Switch to full style
Poradňa pre začínajúcich chovateľov.
Odoslať odpoveď

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Pia 30.09.2016 15:41

Nyssa píše:tak ja sa opýtam ešte inak. špička sú len práve preto, že vyhrávajú na výstavách a sú to len krásne guče chlpov, ale nič viac? :ua:


Nyssa, fundlák na krásu, doberman na gauč, boxer ako ozdoba domu, jazvečík do bytu, slovenského čuvača strážiť musí majiteľ, treba pokračovať? Ešteže je ten kopov a jagteriér na nezaplatenie... :yes: Celé to chovateľstvo sa uberá kamsi...

Pigie, ak je situácia taká ako popisuješ, potom tri zásadné otázky : 1., akú funkciu v tom prípade spĺňa chovateľský klub s 50 členmi? Tí členovia a ich zvieratá sú tam akože načo, čo plnia, aký cieľ záujmový, či chovateľský? 2., Prečo nie je možnosť (a takých chovateľov aj u iných plemien by sa našlo) aby za takejto situácie nemusel byť jednotlivý chovateľ organizovaný v klube, ale za poplatok by mu plemenná kniha poskytovala servis? 3., Čo rieši, aká chovateľské ciele klub s dvomi "živými CHS, aký prínos pre dané plemeno sú?

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Pia 30.09.2016 17:15

Puk no nic. Klub je v nasom pripade uplne na nic. Preto uz 2 roky nie som clenom :nwm:

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Ned 02.10.2016 10:49

Koľko pravdy v troch slovách... :hmm:

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Ned 12.02.2017 8:11

Zo zvedavosti som písala do chovky dalmatínov, kde majú zrovna šteňatá, okrem iného som sa pýtala aj na cenu a uf, horná hranica 1100 eur :oo: . Akože, počítala som o dosť menej...

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Ned 12.02.2017 8:17

Mne sa dalmatinec dost paci, no tolko by som za psa nedala. Mozno ak by bolo nejake top pracovne, zdrave a povahovo vyrovnane spojenie (zrejme ine plemeno ale), by som bola ochotna rozmyslat. :smile:

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Ned 12.02.2017 8:27

Neplánujeme síce toto plemeno, ale nepopieram, že mám preň veľkú slabosť, je to taký puntíkový bígel :heh: . Na nejaké behy a turistiky podľa mňa super pes, aj ako kamoš do nepohody. Ale teda cenovo niekde inde ako by som bola ochotná dať.

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Ned 12.02.2017 8:37

A preco sa odrazas od hornej hranice, nerozumiem.... NO mas aj za 200, aj za 2000, horna hranica moze byt este vyssie a preto si nekupim NO, lebo nejake zviera stoji vela...? :nwm:

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Ned 12.02.2017 8:44

To je horná hranica v konkrétnej chovke, ak sa nemýlim, písala 900-1100 eur. S tým, že šteniat sa rodí dosť málo, tak je to prakticky aktuálna cena na našom trhu.

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Ned 12.02.2017 8:57

A pet nechces?

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Ned 12.02.2017 9:00

Až tak vážne nad tým neuvažujem. Len som chcela prehľad, čo koľko stojí v rámci plemien, ktoré ma viac-menej zaujímajú.
Ale keď už sa pýtaš, tak áno, pet quality je pre mňa prvá voľba, výstav už mám za život dosť :heh: .

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Ned 12.02.2017 9:14

Tak ale zas by sa ti mohli vratit naklady... :ha: Kupis suku, trosku pocvicis, staci aj obz a este sa ti aj o stence pobiju :ha:

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Ned 12.02.2017 9:16

:heh: :heh:

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Pon 17.07.2017 12:49

chrty, prehlad z roku 2016

Anglicky chrt/English Greyhound - 4 chovatelske stanice (1x slovenska,3x ceske), 1000 - 1200 EUR, madarske chovatelske stanice (dostihova aj vystavna linia) 500 - 1000 EUR
Borzoi/Barzoj/Rusky chrt - 1000 EUR
Vipet/Whippet - Slovenske chovatelske stanice - 700 - 1000 EUR
Odoslať odpoveď