Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Uchovnenie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Uchovnenie

Poslaťod katkariinka » Str 04.02.2015 17:10

no hlavne tu nezacnime lindu lyncovat za uvazovanie, lebo tu uz fakt nikto nic na forum nenapise :no:
Offtopic: To o nededicnosti bolo akoze vseobecne ci len u Arisa? Lebo teda vsade pocuvam, ze alergia je dedicna
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Lindchen » Str 04.02.2015 17:13

Zvažujeme to, nie, že má zajtra krytie. Jeho pohybové problémy vyriešila dornovka, išlo o opotrebovanie pohybového aparátu a zmeny následkom úrazu na agi.
Otázka: mairi prečo? Prečo by si nechovala na "nededičnom alergikovi"? :nwm:

Veľa o tom čítam, radím sa s odborníkmi, je to jedna z alternatív, pokiaľ ma odborník presvedčí, že je to dedičné ochorenie, šteňatá mať nebude, zatiaľ sa takto ani jeden z tých dvoch nevyjadrili. Mám posťahované aj odborné články z vet. časopisov. Myslím, že som k tomu pristúpila zodpovedne.
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod mairi » Str 04.02.2015 17:31

pretoze mam nazor ze na psovi, ktory ma vyrazne zdravotne problemy vo fungovani sa nema chovat, ja by som osobne zvazovala chovat uz aj na psovi s cilivejsim travenim, uz vobec nie alergia, pre mna osobne je to uplna stopka, tak isto by som nechovala na psovi, ktory ma nejake extremne rekcie napr na vakciny, problemy s imunitou, je casto chory a pod.
uprimne neviem na akej urovni je diagnostika dedicnosti alergie, ale mam pocit ze nic neni moc dokazane, a prave pre nejasnost jej povodu by som aj na psovi, ktory nema v rodokmeni ziadneho alergika, ale unho sa prejavi nechovala, tak isto keby mi vyslo u psa napr. C DBK v komplet cistom rodokmeni, tak proste nie, aj keby som mala "dokazane" ze je to len ziskane, ale proste nie, jednoducho s tym psom neni daco v poriadku, z nejaho dovodu sa u to unho prejavilo, uz to je pre mna znamka toho ze daco v organizme nebude OK

a nikoho nelyncujem, ale svoj nazor hadam slusne vyjadrit mozem :no:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Str 04.02.2015 17:44

mairi, to nebolo na teba, len som si predstavila, ako sa to tu vie zvrhnut niekedy... :ua:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Manuska » Ned 14.06.2015 11:15

Ahojte, potrebujem radu. Tuto sobotu som bonitovala svojho psa plemena papillon. Na klubovke mu dali bonitacny posudok a do pp mu napisali CHOVNY.
A chcem sa spytat treba este nieco urobit aby to bolo uz v poriadku?
Nieco som na vystave zapocula ze cosi este s plemennou knihou , ze preregistrovat, ci zaregistrovat ci co. Prosim o poradenie :-) Dakujeeeem
Manuska
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivana1 » Ned 14.06.2015 18:04

Podľa plemena - môžu byť rozdiely.
My sme pred pár rokmi museli ísť do SKJ, tam si okopčili PP a zapísali ju do plemennej knihy - a do PP dali pečiatku "chovná".
Teraz som nesledovala zmeny - pridala sa aj UNKK - plus poľovné plemená chodia k poľovníkom. Asi lepšie odpovie niekto iný... Až potom bude pes uchovnený, keď toto bude vybavené.
ivana1
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Manuska » Ned 14.06.2015 20:06

Fuuha a myslite ze postou sa to poslat neda? Ci to len osobne?
Manuska
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivana1 » Ned 14.06.2015 20:16

Dá sa poštou, len si to over, či SKJ, alebo či UNKK. Oni Ti to pošlú potom tiež poštou.
ivana1
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Kača » Uto 16.06.2015 22:31

Papilon - ÚNKK :no:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 28.03.2016 11:08

Neviem, kde sa mám spýtať, tak skúsim tu, aspoň príbuzná téma.
Dá sa nejakým spôsobom "legalizovať" šteňa, ktoré sa narodilo po FCI uchovnených rodičoch, no šteňa má PP UCI?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Pon 28.03.2016 11:13

asi to záleží na klube a ochote ľudí dodatočne vybaviť FCI PP.. viem, že u bosíkov v ČR sa pred asi 2 rokmi narodili šteniatka z nechceného nakrytia uchovnenej sučky ešte neuchovneným psom a s pomocou ochotných ľudí z klubu majiteľka všetko povybavovala, dodatočne uchovnili aj psa a aj šteňatá dostali riadne PP.. :nwm:
jaj no ale PP riešili ešte keď boli šteniatka malinké, v cca tých 2-3 mesiacoch mali už PP vybavené
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 28.03.2016 13:54

Ono je to už dospelý pes, vzhľadom na vzťahy v klube veľkú ochotu nepredpokladám :ach: . V podstate o nič nejde, len informačne, keby sa nedalo, tak sa nič nestane.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod mickey » Ned 05.03.2017 20:57

Ahojte neviete poradiť mojej známej, ako je to s uchovnenim psa, ktorému vytrhli zub, ktorý sa zlomil pri hre? Ale predtým bol plnochrupy a má to zdokumentované? Dik.
mickey
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Ned 05.03.2017 21:07

zalezi na plemeni. nekde se potvrzeni veta akceptuje
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod mickey » Ned 05.03.2017 21:12

Ide o Maďarsku vyzlu