Gravidna suka a aktivity

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: kondicia gravidnej suky

Poslaťod rybicka » Str 29.04.2009 13:56

Ja mam teraz mesiac gravidnu suku a lieta ako sialena, ked chce. Ked nechce, tak si lahne a lezi. Aj sa nahanaju s druhou, aj sa "biju" ako to ony vedia. No a ked sa unavi, tak si lahne a aj 2 hodiny s nou nikto nepohne. Tiez to nechavam na nej. Len som pridala trochu stravy a teraz pridam este trochu a pije viacej vody, ale inak na nej ani brusko este poznat nie je. A dnes sa ideme na sono pozriet, kolko malickych v sebe ma... :smile:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: kondicia gravidnej suky

Poslaťod shishi » Str 06.05.2009 0:16

ja som po nakryti davala na nu cca 2 tyzdne pozor aby velmi neskakala (co je umenie) prave kvoli uhniezdeniu vajicok) inac bolo vsetko po starom, odcervila som ju 2 tyzdne pred krytim... pocas gravidity som do nej ziadne lieky nepchala...
moja bezne je len 1 denne a to vecer, cize postupne som jej dala 2x denne jest, 3... az 5x denne, co jedla az do 3. tyzdna steniatok...
pocas gravidity som s nou nechodila medzi ine psy, ona je posahana bola by schopna sa tvarit ze sa nic nedeja a skakala by a hadzala sa kade take ako by nic... ale na prechadzky som s nou chodila... na kratsie a castejsie... sla som s nou na pole za domom, bola pustena, ona si korigovala tempo aj dlzku prechadzky...
aj den pred porodom... pohyb potrebuje suka vzdy, musi byt v kondicii aby porodila steniatka...
ja som jej ziaden vapnik nedavala ani po porode... ja som jej ho davala skor v prirodnej forme... syr, tvaroh, vajicka acidko ( to je vraj dobre na tvorbu mlieka- nikdy pred tym ho nepila, velmi jej zachutilo, pila ho asi 4 tyzdne po porode)
je dolezite s nou chodit castejsie vonku (ako so steniatkom) lebo jej tam steniatka v brusku tlacia na mechur a potrebuje castejsie curat)

to je asi vsteko :ahoj:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: kondicia gravidnej suky

Poslaťod dogsite » Str 29.07.2009 10:07

ja mám doma 2 a pol tyzdovu "gravidnu" fenku (preto pisem v ".., lebo to este neni iste) len o 2 tyzdne ideme na sono. Doma je v klude, ale akonahla ideme von tak sa siali. Uz ju nepustam z voditka ani jej nehadzem aport, lebo doteraz stale skakala za loptickou a bojim sa aby steniky neodisli. To jej nevadi ze chodi po schodoch na 4.poschodie??? lebo nemame vytah :ua: nic sa jej nemoze stat???
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: kondicia gravidnej suky

Poslaťod agah » Str 29.07.2009 22:47

Kriticke dva tyzdne uz su za Vami. Pustaj ju uz normalne z voditka, nech beha kolko sa jej zachce. Myslim, ze je velmi dolezite aby bola v kondicii pred porodom. Urcite jej to bude vadit menej ako tie 4 poschodia. teraz si z nich ale nerob tazku hlavu. Ku koncu jej budes musiet nejak pomoct prekonat tie schody.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: kondicia gravidnej suky

Poslaťod shishi » Štv 30.07.2009 14:55

aj ja si myslim, ze si za 1. kritickym obdobim... teraz dopraj sucke pohybu kolko sa jej ziada... ozaj musi byt v kondicii porodit steniatka... nemozes ju len vykrmovat a cely den bude vylihovat... to pride ked bude mat brucho ako slon :ha: ked to uz na nej bude riadne vidno, mozes s nou chodit na prechadzky castejsie a kratsie... aj ked neviem ako potom budes riesit tie schody.... :ua: drzim palce, nech vsteko ide ako ma :ahoj:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: kondicia gravidnej suky

Poslaťod Roman/ Delly » Uto 11.08.2009 20:05

Mám jednu otázku, možno sa budem opakovať.
S fenkou behávam maratóny, ale aj dlhšie vzdialenosti a teraz budeme očakávať šteniatka(možno). Do akej doby gravidity môžem s ňou vykonávať šport? Ďakujem za odpovede.
Z tej správnej cesty nikdy nezídeš, keď budeš konať podľa svojho citu a svedomia. (Goethe)
Roman/ Delly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 306
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: kondicia gravidnej suky

Poslaťod leuska » Str 12.08.2009 13:09

My mame polovne aktivnych psov a fenky do polovice gravidity neobmedzujem,nikdy nebol ziadny problem :no: Ale zalezi konkretne od kazdej fenky,musis to odsledovat,ak by sa ti nieco nezdalo,radsej neriskuj :smile: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: kondicia gravidnej suky

Poslaťod shishi » Str 12.08.2009 18:03

jeeej,. dalsie vyzliatka??!! ja som ju nijako neobmedzovala, chodila som s nou an prechadzky na pole za dom, aj na zahrade sme sa hrali... fenka sama bude vediet ako sa citi... neobmedzovat cim dlhsie :smile:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo