Postup po nakrytí

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Postup po nakrytí

Poslaťod Nyssa » Pon 04.08.2008 12:28

Ahojte,
len 3 mesiace mam chovatelsku stanicu, buduci rok by som chcela prvy krat nakryt svoju sucku velkeho bradaca.
Co a ako mam robit viem asi tak po ziadost poradcu chovu o vystavenie krycieho listu.
Mozete mi prosim napisat, co vsetko potrebujem vybavit po nakryti - kde ziadat o vystavenie rodokmenov atd.

Diky :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Tatiana » Pon 04.08.2008 14:20

tak po kryti majitel psa posle tlacivo na SKJ a poradcovi chovu,po narodeni steniat na tlacivo hlasenie vrhu ktore posle poradca napises vsetko potrebne podla koloniek a do osmich dni zasles poradcovi,do tridsat dni na tlacive ziadost o zapis steniat vypises to iste plus prilozis kopie PP rodicov ak medzitym ziskali nove ocenenie,tiez potvrdenie o zaplateni clenskeho popripade odporucania na krytie,to sa obvykle posiela poradcovi,vsetky tlaciva ti poslu alebo sa daju stiahnut,potom ti postou pride oznamenie ze PP boli poslane vetkovi ktoreho si uviedla,po tetovani/cipovani ti ich potvrdi a odovzda,to je asi vsetko ,kazdy klub ma svoje podmienky tak si to prever :no: :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Nyssa » Pon 04.08.2008 15:51

jj dik :jop:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Puk » Pon 04.08.2008 21:07

Zamýšľam sa nad termínom PORADCA CHOVU... Žeby skúsiť jeho? :lol: A máš to z prvej ruky a od "válova"....
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Nyssa » Pon 04.08.2008 21:11

no to je jasne, len som ho nechcela deptat skoro rok dopredu a uz som mu parkrat volala kvoli blbostiam, len aby mi poradil medzi par psami, ktorych som si vybrala :ach: preto som sa chcela opytat aj tuto skusenych ludi
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod meggie26 » Pon 04.08.2008 21:14

na skj posielas aj kopiu clenskeho preukazu :jop: so vsetkymi ostatnymi papiermi
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Nyssa » Pon 04.08.2008 21:19

inak meggie26 mohla by si cely postup vycapit aj na jednu nemenovanu stranku :smile: tymto teraz samozrejme nechcem nic okrem dogfora propagovat :angel:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Puk » Pon 04.08.2008 22:16

Nyssa píše:no to je jasne, len som ho nechcela deptat skoro rok dopredu a uz som mu parkrat volala kvoli blbostiam, len aby mi poradil medzi par psami, ktorych som si vybrala :ach: preto som sa chcela opytat aj tuto skusenych ludi


Neboj, len ho deptaj, na to je tam. Kto, ak nie on by mal mať prehľad o zvieratách a malo by byť v záujme chov. klubu kde "radí", krytie a odchov z perspektívneho spojenia? Neboj, kto sa veľa pýta, veľa vie. Kto veľa vie, veľa zabudne... Ale niečo hádam aj ostane :lol: :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Nyssa » Pon 04.08.2008 22:19

no to sice ano, ale aj kazdy klub ma svoje chyby :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Trixi » Pon 04.08.2008 22:57

Nyssa píše:Ahojte,
len 3 mesiace mam chovatelsku stanicu, buduci rok by som chcela prvy krat nakryt svoju sucku velkeho bradaca.
Co a ako mam robit viem asi tak po ziadost poradcu chovu o vystavenie krycieho listu.
Mozete mi prosim napisat, co vsetko potrebujem vybavit po nakryti - kde ziadat o vystavenie rodokmenov atd.

Diky :ahoj:


Takže čiastočne ťa Tatiana pomýlila.
Pýtaj sa ľudí, ktorí chovajú bradáče !!!

Po narodení šteniatok / máš čas 5 dní / dáš telefonicky vedieť poradcovi chovu dátum narodenia, počet a pohlavie. Vyplníš v krycom liste mená šteniatok, farbu a typ srsti, a plnú adresu veterinára, ktorý ti bude šteniatka tetovať. Takto vyplnené pošleš naspäť poradcovi chovu /orginál aj kópiu/ a priložíš kópiu šeku o zaplatení za šteniatka. V klube sa platí 50,- Sk za každé zapísané šteňa, t.j. ak sa tvojej suke narodí 10 šteniatok, ale 3 uhynú, platíš iba za 7 šteniatok. Toto ti stačí urobiť asi v 2 týždňov veku šteniatok. Poradca chovu ti pošle potvrdený krycí list naspäť / potvrdený, že si zaplatila /a ty ho posielaš aj s kópiami rodokmeňov obidvoch rodičov na SKJ. Nezabudni priložiť aj fotokópiu členského preukazu s príslušnou známkou na daný rok. Toto všetko musíš poslať na SKJ do 30 dní od dátumu narodenia šteniatok, inak ti nepošlú včas rodokmene veterinárovi - tetovačovi, budeš musieť čakať.

Ak ti je niečo nejasné, napíš !!!

od Tatiana v Pon 04.08.2008 14:20

tak po kryti majitel psa posle tlacivo na SKJ a poradcovi chovu,po narodeni steniat na tlacivo hlasenie vrhu ktore posle poradca napises vsetko potrebne podla koloniek a do osmich dni zasles poradcovi,do tridsat dni na tlacive ziadost o zapis steniat vypises to iste plus prilozis kopie PP rodicov ak medzitym ziskali nove ocenenie,tiez potvrdenie o zaplateni clenskeho popripade odporucania na krytie,to sa obvykle posiela poradcovi,vsetky tlaciva ti poslu alebo sa daju stiahnut,potom ti postou pride oznamenie ze PP boli poslane vetkovi ktoreho si uviedla,po tetovani/cipovani ti ich potvrdi a odovzda,to je asi vsetko ,kazdy klub ma svoje podmienky tak si to prever


SKJ nepozná tlačivo o hlásení vrhu, to je iba u SPZ. Videla som to prvý krát u známych, boli nakrývať bulltíčku u Holáska. :ahoj:
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Nyssa » Pon 04.08.2008 23:05

waw dakujem pekne :no: uz som si cele pokyny aj vytlacila, aby som to nezabudla :lol:
najviac coho sa bojim ze by sa nedaj boh nieco stalo tej mojej lasocke, alebo ze by som steniatka nepredala a ostali by mi doma - uz teraz mame dvoch psov, a to si chcem zobrat este jedneho velkeho bradocha - neviem ako toto prezije moja mama :aaa:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Trixi » Pon 04.08.2008 23:10

Neboj, lásočke by sa nič vážne nemalo stať, v prípade núdze pôjdete na cisár. Ale ja sa obávam toho, že ako predáte !!!
Momentálne idú veľké brady iba vo vychýrených chovateľských staniciach :ua:

ale aj to sa môže do budúceho roku zmeniť
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Nyssa » Pon 04.08.2008 23:13

no ved prave ze idu len v tych top staniciach, co ja nie som, vlastne ani moju CHS ani nikto nepozna, kedze ju mam tak kratko :nwm: a ani krpana nie je ta z najkrajsich, aj ked na druhej strane je pracovne vedena, len mam pocit, ze to uz vacsinu ludi az tak nezaujima - mozno niekde v Nemecku, ale to mi je tak asi na nic :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Puk » Pon 04.08.2008 23:26

Nerýpem, len sa pýtam : ak majú štence ostať doma, tak načo a za akým účelom ideš kryť? Traja bradáči doma? Poznáš porekadlo : Bol raz jeden mních čo mal veľa kníh a ....?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: POSTUP PO NAKRYTI

Poslaťod Nyssa » Pon 04.08.2008 23:30

nechcem kryt za kazdu cenu, len by som bola rada, keby sa zachovala jej krv, vies medzi bradacmi uz nie je tolko pracovnych psov a ona je si myslim vcelku fajn, vidno to aj na jej vysledkoch, preto by som ju rada nakryla, ale urcite nie aj "cez mrtvoly"
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Ďalší

Späť na Chovateľstvo