Upozornenie!

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Upozornenie!

Poslaťod Ivanka.P » Pon 13.10.2008 16:18

Veď práve. V KZ nemúžeš nariadiť že psíka nesmi predať ďalej. Lebo pes je právne "vec" a kúpou je jeho, takže :nwm:
Ale isté je, že KZ budeš mať podpísanú jeho totožnosť :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Upozornenie!

Poslaťod Mayaa » Pon 13.10.2008 16:20

zeane píše:ja len na okraj - u mňa sa budú spisovať kúpno-predajné zmluvy na šteňa. A k-p zmluva má nejaké náležitosti aby bola platná. Jednou z náležitostí je jednoznačná identifikácia kupujúceho.... Takže odo mňa (až sa konečne k tomu prepracujem) šteňa "len tak" neodíde. :ahoj:

Zeane, ak chceš byť dôsledná, v kúpnej zmluve nezabudni ani na predkupné právo zabezpečené zmluvnou pokutou. :no: Serióznosť kupujúceho Ti však naozaj žiadna kúpna zmluva nezaručí. A pokiaľ ide o identifikáciu kupujúceho, v načrtnutom prípade by navyše mohol byť problém s overením pravosti dokladov, keďže ide o cudzieho štátneho príslušníka.
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Upozornenie!

Poslaťod zeane » Pon 13.10.2008 17:09

:lol: mne už teraz kamarátky hovoria že budem hroozne nepríjemná chovateľka.... Také krížové výsluchy a zmluvy vraj ešte svet nezažil... No jooo, už sa na to mooc teším... :devil: Ešte som zabudla dodať, že priekupník celkom určite nezaplatí sumu, ktorú "nasadím" - čo ja viem, tak zháňajú šteniatka čo najlacnejšie a tie moje skrátka lacné nebudú... :yes:
Offtopic: ešte že sme tu túto tému načali, musím napísať našej chovateľke...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Upozornenie!

Poslaťod Lolo » Pon 13.10.2008 19:45

tazko sa filozofuje, ked sudime len na zaklade domnienok...co znamena vlastne pojem priekupnik..???..kedze vlastne ani z toho co je tu uvedene nevieme o akeho cloveka ide.... :ach:
To, ze ten clovek kupil psikov u nas a preda ich niekde v Polsku drahsie, samozrejme nie je to ok ale to este nemusi znamenat, ze ich predava na vyskumne ucely...mozno ano a mozno mu tiez zalezi na tych psoch a preda ich niekomu normalnemu,....len mu islo o prachy...
Kedze to nevieme ako to s nim je...tak tazko posudzovat....
Inak suhlasim s Pukom...tazko povedat co je horsie...kedze je plno CHS ktore vazne predavaju stenata ako na beziacom pase...a to ci sa zaujimaju o ich ,,stastie" je naozaj otazne.....a musim povedat, ze to tiez nikto moc neriesi....
Hovorim z vlastnej skusenosti, ja mam psa s PP a mam katastrofalne skusenosti s CHS z ktorej sme ho kupili... :no:
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: Upozornenie!

Poslaťod Tatiana » Pon 13.10.2008 20:05

ja si skor myslim ze o kupe z ch.stanice asi sotva dotycny uvazuje,lebo aj cena stenata na najnizsej sume je stale vyssia ako u bez PP,osobne som sa uz stretla s telefonatmi "vezmeme vsetky od vas" ked date za nizsiu sumu,kedze to nehrozilo nasli si obet inde,asi maju predstavu ze mi pomahaju odbremenit ma :ach: a to sa stava pravidelne :angel:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Upozornenie!

Poslaťod raky » Pon 13.10.2008 20:11

Lolo píše:Hovorim z vlastnej skusenosti, ja mam psa s PP a mam katastrofalne skusenosti s CHS z ktorej sme ho kupili... :no:


A tie si ako riešil? Vedia o Tvojom názore? Ako si vyberal CHS? ďakujem za odpovede........
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Upozornenie!

Poslaťod Lucifer » Pon 13.10.2008 21:38

Ja viem o jednej CHS pyrenejskych horskych psov napriklad v Cechach, kde predavaju akoze steniatka s PP...Najprv Ti predaju psa za 15.000 CZK, s tym, ze PP Ti dodaju neskor. Ked potom volas tak za 2 mesiace, ze kde su papiere, tak Ti povedia, ze za dalsich 5.000 CZK Ti ich poslu :pac: Uz im zobrali "licenciu" na CHS prave kvoli tymto kseftom s PP a ako to rodinka vyriesila? No tak, ze zalozila dalsiu CHS na meno svojich deti...No nech sa paci!!! :ach:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Upozornenie!

Poslaťod Bibiana » Pon 13.10.2008 21:40

A ešte nezabudni dodať, že tých psov majú doma asi 30, takže vzťah pes-človek je pri každom z nich isto výnimočný a na odchov majú veľmi veľa času :ua:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Upozornenie!

Poslaťod Lucifer » Pon 13.10.2008 21:56

Tak...tak... :lol: Vystiznejsi nazov pre nich by bol...PUPPY FACTORY :prd:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Upozornenie!

Poslaťod Silwuska » Uto 14.10.2008 7:19

Lolo píše:Hovorim z vlastnej skusenosti, ja mam psa s PP a mam katastrofalne skusenosti s CHS z ktorej sme ho kupili... :no:


Nechapem preco ste si potom brali stena s takejto chovky :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Upozornenie!

Poslaťod Zilla » Uto 14.10.2008 9:28

Mayaa píše:V trestnoprávnej rovine by konanie bolo len ťažko postihnuteľné. Skutková podstata ani jedného z trestných činov, ktoré uvádzaš, by nebola naplnená - pri podvode absentuje škoda na cudzom majetku, pri poškodzovaní cudzích práv zase vážna ujma na právach iného. Aj v občianskoprávnej rovine (cez absolútnu neplatnosť právneho úkonu pre rozpor s dobrými mravmi či relatívnu neplatnosť pre konanie v omyle) by to bolo na dlhé, veľmi dlhé lakte...

Ten človek (v tomto prípade pán) vedomo uvedie chovateľa v omyl (tvrdí, že to chce pre seba, predpokladám, že tam nenabehne s tým...haló ja som priekupník a idem od vás vykupovať štendá a ten chovateľ neodpovie hurá tu ich máte - bavíme sa o serióznych chovateľoch :vykricnik: nie o kvázi chovateľoch). V prípade tej škody by to bolo na dlhé lakte.
Pokiaľ ide o vážnu újmu na právach nepoznáš dobré meno či dobrú povesť? Roznesie sa, že tá chovka spolupracuje veselo s priekupníkmi - neutrpí tým ani jedno? Svojím vedomím uvedením v omyl snáď nespôsobí žiadnu újmu?

Mayaa píše:Nie, o tom nie je povolanie advokáta. O tom je len prax niektorých...

Nie? Takže úlohou advokáta nie je obhajoba a ochrana práv klienta? Ak prídeš teda k advokátovi so zmluvou, ten si ju prečíta a pošle ťa preč, že s tým nič nejde urobiť? Pokiaľ viem povie ti ako to vidí, ale rozhodnutie je na tebe a ak do toho budeš chcieť ísť tak ten advokát by sa mal snažiť nájsť spôsob ako ťa z toho vysekať or aspoň aby si z toho vyšla čo možno s najmenšou újmou. Ak teda toto nie je hľadanie cestičiek ako dostať pre klienta to čo chce tak potom už fakt neviem.
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Upozornenie!

Poslaťod Mayaa » Uto 14.10.2008 10:06

Zilla, odchádzame už od témy, ale napísala som, že povolanie advokáta nie je o tomto:
Ale o tom je predsa povolanie advokátov, hladať si cestičky aby dostali to čo potrebuje ich klient.

Advokát je totiž pri ochrane práv klienta tiež viazaný právnym poriadkom, ak je požiadavka klienta v rozpore so zákonom, vyhovieť by jej nemal. Takže zjednodušene povedané, nikdy to nie je o absolútnom vyhovení klientovi. :vykricnik:

Pokiaľ ide o ochranu dobrého mena, tu jednak nebola reč o oficiálnom predaji cez chovateľskú stanicu, to by sa zrejme priekupníkovi nevyplatilo. Navyše by preukazovanie bolo veľmi veľmi obtiažne. V oveľa jednoduchších prípadoch sú veci nepriechodné už v občianskom súdnom konaní, nieto ešte v trestnom. Usudzujem, že asi zatiaľ nemáš veľa právnej praxe... časom budeš situáciu vidieť reálnejšie. Inak dobrá povesť sa týka len právnických osôb. :no:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Upozornenie!

Poslaťod Zilla » Uto 14.10.2008 10:29

Mayaa píše:Zilla, odchádzame už od témy, ale napísala som, že povolanie advokáta nie je o tomto:
Ale o tom je predsa povolanie advokátov, hladať si cestičky aby dostali to čo potrebuje ich klient.

Advokát je totiž pri ochrane práv klienta tiež viazaný právnym poriadkom, ak je požiadavka klienta v rozpore so zákonom, vyhovieť by jej nemal. Takže zjednodušene povedané, nikdy to nie je o absolútnom vyhovení klientovi. :vykricnik:

Ale tá viazanosť zákonom je hádam samozrejmá, to hádam nemusím zdôraznovať. To by sme to teda nikam nedopracovali. Bohužial máš pravdu, nie všetci to vidia tak samozrejme. Moja chyba, nemala som predpokladať, že nemusím zdôraznovať to čo ja považujem za samozrejme.

Mayaa píše:Pokiaľ ide o ochranu dobrého mena, tu jednak nebola reč o oficiálnom predaji cez chovateľskú stanicu, to by sa zrejme priekupníkovi nevyplatilo. Navyše by preukazovanie bolo veľmi veľmi obtiažne. V oveľa jednoduchších prípadoch sú veci nepriechodné už v občianskom súdnom konaní, nieto ešte v trestnom. Usudzujem, že asi zatiaľ nemáš veľa právnej praxe... časom budeš situáciu vidieť reálnejšie. Inak dobrá povesť sa týka len právnických osôb. :no:

Lenže ja som práve písala o chove cez chovateľskú stanicu a keďže si reagovala na to, tak som len pokračovala. Ak nejde o CHS je to komplikovanejšie to máš nepochybne pravdu, ale opať ja som písala o situácii kedy to ide cez CHS, od serióznych chovateľov. Okrem toho otázka znela, čoho sa dopúšťa, nie či to je resp. nie je priechodné...o tom nakoniec, vždy rozhoduje až sudca, ktorému bola vec pridelená...úvahy všetkých ostatných sú len dohady.
U tých PO - tak neviem,priznávam nemám naštudované stanovy FCI, SKJ, či SPZ takže neviem či môže byť chovateľom aj PO, preto som pre istotu uviedla aj dobrú povesť. Ak nemôže byť nemáme sa o čom baviť, ak môže, je to na mieste.
Offtopic: A dĺžka praxe? Nuž závisí na uhle pohľadu. :no:
Naposledy upravil Zilla dňa Uto 14.10.2008 12:11, celkovo upravené 2
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Upozornenie!

Poslaťod Puk » Uto 14.10.2008 11:44

Dievčatá, zneste sa na zem. Chovateľ má len dve možnosti : 1. buď šteňa nikomu nepredá a všetky si nechá (a postupne tento podozrievavec dospeje do paranoidného štádia, že začne sám seba podozrievať, že je síce dobrý chovateľ ale na :censored: majiteľ,... 2. alebo predá a potom môže L E N dúfať, lebo neexistuje žiadna KP zmluva na svete, nie to ešte na Slovensku, ktorú by neobišiel ten, čo ju obísť chce. A chovateľ sa môže na kolomaž rozliať, jednoducho to tak v zmysle zákonov je. Znesme sa však do reality : že je dobrý chovateľ , si dnes môže hovoriť každý, kto umiestni aspoň 20% svojich šteniat tak, že sa s nimi pokračuje ďalej. Možno sa Vám to číslo zdá strašne malé, ale je to naozaj tak, siahnite do ktoréhokoľvek plemena. Všetky tie reči, že ja budem taký a onaký, že ...., pokiaľ neviem, čo to obnáša a ako to chodí, sú len silné slová, ktoré sa po roku veku prvého vrhu zmenia a predsavzatia spľasknú ako bublina... Ale nechcem vám brať vaše ideály... :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Upozornenie!

Poslaťod Ivanka.P » Uto 14.10.2008 11:55

Puk je silný realista :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo