Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod ivana1 » Uto 30.12.2008 19:34

Chcela by som sa opýtať chovateľov - kde ste si zohnali pôrodný box? Ja mám síce nejaký kontakt (dva roky si ho odkladám...), zatiaľ sa mi neozývajú, tak neviem, či to ešte platí. A čas sa kráti....
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Clanok - Naklady na chov

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 30.12.2008 20:01

Treba zohnať šikovného manžela, zopár doštičiek a veľa trpezlivosti a pripomínania manželovi, že už treba...
ja si box nemôžem vynachváliť, dobre sa nám v ňom s Cathy rodilo a aj šteniatka sú v ňom v bezpečí...
Obrázok
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Clanok - Naklady na chov

Poslaťod raky » Uto 30.12.2008 23:48

Afrika - tak daj dáky plán... :lol:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Clanok - Naklady na chov

Poslaťod ivana1 » Str 31.12.2008 6:51

No, :plac: :plac: tak to je práve to, čo u nás nezafunguje - iba ak o rok.... Ten môj - aj sieťku v ráme do okna začal robiť - tak pred cca 18 rokmi... Okná máme dávno druhé, ale toto má stále rozpracované... To by som sa dočkala tak o 100 rokov... Keby niekto potreboval opraviť počítač, to áno, ale zmajstrovať niečo hmmmm.... :plac: :plac:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Clanok - Naklady na chov

Poslaťod sjulia » Str 31.12.2008 11:02

ivana1 tu mas ukazku porodnej bednicky, http://zvierata.hyperinzercia.sk/potreb ... topolcany/ velkostou treba prisposobit plemenu a sikovny stolar urobi raz-dva. V BA alebo v okoli mate urcite nejakych sukr.stolarov. Na nasej str. tiez vidno aspon cast bednicky, my sme robili z OSB dosky bez dna. http://collies.sk/mi_vrh_a.php
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Clanok - Naklady na chov

Poslaťod ivana1 » Str 31.12.2008 11:19

sjulia - díky, pracujem na tom, zatiaľ sa mi z dielní neozvali (ani na telefónoch, ani tí, čo som im mailovala -možno kvôli sviatkom), možno by som ale preferovala niekoho, kto má s tým skúsenosti, resp. pozná psov (a nenatrie mi to nejakým "jedom", čo by psiky ohryzli...). Predstavu o tom mám zo stránok, od chovateľa, aj z kníh dosť presnú. A na moju radosť sa mi od dnes "niečo" črtá tuto z fóra, čomu by som bola veľmi rada... :poklona: :aplause: :jupi: :jupi:

sjulia píše:.... my sme robili z OSB dosky bez dna.

Tak bez dna - s tým som sa nestretla :oo: - aká je skúsenosť?

:ahoj:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Clanok - Naklady na chov

Poslaťod sjulia » Str 31.12.2008 12:23

Neviem velmi porovnat, lebo ja nemam skusenost z "dnom", ale bola som velmi spokojna. Mozno trosku narocnejsia vymena plachty, ale zato to vobec nezhulali - teda nezrolovali pod seba, lebo drzali okraje bednicky, aby som to objasnila blizsie, plachta(v mojom pripade stara obliecka z periny) bola podlozena tak ze z kazdej strany precnievala von a bola vlastne zatazena bednou. Drobcom sa v tom velmi dobre pohybovalo, lebo im neutekala pod nohami a Amber nemala sancu podhrabat pod seba. Neskor dostali mensie obliecky z vankusa a na spodu bol gumolit aby neprecurali na podlahu. Odchovavala som do piateho tyzdna v byte potom isli von na chalupu. Mali pre saba jednu celu izbu a velmi skoro sa naucili chodit na potrebu mimo porodnicky na plienky. Teraz je bednicka rozmontovana a caka na dalsie pouzitie.
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Pôrodný box

Poslaťod Elar » Str 31.12.2008 14:21

No my máme tiež pôrodný box s OSB dosky.. pekne nám ju narezali tam kde sme ju kúpili.. a otec to potom už len pár šróbmi spojil...prikladám foto..
Obrázok
Obrázok
Chovateľská stanica z Devínskej
Zuzana Melkusová
www.zdevinskej.vlciak.eu
Elar
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 286
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Pôrodný box

Poslaťod ivana1 » Str 31.12.2008 15:18

Krásny pohľad na maminu :lol: :lol: :lol: . Tie tyčky sú celkom jednoduché, fajn.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Pôrodný box

Poslaťod Elar » Str 31.12.2008 15:29

hej hej tyčky sú tiež kúpené za pár korún... a dosť dobrá vec keďže krpci radi spávali pri krajoch boxu.. tak aby ich mamina nepriľahla :no:
Chovateľská stanica z Devínskej
Zuzana Melkusová
www.zdevinskej.vlciak.eu
Elar
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 286
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Pôrodný box

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 07.01.2009 17:40

Tiež máme debdničku bez dna, na spodku mám staršie, lino, kartony , molitan a deky. Je urobená z tatranského profilu.
Debnicka má asi 150x 120 cm, lišty proti prilahnutiu vo výške 15 cm. Ale aj tak som dva týždne spávala pri debničke...
Na jednej strane debničky je východ, ktorý sme prvý tri týždne postupne zvyšovali, potom sme ho naopak znížili, aby šteniatka mohli do výbehu. Mimo peliešok cikajú už od 2 týždňov a teraz už kakajú mimo debničku.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Pôrodný box

Poslaťod Elar » Str 07.01.2009 17:53

ja som pre istotu tiež spávala pri ohrádke... naša má rozmer 120x120, mala aj dno z tej dosky natom linoleum a dečka... ale po troch týždňoch sme ich presťahovali do garáže.. je tam chladnejšie a urobili sme im tam taký väčší výbeh aby si mohli aj pobehať... cikajú a kakajú do jedného roku a Vega to po nich ešte stále čistí... :no:
Chovateľská stanica z Devínskej
Zuzana Melkusová
www.zdevinskej.vlciak.eu
Elar
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 286
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Pôrodný box

Poslaťod Fraga » Str 07.01.2009 18:44

My sme mali štenidla v kuchyni pri radiatore v takom tom umelohmotnom peliešku a v noci len take mrnčanie tak som bežala, že pre boha čo sa stalo :lol: a malá gula sa vygulala von a nevedela sa dostať spať a fendula s pohľadom "chvala bohu, že si došla" nevedela, či ostat pri tych v pelíšku, alebo pri tom jednom von vygulanom :lol: potom sme deky natiahli aj okolo peliešku a ak sa aj malý vygulal, tak nebol na dlažbe a jak sme chodili kontrolovať, tak ho vzdy niekto šupol k ostatným :smile:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Pôrodný box

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 07.01.2009 23:03

Naša Cathy aj v 4,5 týždni šteniatok všetko čisti, aj keď som čítala, že keď sa začne prikrmovať, prestane :kak: žrať..
Síce mi šetrí prácu, ale potom hrozne smradľavo prdí...
Je to úžasná matka.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Pôrodný box

Poslaťod Elar » Str 07.01.2009 23:07

no presne tak je to aj u nás.. krpci budú mať 6 týždňov.. a ona furt nie a nie prestať čistiiiť :smile: a tak nasilu jej v tom zabraňovať hádam nebudem.. a smráádeček ete chvíľu vydržíme :no:
Chovateľská stanica z Devínskej
Zuzana Melkusová
www.zdevinskej.vlciak.eu
Elar
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 286
Bydlisko: Bratislava - DNV

Ďalší

Späť na Chovateľstvo