Chovanie sa na bonitácii

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chovanie sa na bonitácii ...

Poslaťod lusy » Štv 14.08.2008 18:05

raky píše:Napadla ma jedna vec, veď nie len na bonitácii musí psík ukázať povahu, predpokladám, že aj na výstave ukazujete zuby atď a taktiež pokiaľ dobre viem pre agresivitu je pes vyradený z posudzovania aj na výstave, stačí ak vybehne v kruhu po dalšom psovi....


no to by som ani netvrdila. ak si lucik, silwuska a schnauzee spominaju ako sa spraval pes v kruhu na nedelnej vystave v BA v maji a rozhodca mu do posudku napisal, ze viac ho treba vychovat alebo nieco v tom zmysle. inak ten pes bol medzi psami uplne v pohode, ale proste v kruhu my startoval stale po Xarovi.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chovanie sa na bonitácii ...

Poslaťod alzahra22 » Štv 14.08.2008 19:53

Chcela by som reagovať na to že nie každého psa mohol pohladkať hocikto. Ja som na tomto tábore nezažila aby som nepohladkala psa ktorého som chcela nešla som samozrejme ku každému, ale k tým čo som išla v pohode a nepoznala som všetkých. A to ich teda bolo priviazaných dosť popri chodníku. nemyslím že je chyba keď sa pes nedá pohladkať od kohokoľvek. myslím že každý z nás vidí kedy pes nemá záujem o kontakt a k takému psovi nejde(ak len nechce byť ukrátený o nejaký ten prstík :lol: ).

Určite som rozmýšľala o tom či áno alebo nie keď som išla k dospelým , u šteniat už menej. Ale ani tam som keď som videla že nechce kontakt som to neznásilňovala. Z dospelých som chodila len k tým čo poznám a oni poznajú mňa. A tých nebolo veľa. :lol:
Veronika
    alzahra22
    Šteniatko
    Obrázok užívateľa
     
    Príspevky: 64
    Bydlisko: Ľubietová(25 km od BB smer na Brezno)

    Re: Chovanie sa na bonitácii ...

    Poslaťod alzahra22 » Štv 14.08.2008 19:55

    5miki5 píše:
    leiluska píše:to sú veci o ktorých sa má diskutovať v konkrétnom prípade a diskutujúci by mali toho konkrétneho psa a situáciu poznať, nie len oháňať sa stanovami a citovať štandard... citovať vie každý...

    leiluska, neber všetko osobne a vyslovene na nera. Mojou skúškou povahy prešiel v Hronci bez problémov. Ste obaja mladí, on ešte len začínajúci pubertiak, zohráte sa, pripraviš ho neboj. Má dosť sebavedomia, nie je žiadny verejný cicmák, ale reakcie na vydráždenie sú OK. Vzbĺkol, vychladol, zadriemal, ale sledoval, naozaj v pohode.
    Len to citovať vie každý mi nejako na teba nesedí: dôvod:
    citát p. Karla Skoupého z bratského klubu.



    Mozem sa este raz spytat preco sa nepredstavis, alebo aspon bol si na tabore. Asi ano ale tvojou skuskou povahy?? To som nepochopila prosim ta odpovedz.
    Veronika
      alzahra22
      Šteniatko
      Obrázok užívateľa
       
      Príspevky: 64
      Bydlisko: Ľubietová(25 km od BB smer na Brezno)

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod 5miki5 » Pia 15.08.2008 6:55

      Dodržiavam zásady tohto fóra, nie je povinnosť uvádzať svoje pravé meno. Moje meno by ti aj tak nič nepovedalo, prepáč. Navyše nemám ani všetkýh 5 pohromade ( jedna 5 pred druhá 5 za :haha: ). Som presvedčený, že som nikoho na tomto fóre neurazil, ani jeho psa, nehlásal nejaké bludy. Pokiaľ ano, admin to vyrieši.
      Spravil som to, čo pri stretnutiach, na akciách, na tábore väčšina chovateľov, aj keď nie som chovateľ ČSV. O psa, ktorý sa mi nejakým spôsobom zapáčil som prejavil taký istý záujem ako napr. goša, milan ..... Prišiel som, poobzeral, pokiaľ majiteľ dovolil tak pohladkal, vyskúšal kvalitu srsti, osvalenie,..... reakcie. Všetko akože len tak, ako hra. U nich je to OK?
      K Nerovi:
      prechádzal som okolo viackrát, bez fotoaparátu, reagoval tak, ako sa mne páčilo! Prišiel som k nemu s fotoaparátom v ruke ( nie palicou ), zareagoval, vstal, zbystril pozornosť a pri fotení "portrétu" zblízka aj dal najavo svoju náladu. Cúvol som, on vychladol, zaľahol, zadriemal, potom vstal, trošku mi "zaspieval" lebo Oliver PDL začal svoju nekonečnú áriu.
      Toť všetko, čo môže byť dáno na známosť.
      Pokiaľ je to málo a robí to veľký problém, nebudem ďalej dráždiť, diskusia sa už uberá lepším smerom, cúvam. Rozlúčim sa aj tebe povedomým bonusovým sloganom:
      prišiel som, videl som, nechápem, odchádzam. Ten slogan som len zdiaľky čítal a potom videl v galérii v bonuse :ahoj:

      PS:
      navyše tu mám už aj písomné upozornenie na porušenie prac. disciplíny za net.
      :nwm:
      5miki5
      Big Dog
       
      Príspevky: 1050

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod Tasha » Pia 15.08.2008 7:45

      písomné upozornenie? a za čo?
      Silwuska ďakujem, hneď to vyzerá lepšie. Ja som hladkala veľa psov. keď boli uviazaný, tak menej, ale keď boli s majiteľmi tak veľa. škoda, že nám na bonitácii pršalo, možno by ti bolo dopadlo všetko úplne inak. Predsa len aj my sme boli premočený, zmrznutý, nervózny a podráždený. A psy tak isto...
      Tasha
      Chovateľ
      Obrázok užívateľa
       
      Príspevky: 1920
      Bydlisko: Galanta

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod Leila Tobrok » Pia 15.08.2008 8:36

      Offtopic: ak máš nejaké pekné fotky Nera tak si prosím... :yes:
      http://www.tobrok.sk
      Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
      Leila Tobrok
      Chovateľ
      Obrázok užívateľa
       
      Príspevky: 5940
      Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod Mackie » Pia 15.08.2008 13:16

      ta tu je tota tuja
      Mackie
      Multišampión
       
      Príspevky: 10425
      Bydlisko: PO/KE (mon)

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod Silwuska » Pia 15.08.2008 13:18

      Co je suchy?? :nwm:
      Silwuska
      V.I.P.
      Obrázok užívateľa
       
      Príspevky: 6539
      Bydlisko: Trnava

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod Tasha » Pia 15.08.2008 13:33

      Takže u spomínanej feny sa povaha odrazila aj na bonitačnom kóde. Dostala OC. A kvôli tomu P3.
      Tasha
      Chovateľ
      Obrázok užívateľa
       
      Príspevky: 1920
      Bydlisko: Galanta

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod Silwuska » Pia 15.08.2008 13:35

      OC california?? :nwm: :lol: prosim prelozit+vysvetlenie co znamena suchy :nwm: ja mam typ pleti mastny, ale ze by to bolo ono sa mi nezda :no: :lol:
      Silwuska
      V.I.P.
      Obrázok užívateľa
       
      Príspevky: 6539
      Bydlisko: Trnava

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod Leila Tobrok » Pia 15.08.2008 13:42

      bonitačná karta
      http://www.wolfdog.org/ces/articles/915.html

      Konštrukciou (typom) rozumieme telesné proporcie, zdatnosť jednotlivých orgánov a sústav organizmu, imunitu, a chovanie sa jedinca. Rozoznávame niekoľko stupňov. Tieto stupne sa vytvárajú niekoľko generácií prispôsobovaním sa prostrediu v ktorom žije a tiež charakteru jeho využitia. Tým sa menia vonkajšie znaky zvieraťa a aj jeho chovanie sa.
      V chove psov sa využíva spojitosť telesnej stavby psa a jeho vyššej nervovej činnosti. Avšak konštrukčný typ sa vekom mení. Tiež ovplyvňovaním chovu, krmiva, podnebia ale hlavne jeho upotrebenia.

      5 základných konštrukčných typov, ktoré sa však nevyskytujú v čistej podobe. Ak sa konštrukcia priveľmi odlišuje, hovoríme o prešľachtenosti alebo pri vyššom stupni o degenerácii.

      Lymfatický typ – mäkký konštrukčný typ
      Hrubý konštrukčný typ
      Pevný typ – silný – tvrdý konštrukčný typ
      -Primerane široká hlava, pretiahnutejšieho charakteru
      -Pysky pevne priľahnuté a suché
      -Dobre zauhlené a dlhšie končatiny
      -vyrovnaný, pohyblivý charakter
      Suchý konštrukčný typ
      -pretiahnutejšia hlava, jemnejšej formy
      -suché pysky, dobre priliehajúce
      -dlhé končatiny, štvorcový, štíhly formát tela
      -živý ohnivý niekedy nervózny charakter
      Jemný konštrukčný typ

      asi tak nejako... dúfam, že som to dobre napísala
      http://www.tobrok.sk
      Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
      Leila Tobrok
      Chovateľ
      Obrázok užívateľa
       
      Príspevky: 5940
      Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod Mackie » Pia 15.08.2008 13:51

      ja aj na kartu potrebujem vysvetlivky, najlepsie s obrazkami :no: Xv Xf je co?
      Offtopic: no, aj nas tatko tam je
      ta tu je tota tuja
      Mackie
      Multišampión
       
      Príspevky: 10425
      Bydlisko: PO/KE (mon)

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod Leila Tobrok » Pia 15.08.2008 14:15

      to sú nové kódy ,ktoré sa prijali na poslednej klubovej schôdzy. ide o formáty tela, ak sú nejaké odchýlky, vtedy sa píšu, takže Xh je hlava, Xv je výška a Xf je formát tela (tuším že tak to bolo)
      http://www.tobrok.sk
      Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
      Leila Tobrok
      Chovateľ
      Obrázok užívateľa
       
      Príspevky: 5940
      Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

      Re: Chovanie sa na bonitácii ...

      Poslaťod alzahra22 » Pia 15.08.2008 17:53

      5miki5 píše:Dodržiavam zásady tohto fóra, nie je povinnosť uvádzať svoje pravé meno. Moje meno by ti aj tak nič nepovedalo, prepáč. Navyše nemám ani všetkýh 5 pohromade ( jedna 5 pred druhá 5 za :haha: ). Som presvedčený, že som nikoho na tomto fóre neurazil, ani jeho psa, nehlásal nejaké bludy. Pokiaľ ano, admin to vyrieši.


      Netvrdím že si niekoho urazil. Posledná otázka k tvojmu menu, prečo myslíš že by mi nič nepovedalo. Ak chodiíš na akcie pravidelne tak je veľká možnosť že áno. Ale dobre ako chceš nebudem sa an neho už viac pýtať.


      Spravil som to, čo pri stretnutiach, na akciách, na tábore väčšina chovateľov, aj keď nie som chovateľ ČSV. O psa, ktorý sa mi nejakým spôsobom zapáčil som prejavil taký istý záujem ako napr. goša, milan ..... Prišiel som, poobzeral, pokiaľ majiteľ dovolil tak pohladkal, vyskúšal kvalitu srsti, osvalenie,..... reakcie. Všetko akože len tak, ako hra. U nich je to OK?

      Áno je neviem u koho nie. ja myslím že u väčšiny hejZ tvopjich ďalšich slov vidím že vieš kedy máš od psa odísť takže no problem . :lol:


      K Nerovi:
      prechádzal som okolo viackrát, bez fotoaparátu, reagoval tak, ako sa mne páčilo! Prišiel som k nemu s fotoaparátom v ruke ( nie palicou ), zareagoval, vstal, zbystril pozornosť a pri fotení "portrétu" zblízka aj dal najavo svoju náladu. Cúvol som, on vychladol, zaľahol, zadriemal, potom vstal, trošku mi "zaspieval" lebo Oliver PDL začal svoju nekonečnú áriu.
      Toť všetko, čo môže byť dáno na známosť.
      Pokiaľ je to málo a robí to veľký problém, nebudem ďalej dráždiť, diskusia sa už uberá lepším smerom, cúvam. Rozlúčim sa aj tebe povedomým bonusovým sloganom:
      prišiel som, videl som, nechápem, odchádzam. Ten slogan som len zdiaľky čítal a potom videl v galérii v bonuse :ahoj:


      Nie nieje to málo v pohode, nechcela som rýpať alebo byť dotieravá či nevhodne zvedavá. Len ma zaujíma kto sa skrýva za jednotlivými menami.


      PS:
      navyše tu mám už aj písomné upozornenie na porušenie prac. disciplíny za net.
      :nwm:
      Veronika
        alzahra22
        Šteniatko
        Obrázok užívateľa
         
        Príspevky: 64
        Bydlisko: Ľubietová(25 km od BB smer na Brezno)

        Re: Chovanie sa na bonitácii ...

        Poslaťod lusy » Pia 15.08.2008 18:06

        PS:
        navyše tu mám už aj písomné upozornenie na porušenie prac. disciplíny za net.


        ak som to spravne pochopila, tak on pise, ze to co chcel uz napisal, takze by sem (na dogforum) uz nemusel prist a aj tak uz ma upozornenie a to asi od veduceho, ze namiesto prace surfuje po nete.
        lusy
        Šampión
        Obrázok užívateľa
         
        Príspevky: 3706
        Bydlisko: Taliansko

        PredchádzajúciĎalší

        Späť na Chovateľstvo