Cena šteniat rôznych plemien

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Uto 22.12.2015 15:56

Ale ved to napisala uplne spravne. Pet kvalita - ak nechcem ja vystavy a uchovnovat, tak naozaj naco platit este viac za chovneho psa ak mi staci, ze mu chyba zub alebo ma jedno vajco, ta povaha tam predsa je. Ja tiez len PP psa v pet kvalite. Aj Hugo mal byt pet :heh: Ale nevydalo, seci boli k svetu. A u Frya mi vobec nevadilo, ze mi chovatel napisal, ze je pet, skor ma to potesilo :heh: Sak aj cena nizsia :heh:
A kebyze je to tak ako u Huga, tak na tych par vystav idem a uvidi sa, ci bude prinosom pre plemeno alebo nie. Ved to by mal byt taky zdravy pristup, nie? Nie vsetko patlat na chov, lebo sak som uz zaplatila vela za PP psa, ale nechat ho posudit, ked ma ostatne v poriadku a hlavne nikto nevie, kedy a aky dobry jedinec vznikne. Ved zvycajne vznikaju z priemernych jedincov ti sampioni :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod wer » Uto 22.12.2015 15:59

pracovne NO su vsetci v pet kvalite? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Uto 22.12.2015 16:01

no, ak im chybaju zuby, vajcia alebo maju inu vylucujucu vadu, tak ano su. Ale kludne moze byt perfektny pracant. Vsetci hadam nie su PET, ale verim, ze sa medzi nimi pet najde :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod kellee » Uto 22.12.2015 16:02

wer píše:pracovne NO su vsetci v pet kvalite? :joint:



keby mam moznost so psom pracovat beriem radsej pracaka, ale tu take moznosti nie su, tak proste chcem psa aj na vystavy
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod wer » Uto 22.12.2015 16:04

pigie píše:no, ak im chybaju zuby, vajcia alebo maju inu vylucujucu vadu, tak ano su. Ale kludne moze byt perfektny pracant. Vsetci hadam nie su PET, ale verim, ze sa medzi nimi pet najde :heh:


to je v poriadku, ale najst pracaka s V nie je take easy a tiez sialencov, co s nimi chodia na vystavy :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod clupko » Uto 22.12.2015 16:07

Offtopic: ja to tiez tak beriem, ze ked uz som zaplatila tolko za PP psa, tak nech sa teda na neho kuknu ludia, co sa v tom vyznaju, skusime rozne aktivity, a mozno sa ukaze ze by bol prinosom pre chov. nie, ze ked mam PP psa, tak musim na vystavy, ale skor tak - ked uz ma PP (a nie je "len" pet), tak preco tam neist. proste je tam ta moznost.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Uto 22.12.2015 16:10

Tak urcite. Ale asi sa ani nik nezameriava na zlepsenie looku pracovnej linie, ze? Mozno to by mohla byt cesta, ale nesmelo by ist primarne o vzhlad... Ale tak kazdy pes, ak ma ist do chovu , ma nieco predat. Niekto krasu, niekto pracovitost, niekto ego svojho pana :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Lindchen » Uto 22.12.2015 16:37

Offtopic: Beriem rovnako ako clupko, akurát, že ja mám psa podľa súčasných predstáv v pet kvalite a nebráni(lo) mi to občas zájsť na výstavu :angel: . Minule sa ma priateľ pýta, že načo som vlastne teraz prihlásila Arisa na výstavu a ja ani neviem, asi nechcem byť furt len v kruhu, kde hulákam na ľudí čísla, nech si zahučia raz aj na mňa :heh: . A idem si užiť svoje 2 minúty slávy :heh: .

Asi mám šteňa :dancing: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Elis » Uto 22.12.2015 16:57

wer píše: to je v poriadku, ale najst pracaka s V nie je take easy a tiez sialencov, co s nimi chodia na vystavy :ha:


tak hlavne většina chovatelu show plemen by na vystave NO vypustila dusi :-D
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod hruska » Uto 22.12.2015 17:38

ano, je tam ta moznost minat na papieraka este viac ako sme dali :D ja to beriem a beriem aj to, ze dakoho tie vystavy ozaj bavia, len kellee to napisala tak, ze aj by chcela plemeno x, ale predvystavna uprava sucks. To je mi divno, vyberat takto. By som sa vytoto na vystavy, ak by som mohla mat psa presne pre mna.

tusim som sem tam pri stencoch videla take cosi, ze bud beres show kvalitu a budes vystavovat + chovat, alebo psa kastrujes.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Uto 22.12.2015 17:40

Tym sa chrania hlavne velke chovatelske stanice, ktorym by nakrytie takymto psom bez PP fenami poskodilo povest. Tak sa chrania takto. Chces moj odchov ale nechces chovat? Kastruj. Jedina zaruka, ze ten pes nebude mat stence.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod kellee » Uto 22.12.2015 17:48

hruska píše:ano, je tam ta moznost minat na papieraka este viac ako sme dali :D ja to beriem a beriem aj to, ze dakoho tie vystavy ozaj bavia, len kellee to napisala tak, ze aj by chcela plemeno x, ale predvystavna uprava sucks. To je mi divno, vyberat takto. By som sa vytoto na vystavy, ak by som mohla mat psa presne pre mna.

tusim som sem tam pri stencoch videla take cosi, ze bud beres show kvalitu a budes vystavovat + chovat, alebo psa kastrujes.


tak mne sa paci viac plemien, ktore treba upravovat, ale ja som lemra asi na tie upravy vystavne, tak ja sa takeho plemena radsej vzdam alebo si vyberiem plemeno, ktore dokazem upravit sama.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Uto 22.12.2015 17:50

Offtopic: Ja som povodne ani netusila, ze sa fundlaci upravuju. Som sa dozvedela 2 tyzdne pred odberom, ze ked to neostriham, tak to bude vypadat trosku neupravene. Ale tak ma to chytilo, ale keby nie, tak sa nic nedeje, proste bude chodit zarasteny :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod hruska » Uto 22.12.2015 17:52

vidis a toto ja nechapem. Ze pridem o plemeno, ktore mi vyhovuje vsetkym okrem predvystavnej upravy srsti.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Uto 22.12.2015 17:53

Offtopic: Mna od plemena odradi len lovecky a obranarsky pud :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo