisana u notara....aspon ja tak viem. opravte ma, ak sa mylim.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chovateľský servis

Poslaťod Fraga » Str 25.03.2009 21:18

Ja si myslím, že aj zmluva patrí do chovateľského servisu, tak ak máte nejaké nápady čo by v takej zmluve určite nemalo chýbať (nemyslim teraz meno kupujúci predávajúci a meno psa) ale skôr k čomu sa zavazuje predavaju k čomu kupujuci, tak kludne píšte :no: :no:
Inak tie CD a fotky su myslím, teraz už asi aj štandard či nie?
Jannka nie? :oo: tak potom na čo sa podpisuje? :oo:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovateľský servis

Poslaťod Jannka » Str 25.03.2009 21:25

Fraga píše:Jannka nie? :oo: tak potom na čo sa podpisuje? :oo:

No lebo aspon nieco mas v ruke, dokaz, nejaky zoznam, k comu sa ti majitel zavazuje. Ale neviem, ako by si pochodila v pripade, ak by to porusil - aka by tam bola pravna vymozitelnost. Dufam, ze nejaky chovatel, alebo pravnik nam to tu osvetli :lol:
Inak..pre mna osobne je obrovsky strasiak najma to, ak by niekto zacal mnozit na mojom odchove bezpapieraky...brrrr
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chovateľský servis

Poslaťod Fraga » Str 25.03.2009 21:51

Janiii :jop: da sa to nejak zakonponovat do zmulvy? to neni špatny nápad fuha :jop:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Chovateľský servis

Poslaťod adavra » Str 25.03.2009 21:55

Ja mám na Laru celkom dobrú zmluvu ak chceš donesiem ti ukázať do Nitry. :yes:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Chovateľský servis

Poslaťod Jannka » Str 25.03.2009 21:59

Fraga píše:Janiii :jop: da sa to nejak zakonponovat do zmulvy? to neni špatny nápad fuha :jop:


Jasne ze sa da, len to treba dobre naformulovat. Podla mna napises, nieco v takomto zmysle, ze:
Majitel sa zavazuje ze v pripade chovatelskych planov s danym jedincov bude jedinec pravoplatne uchovneny podla podmienok daneho klubu, vsetkym steniatkam z vrhu budu vybavene rodokmene SKJ....
Ze sa majitel zavazuje, nepodielat na chove a sireni bezpapierovych jedincov....Musi sa to dobre osetrit, aby bolo jasne - ze nesmie do chovu pouzit nechovnu fenu, nesmie chovnu fenu nakryt nechovnym psom, musi steniatkam vybavit papiere a nesmie ani ponukat krycieho psa na krytie pre nechovne feny....atd

Tiez odporucam, pozriet si kupne zmluvy renomovanych chovnych stanic a podla toho skusit napisat vlastne chovne, pripadne doplnit, modifikovat.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Chovateľský servis

Poslaťod Donna » Str 25.03.2009 22:02

ja s vami suhlasim... nic extra ma nenapada

Offtopic: inak... ja chcem byt vasim steniatkom :heh:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Chovateľstvo