Cena šteniat rôznych plemien

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Puk » Pia 30.09.2016 15:41

Nyssa píše:tak ja sa opýtam ešte inak. špička sú len práve preto, že vyhrávajú na výstavách a sú to len krásne guče chlpov, ale nič viac? :ua:


Nyssa, fundlák na krásu, doberman na gauč, boxer ako ozdoba domu, jazvečík do bytu, slovenského čuvača strážiť musí majiteľ, treba pokračovať? Ešteže je ten kopov a jagteriér na nezaplatenie... :yes: Celé to chovateľstvo sa uberá kamsi...

Pigie, ak je situácia taká ako popisuješ, potom tri zásadné otázky : 1., akú funkciu v tom prípade spĺňa chovateľský klub s 50 členmi? Tí členovia a ich zvieratá sú tam akože načo, čo plnia, aký cieľ záujmový, či chovateľský? 2., Prečo nie je možnosť (a takých chovateľov aj u iných plemien by sa našlo) aby za takejto situácie nemusel byť jednotlivý chovateľ organizovaný v klube, ale za poplatok by mu plemenná kniha poskytovala servis? 3., Čo rieši, aká chovateľské ciele klub s dvomi "živými CHS, aký prínos pre dané plemeno sú?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod pigie » Pia 30.09.2016 17:15

Puk no nic. Klub je v nasom pripade uplne na nic. Preto uz 2 roky nie som clenom :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Puk » Ned 02.10.2016 10:49

Koľko pravdy v troch slovách... :hmm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Lindchen » Ned 12.02.2017 8:11

Zo zvedavosti som písala do chovky dalmatínov, kde majú zrovna šteňatá, okrem iného som sa pýtala aj na cenu a uf, horná hranica 1100 eur :oo: . Akože, počítala som o dosť menej...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 12.02.2017 8:17

Mne sa dalmatinec dost paci, no tolko by som za psa nedala. Mozno ak by bolo nejake top pracovne, zdrave a povahovo vyrovnane spojenie (zrejme ine plemeno ale), by som bola ochotna rozmyslat. :smile:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Lindchen » Ned 12.02.2017 8:27

Neplánujeme síce toto plemeno, ale nepopieram, že mám preň veľkú slabosť, je to taký puntíkový bígel :heh: . Na nejaké behy a turistiky podľa mňa super pes, aj ako kamoš do nepohody. Ale teda cenovo niekde inde ako by som bola ochotná dať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod wer » Ned 12.02.2017 8:37

A preco sa odrazas od hornej hranice, nerozumiem.... NO mas aj za 200, aj za 2000, horna hranica moze byt este vyssie a preto si nekupim NO, lebo nejake zviera stoji vela...? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Lindchen » Ned 12.02.2017 8:44

To je horná hranica v konkrétnej chovke, ak sa nemýlim, písala 900-1100 eur. S tým, že šteniat sa rodí dosť málo, tak je to prakticky aktuálna cena na našom trhu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod wer » Ned 12.02.2017 8:57

A pet nechces?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Lindchen » Ned 12.02.2017 9:00

Až tak vážne nad tým neuvažujem. Len som chcela prehľad, čo koľko stojí v rámci plemien, ktoré ma viac-menej zaujímajú.
Ale keď už sa pýtaš, tak áno, pet quality je pre mňa prvá voľba, výstav už mám za život dosť :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod wer » Ned 12.02.2017 9:14

Tak ale zas by sa ti mohli vratit naklady... :ha: Kupis suku, trosku pocvicis, staci aj obz a este sa ti aj o stence pobiju :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod Lindchen » Ned 12.02.2017 9:16

:heh: :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Cena šteniat rôznych plemien

Poslaťod sovienka » Pon 17.07.2017 12:49

chrty, prehlad z roku 2016

Anglicky chrt/English Greyhound - 4 chovatelske stanice (1x slovenska,3x ceske), 1000 - 1200 EUR, madarske chovatelske stanice (dostihova aj vystavna linia) 500 - 1000 EUR
Borzoi/Barzoj/Rusky chrt - 1000 EUR
Vipet/Whippet - Slovenske chovatelske stanice - 700 - 1000 EUR
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo