Odstav šteniat

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Odstav šteniat

Poslaťod Elar » Uto 06.01.2009 14:58

Alle super, my sme im začali dávať granulky od 4.týždňa.. A ten zápal bol asi len planý poplach lebo hneď na druhý deň ako sme s tým boli u veta (dal nám antibiotiká na týždeň) tak im začala dávať znovu mlieko.. a doteraz ich občas načapem ako ju vyciciavajú :smile: čiže lieky sme jej ani nedávali.. nebolo treba. Takže šteníky rastú poriadne rýchlo, granulky im chutia a vyzerajú byť spokojní
Chovateľská stanica z Devínskej
Zuzana Melkusová
www.zdevinskej.vlciak.eu
Elar
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 286
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Odstav šteniat

Poslaťod shirae » Uto 06.01.2009 16:36

tak super, nech sa dari mamine aj malym :smile:
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Odstav šteniat

Poslaťod Fraga » Uto 06.01.2009 16:49

tak tak aj my im prajeme nech sa darí a prosili by sme si šteniatkovskééé fotečky :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Odstav šteniat

Poslaťod Elar » Uto 06.01.2009 17:34

ďakujeeeemee... no pridala som dnešné fotky do sekcie PREDAJ :no:
Chovateľská stanica z Devínskej
Zuzana Melkusová
www.zdevinskej.vlciak.eu
Elar
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 286
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Odstav šteniat

Poslaťod shirae » Ned 11.01.2009 11:28

Obrázok
vcera odisli 4, dalsie 4 idu v sobotu...
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Odstav šteniat

Poslaťod Tatranská Afrika » Ned 11.01.2009 20:32

4 naraz jeden deň? To by som asi neprežila, ja dúfam, že naši budú odchádzať veelmi postupne a jedna slečna zostane... ešte máme 3 týždne, ešte si ich užijem až až..
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Odstav šteniat

Poslaťod shirae » Uto 13.01.2009 0:06

Jaj. Chvalabohu som nebola pri tom, manzel ich po jednom niesol, iba pri jednej sucke co isla ako stvrtá. no bolo mi dost divne :plac: ale dost sme s tymi ludmi komunikovali a mala som dobrý pocit, ze ich este uvidím, zdá sa ze vacsinu z nich. nemala som pocit, ze isli k celkom cudzím ludom. dufam ze sa niektoré objavia na zvode mladých a budem na ne hrdá :no: pravda ale je ze 9 dobermanov je uz v siedmom tyzdni zivelna pohroma :aaa: a je proste cas ist dalej. jedna ale zostava u nas a tej sa venujem dosyta...
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Odstav šteniat

Poslaťod Evik » Uto 23.06.2009 0:42

Jaaaj toto caka aj nas...nasi mackovia (Labradorkovia) maju dnes 23.jula 10-ty den...takze my si ich este len uzijeme, ale aj tak si uz po takej kratkej dobe neviem predstavit, ze pojdu prec :ua: No, nastastie, zatial dve ostanu v nasom meste, tak ich aspon vidavat budeme...Boze, co by som dala zato, aby vsetky ostali s nami :hi:
Evik
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Odstav šteniat

Poslaťod hafanana » Str 16.11.2011 11:11

no dakujem za tuto specialnu temu, mi pomohla vyriesit dilemu, ze teda necham fenku este kojit aj to malo, nebudem to silit a nepustat ich na ceciky, lebo dnes v noci som ju raz pustila, spi so mnou v spalni, do izby k stencom ked jacali, ale rano jak zacali jacat, ona hopla na postel, asi ze ked otvorim nech neskocia na nu, lebo to vpali do izby jak uragan, tak som teda uz neotvorila, chvilu jacali a dost intenzivne, ale potom zaspali
rano som vysla, fenku nechala v spalni, dala som im ich ranajky, cerstvo robene , nie rozmrazene jak inokedy, len onuchali, prevalali v puse a zas sa na man vrhali, chceli mlieko :-/ inokedy to zjedia do pol minuty vsetko
a chodia aj na granule, kedze na prekazkach si isli nohy dolamat, tak som ich zrusila, maju vybeh vsade okrem spalne, nasli misku s granulami, tie tam mam pre kazdy pripad, aj z nich si zobu, ale v noci boli nedotknute, to skor ked som dlhsie v praci to vyzieraju, proste rano muselo byt mlieko, po venceni som ich pustila z ohradky a uz sa na fenku nalepili a ona drzala, nechala som ju inak na vyvysenom mieste , ze ked neche neskoci k nim, ale skocila, tak berem to ze kojit chce
a co tu citam hore, ze od piateho tyzdna dvakrat za den? to akoze su potom cely den tie steniatka same bez mamy? to mam zacat aj ja fenku oddelovat? ako daju jej zabrat, ale potom zas tak svorne spolu lezia a odfukuju, ja si neviem predstavit ze ich zabarikadujem uplne od seba aj pred tym prekazka bola tak aby ona k nim mohla a oni nemohli, ale ked sa to naucili dvaja obchadzat a lamali si krky, tak som to zrusila, je lepsie ked ich zabarikadujem uplne a fenku budem davat ku nim len ja neviem, rano naobed vecer? maju sedem tyzdnov dnes a prikrmujem odo dna co dosiahli tri tyzdne
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Odstav šteniat

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 16.11.2011 23:04

Naša sučka si to nejak reguluje sama - šteniatká sú v ohrádke a ona ku nim skáče upratovať, niekedy nakojí, niekedy od nich ujde. V 7 týždni už ich sama odstavuje - ak chcú cicať, zoberie im papulku do tlamy a jemne stisne.... o deň, dva sú odučení...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Odstav šteniat

Poslaťod ivana1 » Pia 18.11.2011 16:44

Naša Hoshiko dávala cucať stále - malé sa nacucali aj pred odchodom do nových domovov. Ona ich vôbec nechcela odstaviť - mala som problém dať im jesť, pretože ona kňučala a bránila im. (Tak vtedy sa vodila von...) Malú Ami sme si nechali - tá cucala do troch mesiacov - až potom už postupne Hoshiko skončila (alebo skôr - skončilo mlieko, tak Ami viacej žrala iné a cecíky skúšala aspoň cuckať). :ach:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Odstav šteniat

Poslaťod hafanana » Str 23.11.2011 15:02

no to je, ze sa tie fenky nechovaju podla knizky :-) tak co e potom okej a co nie, ach jaj
ja neviem ci ich ona chce kojit, alebo sa nevie ubranit, ved vazia hadam desat kil spolu, ona moze mat teraz tak sedem
nechat tak, zasiahnut? :-/ neviem stale
Obrázok
pride mi unavena, ale ked sa liepaju ked nechce , tak vrci alebo lezi na gauci kde nedociahnu
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Odstav šteniat

Poslaťod hafanana » Pia 25.11.2011 10:12

este mam jednu otazku, ma tak napadlo, ked este koji, aj ked teda malo , ale koji, a o tyzden odidu vsetky steniatka v jeden den, bude fenka ok? mlieko sa stopne samo a sato alebo ako? ja netusim ako to s tou produkciou mlieka vlastne je :-/
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Odstav šteniat

Poslaťod MisheliQ » Pia 25.11.2011 12:41

U nás sa stiahlo samo a bez komplikácii. Bu tiež malú kojila dokým malá neodišla do nového domova.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Odstav šteniat

Poslaťod hafanana » Pia 25.11.2011 15:36

dakujem , potesila si ma
a bola Bu moc smutna?
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo