Kúpna zmluva

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Kúpna zmluva

Poslaťod starr » Pon 21.11.2011 13:50

Margita píše:stratilo nestratilo,ved to je ako ked tu ukradnu auto ktore mas na splatky,tiez musis platit splatky aj ked auto uz nemas....


No však presne, aj keby to bola pravda, tak ja osobne za to nemôžem, to je ich chyba, že na neho nedávali pozor.


Meggie: Píšem SS.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Kúpna zmluva

Poslaťod hafanana » Ned 27.11.2011 17:48

mna by viac trapil osud maciatka

ale!

na nic necakaj, naco, daj navrh na sud na platak, poplatok je 16,50 ak to fakt nie je horibilna suma, mas ho vydany do par dni, mozno tyzdnov, a henti vykukovia si zvazia, ci sa pojdu sudit a platit este viac lebo prehraju

potom je otazka, ci mas v zmluve ze omeskanim iednej splatky je splatny cely dlh, lebo ak to tam nemas, tak mozes na sude ziadat len sumu, pri ktorej su v omeskani, nie vsetko, ak nebudu platit aj dalje, dalsie navrhy podavat

cakanie ti nepomoze, zjavne maju v pazi a len ti plynie premlcacka
trestne ti poviem hned ze odlozia,lebo nepojde o trestny cin ale obcianskopravny spor

ak si to neviesvnapisat sam/a, najdi si advokata , ktory to urobi za trovy , na toto neni treba nejake zvucne meno, je to velmi lahka zalezitost

vela stastia a snad je aj napriek tomu macicka okej
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Kúpna zmluva

Poslaťod starr » Pon 28.11.2011 9:05

Tomu ver, že ma jeho osud zaujíma.

Už to riešim s advokátskou kanceláriou, vďaka za radu. :ahoj:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Kúpna zmluva

Poslaťod disarm » Pon 28.11.2011 10:09

zaujíma ma,či je možné niekomu darovať šteniatko a z určitých osobných dôvodov si nechať pp?
disarm
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Kúpna zmluva

Poslaťod Liola » Pon 28.11.2011 14:22

disarm píše:zaujíma ma,či je možné niekomu darovať šteniatko a z určitých osobných dôvodov si nechať pp?

A co su to tie URCITE OSOBNE DOVODY? Ono "mozne" je vsetko, ale otazka je ci pouzite prostriedky povedu k ucelu - nepochybne uslachtilemu...hoci mne ziadny takyto nenapada. Osobne by som u svojho stenata s PP o nevydani PP vlastnikovi neuvazovala (a ani nepoznam medzi serioznymi chovatelmi nikoho, kto by to robil), ani v pripade darovania... a ako majitel toho jedinca si zasa vzdy mam moznost vyziadat duplikat z plemennej knihy.
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Kúpna zmluva

Poslaťod agah » Str 21.12.2011 7:01

5.Kupujuci prijima deklaraciu chovatela (o tom ze je pes zdravy a bez viditelnych chyb, bod 4) a potvrdzuje ze prebera psa v dobrom stave zdravia a kondicii, zaviazuje sa zaregistrovat psa vo vhodnom oddeleni Kynologickej Jednoty, vhodne krmit psa, udrziavt, osetrovat a poskytnut mu vet. starostlivost v buducnosti ako aj (sa zaviazuje) v pripade zameru predaja alebo darovania psa informovat o tom chovatela, ktory ma prednostne pravo.

Viete mi povedat ci takyto bod v zmluve je pravne vymozitelny? Alebo je to len strasiak typu "pokial psovi nebudu poskytnute dobre podmienky mam narok na odobratie"?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Kúpna zmluva

Poslaťod hafanana » Str 04.01.2012 22:22

podla textu je to nieco ako predkupne pravo, to je vedlajsie dojednanie pri kupnej zmluve a upravuje ho obciansky zakonnik pri kupnej zmluve, tu je to sice formulovane ako prednostne pravo, ale posudzuje sa pravny ukon podla obsahu nie formy, takze mam za to ze je uplne v pohode vymozitelne. akurat podla znenia v tejto zmluve mi pride, ze sa vztahuje len na pripad prevedenia vlastnickeho prava, teda nehovori nic o odnati v pripade neposkytnutia riadnej starostlivosti.
:ahoj:

opravujem
nie nieco ako, to je predkupne pravo, tak :-)
hafanana
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Kúpna zmluva

Poslaťod Artemis » Štv 03.01.2013 20:45

Ahojte, nemate niekto vzor kupnej zmluvy pisanej po Anglicky? Predavam steniatko do skandinavie a osobne si neviem predstavit, ze moju celu slovensku 3 stranovu zlmuvu budem prepisovat do AJ (to by som uz naozaj nemala co po veceroch robit :lol: ) Ak by niekto bol tak laskavy velmi by som mu bola vdacna, staci ked aj nejaka " zakladna". Dakujem! :pusa:
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: Kúpna zmluva

Poslaťod Kača » Uto 08.01.2013 1:03

Angie, skús si do goole zadať kľúčové slová (v EN), viem že pred vyše rokom som podobné hľadala, a nájdeš tam vzorové zmluvy, kde si už preložíš len čo potrebuješ :yes: Niektoré sú použiteľné. :jop:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo