Uchovnenie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: uchovnenie

Poslaťod raky » Ned 12.12.2010 18:43

kathrinca píše:ako začínajúci kynológ som sa chcela informovať a poradiť o nejaké rady na začiatok. Mám fenu NO s pp a chcem pokračovať s chovom. Nie je to môj prvý pes takže so psami mám skúsenosti čo sa týka výcviku, no o výstavách a uchovnení ani šajnu. :ua:



Chovateľský poriadok pre NO
http://suchno.sk/viewpage.php?page_id=7
:ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: uchovnenie

Poslaťod kathrinca » Ned 12.12.2010 18:48

Chovateľský poriadok pre NO
http://suchno.sk/viewpage.php?page_id=7

Ďakujem veeeeeeľmi pekne :lol: aspoň mám čo čítať dneska :no:
kathrinca
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: uchovnenie

Poslaťod MisheliQ » Pon 07.03.2011 19:31

Stratila som exportný PP, a tak mi rozhodca, ktorý kontroloval chrup, zapísal počet chýbajúcich zubov na papier od posudku. Bolo to 19.11.2010 v Nitre na klubovej výstave. Avšak keďže máme stratený PP, tak výstavy, ktoré sme mali zapísané, už viac zapísané nemáme (repsektíve v duplikátnom PP to už nebude). Mám však všetky posudky (a diplomy, stužky), ktoré sme kedy na výstave dostali. Ako mám ďalej postupovať, keď chcem svoju fenku uchovniť?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: uchovnenie

Poslaťod Fraga » Pon 07.03.2011 20:00

Prečo by to tam zapísané nebolo??? mne to zapísali ked mi poradca chovu stratil PP na Emu musela som to vybavovať znovu a nakoniec sa PP našli takze duplikat som vrátila a som zase na originále. Na SPZ ti to zapíšu predpokladam, ze west patrí pod SPZ ak pod SKJ tak na SKJ :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: uchovnenie

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 07.03.2011 20:51

podľa mňa pri uchovňovaní nepotrebuješ mať výsledky výstav zapísané v PP, stačia výsledky výstav (aspoň u nás prikladáme k žiadosti kópie posudkov), ale ten duplikát Ti určite bude treba. Komisia si zuby preráta, aj keď už to robili rozhodcovia...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: uchovnenie

Poslaťod MisheliQ » Uto 08.03.2011 22:15

Fraga Offtopic: aj ja chcem, aby sa ten Fergien PP našiel :ach: áno whwt patrí pod SPZ. Duplikát budem musieť znova posielať na SKJ (či stačí na SPZ), aby mi tam zapísali číslo, pod kt. je Fergie zapísaná v plemennej knihe, keďže ide o export?

TA ešte raz som si prečítala, čo potrebujem poslať na SPZ, aby Fergie bola oficiálne chovná a píšu tam zašle majiteľ jedinca originál Preukazu o pôvode a fotokópiu príslušného výstavného posudku spolu so žiadosťou o uchovnenie jedinca na Slovenský poľovnícky zväz.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: uchovnenie

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 08.03.2011 22:40

My to máme asi inak - doklady predkladáme pri bonitácii, ktorá je 2x ročne po klubovke a na SPZ už posielame len doklady na zaregistrovanie.
Budeš znova žiadať o exportný preukaz? Nedá sa teoreticky požiadať priamo SPZ o nejakú kópiu, keď už ho tam majú?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: uchovnenie

Poslaťod MisheliQ » Uto 08.03.2011 22:48

O duplikát musím požiadať ČMKÚ. SKJ ani SPZ mi duplikát vydať nemôžu. Neviem, prečo je to tak.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: uchovnenie

Poslaťod Fraga » Str 09.03.2011 11:35

NO asi preto, lebo je to český pes. Ema je slovenský pes tak som žiadala, na spz. Vystavili všetko zapísali oštemplovali a bola pohoda. PP sa paradoxne našli v šuflíku na SKJ a to len náhodou ked som tej zlatej tete tam spomenula, ze mi ich stralitl PCH. A ona že nejaké má, lenže nemali to poslat na SKJ ale na SPZ a na SKJ nevedeli čo s tým tak šupli do šuflíka. :ach: no keby trošku pohli rozumom a vratili na adr majitela :ach: no nič hlavne ze sa našli. A ak máš orig. posudky tak ti to zapísu nie je problem. Misheliq kedze patríš pod SPZ tak na SKJ neposielaj lebo plemená kniha je na SPZ nie na SKJ :ahoj: ono je to zmatočné kedze boli obe org v jednej budove hádam ked sa to prestahuje bude lepšie :yes:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: uchovnenie

Poslaťod MisheliQ » Str 09.03.2011 15:10

Fraga ďakujem za odpoveď. :yes:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: uchovnenie

Poslaťod Fraga » Str 09.03.2011 15:16

Nie je zač :smile: dobre vybav.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Uchovnenie

Poslaťod lavyrle » Sob 01.10.2011 15:29

Ja sa vrátim k uchovneniu - práve sa nás to týka. U nášho plemena je okrem výstav potrebný RTG klbov (ramenných, lakťových, bedrových), vyšetre.OCD a povahová skúška :smile:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Uchovnenie

Poslaťod Mia-san » Ned 09.10.2011 12:33

Lavyrle: ako,prosim ta ,prebieha povahova skuska? a kolko vystav s akym umiestnenim pre vssp treba?
Mia-san
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Poprad

Re: Uchovnenie

Poslaťod lavyrle » Ned 09.10.2011 13:09

Ešte nás to len čaká o dva týždne,takže úplne presne neviem, ale boli sme na výcvikovom tábore, kde sme väčšinu vecí skúšali. Tak napríklad musí prejsť so svojim páničkom, s cudzím človekom okolo pánička, okolo psov, pomedzi psov tak, aby šiel kľudne, nereagoval bojazlivo, ani agresívne. Musí ovládať základnú poslušnosť, prejsť cez tunel, prejsť cez nejaký taký povrch ako napríklad plastové flaše a na tom nejaký igelit či čo, prejsť cez tmavý nepriehľadný igelit na zavolanie a tak....za každú disicplínu môže získať 3body, ak si napríklad pekne nesadne - strháva sa bod a tak. Potom sa to zráta a ak získa potrebný počet bodov - zvládol povahovú skúšku. Ide o to, aby to bol pes vyrovnaný.
Výstavy musí mať dve - to teraz zmenili, predtým boli potrebné tri. Jedna musí byť klubová a ráta sa len od strednej triedy. Nie je určený žiadny výsledok z výstavy. A ešte tie RTG klbov a OCD je dôležité
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Uchovnenie

Poslaťod wer » Ned 09.10.2011 15:10

akurat vcera som si pozerala vase podmienky chovnosti. cakala som par vystav plus rtg a koniec, ale bola som teda milo prekvapena prave spominanou povahovou skuskou. ako nic tazke, ale ludi to nuti so psami aspon nieco robit. :jop: som skonstatovala, ze mate spravnych ludi vo vybore. :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo