Strata PP, vystavenie duplikátu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Strata PP, vystavenie duplikátu

Poslaťod Jack » Ned 09.03.2008 21:28

A čo keď sa stratia papiere ??? Na výstave napr. keď sa zapisujú výsledky. Vystavia sa nové ???
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Strata očkovacieho preukazu

Poslaťod Bibiana » Ned 09.03.2008 22:30

Môžeš na SKJ požiadať o vystavenie duplikátu, ale ako to funguje presnejšie to neviem.. Je tam aj nejaký poplatok, len teraz to asi nenájdem koľko to je..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Strata PP

Poslaťod bruno636 » Pon 08.09.2008 15:55

Ahojte chcem sa opýtať, ako vybaviť PP pri strate?
bruno636
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Strata PP

Poslaťod Offca » Pon 08.09.2008 16:19

Treba stratu nahlásiť na SKJ (prip. SPZ - dla toho, kde ma tvoje plemeno plemennú knihu), oni majú následne tuším mesiac na to, aby zverejnili zámer vystaviť duplikát do tlače (zverejní sa preto, aby sa zamedzilo tvorbe dalších a dalších PP jedného jedinca, čo by sa mohlo dostať do nesprávnych rúk a prideliť nesprávnym psom, teda falšovať identitu jedinca). Ak nikto nebude mať námietky, vystavia ti duplikát.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Duplikat PP

Poslaťod Laura » Pia 30.01.2009 15:08

Kolko trva priblizne vybavenie duplikatu PP? Ak sa original nenajde, prevezme duplikat "funkcie" a stane sa normalnym PP? Kolko stoji jeho vybavenie?
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Duplikat PP

Poslaťod Efa » Pia 30.01.2009 15:12

Duplikát stojí 8 € (http://www.skj.sk/sekretariat.html) s vystavením sa čaká 3 mesiace ak by sa orginál našiel
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Duplikat PP

Poslaťod Ema 012 » Uto 03.02.2009 14:08

Podla toho čo viem tak dávajú aj informácie a inzeráty do roznych časopisov o tom kto a pre akého psa žiada o vystavenie duplikátu. Aby zabránili vydaniu duplykátu pre odcudzené zvieratá :yes:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Duplikat PP

Poslaťod Efa » Uto 03.02.2009 14:16

ano pravidelne to je v KR :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Duplikat PP

Poslaťod Fraga » Uto 03.02.2009 15:12

myslim že by to mali uverejnovat na SKJ nie kazdy kupuje KR
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Strata PP

Poslaťod MisheliQ » Str 01.09.2010 17:15

Prosim Vas komu mam na SPZ nahlasit o strate PP a ako to mam napisat? Ma to byt na formalny sposob? Zistila som to len teraz nedavno, ale je dost mozne, ze som PP stratila na poslednej vystave a to bolo uz peknych par mesiacov dozadu :ua:
Dakujem za odpoved!
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Strata PP

Poslaťod Fraga » Str 01.09.2010 19:44

Misheliq podla toho kam patriš ak medzi polovne plemena tak na SPZ ak medzi ostatne tak na SKJ :no: na SPZ to ma na starosti pani Cwiecekova - plemenná kniha :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Strata PP

Poslaťod MisheliQ » Štv 02.09.2010 9:04

Fragus si poklad. Vzdy tak rychlo pomozes :klobuk: Idem napisat tej pani Cwiecekovej.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Strata PP

Poslaťod Fraga » Štv 02.09.2010 10:43

Nie je zač :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Strata PP, vystavenie duplikátu

Poslaťod Connie » Ned 04.01.2015 3:47

Ahojte, asi pred pol rokom mi pes zožral papiere od Veverky a Flecky (+očkováky, pasy atď...) Lenže akosi budem ten Veverkin rodokmeň tento rok potrebovať, tak je čas aby som to začala vybavovať. Problém mám s číslom SPKP. Veverka je chovná. Mám napísať iba SPKP (395) alebo aj to ďalšie čo mala dopísané v pôvodnom PP? Tj. 395/13
Jo a do dôvodu žiadosti mám proste napísať, že mi ho pred pol rokom zožral pes, hej? :lol:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Strata PP, vystavenie duplikátu

Poslaťod bubka » Ned 04.01.2015 10:53

Connie a neostalo ti z toho preukazu nic? Lebo mne Chester tiez roztrhal PP a kus z neho zozral, ked bol maly. Tak som volala na SKJ a CMKU a povedali mi, ze im mam poslat zvysky ( :lol: :lol: ) a vystavia mi iba OPIS. Lebo ked z toho nic nezvysilo, tak by sa to muselo riesit ako strata a to je zdlhavy proces, lebo oni to musia niekde zverejnit a cakat 30 ci 60 dni atd a neviem co este k tomu...
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Chovateľstvo