Kto je chovateľ?

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Kto je chovateľ?

Poslaťod ZuzuRose » Pon 25.05.2009 23:29

Keď som odchovala prvý vrh, všetci sa ma pýtali, že keď mám až 8 šteniatok, tak či budú mať všetky papiere ? A ja im na to, že skade majú to, že by ich nemohli mať, jednoducho som vysvetľovala, že to nie je možné, nedostať pre všetky šteniatka PP. A teraz sa tu také dozvedám. Ako nechápem, ako toto môže klub pripustiť! Potom tí tiež chovatelia, ktorí množia psov bez PP a príde ku nim niekto po posledné šteňa z vrhu, tak mu v kľude ten tiežchovateľ povie, že je papierové, ale PP nedostalo, lebo bolo nadpočet?! Ako takto klamať som už videla choavteľov, ktorí mi chceli nanútiť ich super šteniatko. Asi si mysleli, že keď mám 17 rokov tak mám namiesto gebuľky veľkú vyrážku na krku. Och, nemám rada ľudí, čo dokážu až takto klamať !!!
Ošúchané, staré, klišé, ale vždy bude a bolo pravdivé, "pes je najlepší priateľ človeka!" a ako vravím ja, Labrador Retriever je najsamlepší priateľ človeka :)
ZuzuRose
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Kto je chovateľ?

Poslaťod veroninika » Pia 23.07.2010 19:41

co sa tyka zivnosti....som pozerala na volnej zivnosti je vyslovene uvedene, ze: Súčasťou živnostenského oprávnenia nie sú vlastné chovy
Je tu iba 1 moznost, ako to robit legalne a so zivnostou: maloobchod / velkoobchod - s domácimi zvieratami a krmivami pre zvieratá.
Nemysli sa skor domace zviera - krava, koza, sliepka....

Mohlo by to byt - ako zivnost pri chove psikov?
Dakujem, zdravi Veronika
www.spodagatov.sk
veroninika
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Velky Lapas

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo