Uchovnenie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: uchovnenie

Poslaťod Kača » Pon 19.07.2010 20:51

Máte ako podmienku 2x CAC? Nie náhodou 2x známku "Výborný"? (My máme teda v klube podľa mňa dosť prísne podmienky, ale žeby muselo ísť o tituly, som ešte nepočula)

Ale myslím že je to jasné. Jednoducho keď tie podmienky nespĺňaš, tak to nejde :nwm:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: uchovnenie

Poslaťod leuska » Pon 19.07.2010 20:54

My to mame tak,ze mozme absolvovat bonitaciu,ktora je popri klubovke aj ked este nemame splnene vsetky podmienky chovnosti a dostaneme peciatku kandidat chovu(vtedy este nieje chovny) :smile: Po splneni vsetkych podmienok psa uchovnia :yes: Pravdepodobne to tak mate aj vy :ahoj: EDIT:Ale na tej klubovke musi dostat min.VD a mat viac ako 12m.
Naposledy upravil leuska dňa Pon 19.07.2010 20:56, celkovo upravené 1
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: uchovnenie

Poslaťod margot » Pon 19.07.2010 20:55

Corinne píše:Asi sa budem pytat ako blbec, ale predsa len :angel:

Je mozne ist na klubovku so psom a psa uchovnit, aj ked este nema napr. 2xCAC (co je podmienka uchovnenia)???
Ale s tym, ze napr. o 2 tyzdne je vystava, na kt. ziska CAC a az po tom mu vystavia potvrdenie o chovnosti, kt. uz absolvoval? :nwm:

v každom klube to máš iné, napr. u nás

Klub chovateľov plemena belgický ovčiak www.belgickyovciak.sk
Na bonitácii bude posúdený aj jedinec, ktorý nemá do dňa bonitácie absolvovanú výstavu, ale chovnosť nadobudne až v deň, keď poradca chovu obdrží doklad o jej splnení. Pri nesplnení ostatných podmienok, nebude jedinec na bonitácii posúdený.
ale ostatne podmienky ako RTG,... splnené musia byť
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: uchovnenie

Poslaťod Corinne » Pon 19.07.2010 21:04

Dakujem, ja som sa pytala len tak vseobecne, ci by to bolo mozne :hi:
Mala som na mysli presne to, co napisala leuska
aj ked este nemame splnene vsetky podmienky chovnosti a dostaneme peciatku kandidat chovu(vtedy este nieje chovny) Po splneni vsetkych podmienok psa uchovnia
:yes:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: uchovnenie

Poslaťod korra » Štv 22.07.2010 11:58

Corinne, 2x cac? to sa mi nezda...myslim ze je to tak, ze musi ziskat 2x V, popripade VD na vystavach kde sa zadava CAC /t.j. narodne vystavy.../...?
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: uchovnenie

Poslaťod Corinne » Pia 23.07.2010 20:51

korra ja som to povedala len obrazne, ze 2xCAC, aby som vedela, ci je nieco take vobec mozne :hi:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: uchovnenie

Poslaťod Monii » Str 03.11.2010 15:05

Nedá mi nenapísať sem. Kamoška si chce založiť CHS len pre to, aby mohla svoje šteniatko bPP nakryť v budúcnosti sPP psom. A tvrdí mi, že sa pýtala aj nejakého veterinára, a ten jej potvrdil, že si v kľude môže bPP fenku uchovniť, aj keď mala len jedného rodiča sPP :oo:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: uchovnenie

Poslaťod hermy69 » Str 03.11.2010 15:37

Mňa by zaujímalo, ako sa rieši prípad, pokiaľ máte doma psa a fenu tej istej rasy, obaja majú PP a pes fenu nechcene nakryje. Pokiaľ by ste sa rozhodli šteňatá si nechať, dostanú papiere aj keď to nebolo nikde vopred nahlásené?
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: uchovnenie

Poslaťod Bad » Štv 04.11.2010 7:51

Monii píše:Nedá mi nenapísať sem. Kamoška si chce založiť CHS len pre to, aby mohla svoje šteniatko bPP nakryť v budúcnosti sPP psom. A tvrdí mi, že sa pýtala aj nejakého veterinára, a ten jej potvrdil, že si v kľude môže bPP fenku uchovniť, aj keď mala len jedného rodiča sPP

Veterináře ať se ptá na otázky zdravotní.
O podmínkách uchovnění ať se informuje u příslušného chovatelského klubu.
Ale zcela určitě nelze chovat štěňata s PP na zvířeti bPP!!!

hermy69 píše:Mňa by zaujímalo, ako sa rieši prípad, pokiaľ máte doma psa a fenu tej istej rasy, obaja majú PP a pes fenu nechcene nakryje. Pokiaľ by ste sa rozhodli šteňatá si nechať, dostanú papiere aj keď to nebolo nikde vopred nahlásené?

Pravidla si určují kluby, ale obecně to bude asi tak, že pokud splňují pravidla pro rodičovský pár (stupeň příbuznosti atd.), tak se papíry mohou vystavit. Ale je třeba se informovat u konkrétního chovatelského klubu.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: uchovnenie

Poslaťod Nisus » Štv 04.11.2010 9:17

Bad píše:
hermy69 píše:Mňa by zaujímalo, ako sa rieši prípad, pokiaľ máte doma psa a fenu tej istej rasy, obaja majú PP a pes fenu nechcene nakryje. Pokiaľ by ste sa rozhodli šteňatá si nechať, dostanú papiere aj keď to nebolo nikde vopred nahlásené?

Pravidla si určují kluby, ale obecně to bude asi tak, že pokud splňují pravidla pro rodičovský pár (stupeň příbuznosti atd.), tak se papíry mohou vystavit. Ale je třeba se informovat u konkrétního chovatelského klubu.

Tak tak, vždy to záleží od serióznosti chovateľa a na dohode s klubom..Pokiaľ sa to stane naozaj omylom (lebo sú aj takí, ktorým sa to stalo ,,omylom" 3x) a rodičia majú dosiahnutý vek na uchovnenie a aspoň čiastočne splnené podmienky chovnosti (napr. že chýba bonitácia, tak sa môže urobiť mimoriadna), tak by sa možno PP dali vystaviť...Najlepší prípad je, keď už rodičia majú splnené a len to nie je potvrdené...
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: uchovnenie

Poslaťod hermy69 » Štv 04.11.2010 11:26

Ďakujem pekne za rady!
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: uchovnenie

Poslaťod KatuSh_3 » Štv 11.11.2010 22:53

Tak my sme boli minulý výkend v sobotu na klubovke čiváv a papillonov v Spišskej Novej Vsi . Všetko prebehlo super a sme konečne chovný :winner: :aaa:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: uchovnenie

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 12.11.2010 11:19

hermy69 píše:Mňa by zaujímalo, ako sa rieši prípad, pokiaľ máte doma psa a fenu tej istej rasy, obaja majú PP a pes fenu nechcene nakryje. Pokiaľ by ste sa rozhodli šteňatá si nechať, dostanú papiere aj keď to nebolo nikde vopred nahlásené?

U nás v klube sa taký prípad stal, dodatočne im vydali žiadosť na krytie, (ktorá sa normálne dáva 30 dní pred krytím) a dostali PP. Ale počula som o jednom prípade skôr, keď majitelia suky zažiadali o krytie, kryli a až potom zistili, že sa sekli s dátumom o pár dní a vyšlo im to skôr a klub im PP odmietol vybaviť. Ale vtedy som ešte v klube nebola, takže to viem len z počutia.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: uchovnenie

Poslaťod kathrinca » Ned 12.12.2010 19:36

ako začínajúci kynológ som sa chcela informovať a poradiť o nejaké rady na začiatok. Mám fenu NO s pp a chcem pokračovať s chovom. Nie je to môj prvý pes takže so psami mám skúsenosti čo sa týka výcviku, no o výstavách a uchovnení ani šajnu. :ua:

Fenka má 3 mesiace viem že je to ešte asi skoro ale od kedy je možné fenku vystavovať? zo začiatku som chcela len nejaké maličké zjazdy a tak aby si zvykla na ruch a veľa psov okolo seba. neviete nejaké www stranky kde si to pozrieť?? som z východu tak na začiatok by som uprednostnila niečo poblízku.

ako uchovniť fenu??? čítala som že je to možné až od 1 roka, musí mať za sebou jednu výstavu, RTG DBK a musí prejsť bonitáciou. toto chápem ale chcela som sa spýtať či je to všetko, lebo jeden známy mi hovoril že sú na to potrebné aj nejaké skúšky(obrana ...) a že to stojí niečo od 600eur. Obrana, aporty tomu sa venovať budem len chcem vedieť či je to potrebné pri uchovnení ale tie skúšky s tým nemajú nič spoločne. Za každú radu vďačná :ach:
kathrinca
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: uchovnenie

Poslaťod usagi » Ned 12.12.2010 19:40

Bad píše:
Monii píše:Nedá mi nenapísať sem. Kamoška si chce založiť CHS len pre to, aby mohla svoje šteniatko bPP nakryť v budúcnosti sPP psom. A tvrdí mi, že sa pýtala aj nejakého veterinára, a ten jej potvrdil, že si v kľude môže bPP fenku uchovniť, aj keď mala len jedného rodiča sPP

Veterináře ať se ptá na otázky zdravotní.
O podmínkách uchovnění ať se informuje u příslušného chovatelského klubu.
Ale zcela určitě nelze chovat štěňata s PP na zvířeti bPP!!!


no napr. u prazskych krysarikoch si mozes kupit modru,ci cokoladovu fenu bpp a ked bude splnat standart,zapisu ju do registra,ale steniatka uz dostanu normalne PP.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo