Chceme šteniatko z CHS

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chceme šteniatko z CHS

Poslaťod Connie » Uto 19.02.2013 15:00

Ja si myslím , že rozhodne :ha: Ja keď som zvažovala angl. setra tak som napísala dokopy asi 12 chovateľom, radila som sa s nimi či je plemeno pre mňa vhodné, písali sme si o bud. rodičoch, cene , skúškach, výstavách atď :yes:
A čo sa nezáväznej návštevy týka je treba sa vopred spýtať ale podľa mňa by boli chovatelia len nadšení :yes:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Chceme šteniatko z CHS

Poslaťod weron » Uto 19.02.2013 15:02

a nezavezna navsteva je urcite fajn pretoze to ze ty si si vybrala ich chovku este nemusi znamenat ze aj oni ti budu chciet predat svoje steniatko :no:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Chceme šteniatko z CHS

Poslaťod wer » Uto 19.02.2013 16:29

urcite ti kazdy dobry chovatel rad odpovie na otazky, rad sa podeli o skusenosti s plemenom. a urcite by nemalo byt prioritou predat stence silou-mocou. podstatne je, aby si obe strany sedeli.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chceme šteniatko z CHS

Poslaťod skacenka » Uto 19.02.2013 18:00

weron píše:a nezavezna navsteva je urcite fajn pretoze to ze ty si si vybrala ich chovku este nemusi znamenat ze aj oni ti budu chciet predat svoje steniatko :no:


Chovateľka nášho (dúfam) budúceho šteníka na nezáväznej návšteve pri vážnom záujme aj trvá :yes: chce aj osobne spoznať bud. majiteľov.. Taktiež sa ma aj ona vypytovala na množstvo vecí - tak ako aj ja jej :jop: A vždy bola ochotná odpovedať, poslať foto :yes: A píšeme si pravidelne a už sa "nám" blíži termín pôrodu :aaa:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Chceme šteniatko z CHS

Poslaťod weron » Uto 19.02.2013 19:14

tak by to aj malo byt :jop:
Offtopic: neviem si ani predstavit situaciu ze by som ja ako chovatelka musela vediet odhadnut ludi ... lebo kedy "moje babo" malo ist nejakym blbcom ... v tomto to maju chovatelia podla mna strasne tazke :ua:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Chceme šteniatko z CHS

Poslaťod skacenka » Uto 19.02.2013 19:20

Mne sa v tomto veľmi páči táto "naša" a ak raz budem odchovávať šteniatka tak si z nej zoberiem príklad určite v mnohom :yes: jednak sa mi páči, že so svojimi psami sa venuje nielen výstavám ale aj športu, ďalej- dáva vyšetrovať aj veci, ktoré jej klub ani nikto neukladá za povinnosť, zisťuje od bud. majiteľov všemožné veci, dá sa s ňou na všetkom možnom pekne dohodnúť keď vidí snahu z druhej strany a je naozaj veľmi ústretová, vždy milá, a ja sa už nenormálne teším na návštevu u nich :aaa: ešte nám aj sama navrhla, že môžme počas návštevy byť ubytovaní u nich a budeme 24h mojkať šteniatka :heh:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Chceme šteniatko z CHS

Poslaťod Ylayla » Str 27.02.2013 9:42

Dakujem za rady. Uz som teda poslala mailiky viacerym chovatelom :hi: a netrpezlivo cakam :yes: . Verim, ze z toho nieco klapne.
Ylayla
Okoloidúci
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Nitra

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo