Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 18.10.2011 21:30

Sú to Vetbedy, ja som tiež mala predtým tie Drybedy, teraz som sa pýtala ľudí, ktorí majú skúsenosť s obidvomi, vraj je Vetbed lepší a nerobí po vypraní také žmolky, uvidím, osobne ho budem teraz skúšať pri šteniatkach.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Mkangawi Ridgebacks » Str 19.10.2011 13:03

jaj ďakujem za odpovede, včera som u Teba Ester pozerala, a asi som bola slepá:) ako tá Vet Bet verzia je drahšia, ako pozerám, ale celkom ma ten vyšší vlas láka...
inak s tou protišmykovou vrstvou som mala presne takú istú skúsenosť, no ako som sa pýtala kamarkátky čo mala teraz druhý vrh, tá mi zas tvrdí že úplne v poho, že jej prežili oba vrhy -teda pranie, šteňacie zuby už nie:)
kelu tomu potom ale nerozumiem, lebo mňa to dosť iritovalo ako sa tá vrstva začala drobiť navyše to aj akoby lepilo... najmä kôli tomu som to vyhodila, pritom som to používala pre dospelé psi, neprala som to často.....

no nič ešte podumám, ale ďakujem veľmi pekne za infošky....
Mkangawi Ridgebacks
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Mkangawi Ridgebacks » Str 19.10.2011 13:18

inak keby ešte niekto hľadal Drybet podarilo sa mi nájsť toto http://www.psisvet.cz/store/default.asp ... mentID=108
platí sa na účet vedený v SK, poštovné 250,-českých, to je lacnejšie ako benzín z BA do Nitry :no: ako šla by som rada na kukandu, no musím sa učiť :ua:
Mkangawi Ridgebacks
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Mkangawi Ridgebacks » Str 19.10.2011 13:21

ospravedlňujem sa že píšem na 100x, ale práve mi tá kamarátka napísala že ona má VetBet, takže možno preto sa jej to neolúpalo ani po viacerých praniach....
Mkangawi Ridgebacks
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 20.10.2011 11:48

mne sa ani Drybedy nelúpu a prežili 2 vrhy, prala som ich na 40°, mám 3 ks tie najmenšie, striedala som ich každý deň,
teraz idem skúšať ten stredný Vet Bed.
Shishi písala, že ten najväčší mala problém dať do pračky, tak som radšej zobrala ten stredný...
ale to lúpanie poznám, lúpe sa mi tak jedna predložka vo WC, tiež rozmýšľam, že ju budem musieť vyhodiť...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod sjulia » Štv 20.10.2011 15:39

...ja som naposledy kúpila Drybedy pod šteniatka. Ekonomy kvalitu, kôli skúsenosti s tým nepodareným lúpaním, kus 100x150cm ma vyšiel na 12 ečiek, len teraz si vôbec neviem spomenúť či u nás, alebo v zahraničí. Vybavuje sa mi iba to, že to bola halovka :pac:
Bola som s ňou veľmi spokojná... :smile:
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Čo všetko nachystať pred pôrodom

Poslaťod Mia.. » Str 16.05.2012 18:58

aký veľký má byť pôrodný box pre yorka ?

Ďakujem.. :smile:
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Čo všetko nachystať pred pôrodom

Poslaťod MisheliQ » Str 16.05.2012 19:20

My sme to merali takto: Fergie sme dali lahnúť, natiahli sme ju, odmerali a túto veľkosť by sme dali aj ako šírku aj ako dĺžku s tým, že sme pridali ešte pár cm pre istotu (keby sme robili box) a tiež, keďže sme to chceli mať kryté, sme ju odmerali aj v sede od hlavy po prsty a pár cm sme pridali
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo všetko nachystať pred pôrodom

Poslaťod Mia.. » Str 16.05.2012 20:52

Ten jeden meter na dĺžku by mal stačiť, na výšku, keďže ona(fenka) je vysoká cca. 25cm, tak koľko taká výška, aby to nejako štendá nepreskočili, tých 30 cm na výšku, meter na dĺžku a na šírku tých 70cm ?! Neviem, premeráme a uvidíme..
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Čo všetko nachystať pred pôrodom

Poslaťod Sunny » Pia 18.05.2012 8:44

No, tak som včera zmerala Foxlu - cca meter na dĺžku aj s hlavou, v kohútiku má tak 55-60cm. Aké rozmery boxu mám zbúchať? :nwm: Aby tam aj decká mali potom aké také miesto a aby z toho nevyliezali skôr než by sa patrilo. A ešte jeden dotaz - v akej výške dať tie bočné lišty?
Ďakujem :poklona:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Čo všetko nachystať pred pôrodom

Poslaťod MisheliQ » Pia 18.05.2012 8:54

My sme spravili vonku provizórnu ohrádku pre Heaven. Len jedna strana, predná, mohla mať asi cez 50 cm a ona to preskočila. Ostatné strany boli o dosť vyššie. Takže v tomto neporadím, sama by som mala dilemu ako to urobiť, aby to matka mohla v pohode preskočiť (v mojom prípade malé plemeno) ale zase na druhej strane, aby to šteniatka nepreskočili a nepreliezli.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 18.05.2012 10:45

My sme mali v ohrádke výrez, kade Cathy chodila von, do 3 týždňov sme to trocha zvyšovali vždy o jednu latku, aby sa nevyškrabali, potom sme im to naopak dali preč, aby mohli chodiť cikať mimo debňu a celú sme ohradili a urobili tam dvierka. Cathy preskočila aj tú vysokú stenu, ak sme jej nestihli otvoriť včas :D
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Mia.. » Pia 18.05.2012 16:20

Hej, lebo také šteňatá si povyskakujú a hlavy,plazia sa a skúšajú to dovtedy, dokedy sa im to nepodarí. :ha:
Na dĺžku ten jeden meter by aj stačilo, a šírku treba dať viac, bohvie koľko tých šteniatok bude. :aaa:
Mia..
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Sunny » Ned 20.05.2012 16:35

Hotovo :smile:
Obrázok

Nakoniec to má rozmery 125x100x40, akurát predná strana je nižšia, lebo tak nejako to vyšlo z tej dosky, čo sme kúpili. Foxynka tam okamžite bola jak doma, vôbec neriešila.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: Pôrodný box, elektrická podložka, dečky do boxu...

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 20.05.2012 16:54

tá vyzerá pekne :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo