Keď fena žerie vlastné mladé - kanibalizmus

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod D.A.D.K.A. » Pia 20.02.2009 15:22

Zdravím, ja som sa s tým stretla dnes. Našej fenke sa pred tromi dňami narodilo krásnych 9 šteniatok! Dnes som ich bola pozrieť a jedno bolo mŕtve-asi privalené. Tak som ho zobrala avyhodila, potom som ju za 2 hodinky bola znova pozrieť a dalsie bolo privalené, Ale ppočítala som ich a jendo jednoducho zmizlo-tak ho asi zožrala. Ale všimla som si že dalsie asi tiez skape,pretoze bolo velmi slabé a skoro vobec sa nehýbalo. Tak to pojdem za chvílku skontrolovat zasa. Nevieme preco mrú, zeby málo miesta a vela steniatok? Alebo má málo mlieka? Chcem sa spýtať či ich máme ručne dokrmovať a čím? Akým mliekom? Kravským? Kozím? Ovčím? Poradďte prosím.
Ďakujem.
D.A.D.K.A.
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod Sunny » Pia 20.02.2009 16:41

Ale všimla som si že dalsie asi tiez skape,pretoze bolo velmi slabé a skoro vobec sa nehýbalo. Tak to pojdem za chvílku skontrolovat zasa.

:oo: no ja by som teda nedokázala čakať, či umre alebo nie, ešte štýl však sa potom pôjdem pozrieť a uvidím.
Čo je to za fenku? Plemeno, vek... Koľko je šteníkov? A akých priestoroch sú?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod Donna » Pia 20.02.2009 19:54

sunny a co s tym spravis??? ja to poznam pri konoch na mackach..proste bolo nam ich lluto ale tak zbytocne to drzat pri zivote a potom casom moze mat v lepsom pripade len osalbenu imunitu a furt mu nieco bude... :ua: to je take diskutabilne

dadka - nemas ich v prievane??? a ako vravis tak moze byt aj ze ma suka malo miesta a tym ich prilahne ale to ake rozmery ma mat ten porodny box to ti uz ja nepoviem :nwm:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod D.A.D.K.A. » Sob 21.02.2009 13:28

Sunny- a co sme mali urobiť? Nedalo sa nič robiť len cakat co dalej. No dnes zostali len 2. Je to Jack Russel fneka má 3 roky. Toto sú už štvrté šteniatka co má. A vzdy bezproblémov, nikdy jej nezomrelo ani jedno, kazdý vrh mala po 7 a teraz mala 9. Ale nemá mlieko tak preto zomreli.
D.A.D.K.A.
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod Nia » Sob 21.02.2009 22:26

4.vrh na 3 rocnej suke?? a nie je to nejak vela??
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod Kikz » Sob 21.02.2009 22:31

:ua: Stava sa.... moj sused ma fenu dva a pol rocnu, dokonca KRIZENKU!!! Kadejaky mix vsetko co sa najde spic koker ovciak kopov a vsetko co najdes.... a on ju nechaval nakryvat stale... tento rok sa opat chysta na uz 4 VRH!!!! a co je horsie...fena ma dokopy vzdy cca 6-9 steniat a tie, pre ktore jednoducho nenajde majitela...tak koncia viete kde... v potoku alebo pod sekerou :plac: :plac:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod luckyA » Ned 22.02.2009 18:10

chuda , takeho cloveka by som .... upalila ukrizovala a este to ostatne, my sice mame fenu bez pp , ale cistokrvnu a nakrivame iba s nasim ovciakom, takze su stenata ciste a vzdy najdeme spolahlizeho cloveka
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod Nia » Ned 22.02.2009 21:09

otazka: a ako vies, ze ta fena bPP aalebo ten pes bPP nemal nejakeho predka belgicana?? hmm?? ako vies, ze neprenasa nejaky chybny gen, napriklad dysplazku??NO maju v poslednych rokoch vseliake mozne problemy.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod Donna » Ned 22.02.2009 21:45

ja len ze ste trochu OT

a nechem sa zastavat ludi co kryju kazde haranie ale aj v chovnych podmienkach klubov je ze 3x za 2 roky moze mat... to je vo veeeelmi vela kluboch..takze kludne to robia aj s pepierakmi ...
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod Nia » Pon 23.02.2009 16:33

donna: ja viem, aj u nas je to povolene, ale proste mne potom ta fenka pride ako jablon..proste musi tro byt na nu vela..teda co sa tyka mensich plemien, je to predsa len rozdiel, ked porodi 3kilovy YT ako napriklad 50kilovy pes(nevie ma napadnut plemeno)
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod Sunny » Pon 23.02.2009 17:11

Donna píše:sunny a co s tym spravis??? ja to poznam pri konoch na mackach..proste bolo nam ich lluto ale tak zbytocne to drzat pri zivote a potom casom moze mat v lepsom pripade len osalbenu imunitu a furt mu nieco bude... :ua: to je take diskutabilne


Iné je to pri mačkách v stajni, tam toho fakt moc nepsravíš. Ale keby išlo o moju fenku a jej mladé... Nehovorím, že nasilu držať pri živote, to naozaj nemá cenu, ale len tak niekam odísť a potom sa vrátiť, či "to" ešte žije alebo nie... Na toto ja nemám žalúdok. Ak je zle a vidím, že to prcek nezvládne a nemá to cenu, tak vet a uspať.
A dôvod - fena mala málo mlieka, no sorry :pac: Tak dokrmujem, ak je toto jediný problém. Ale už len to, že 4. vrh na 3 ročnej fene hovorí za všetko (= krytie na každé háranie = :aaa: ), takže škoda rečí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod Amaguk » Pon 23.02.2009 17:27

Offtopic: mas pravdu, skoda reci - zjavne su to mnozitelia, co maju sucku len ako vyrobnu steniat :hmm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Keď fena žerie vlastné mladé

Poslaťod Silwuska » Pon 23.02.2009 17:41

Vidim to napodobne kedze slecna nema ani zistene ako postupovat v pripade ze fena strati mlieko a informuje sa o tom az po funuse :hmm: to by normalny chovatel nespravil...a samozrejme normalny chovatel by to riesil uplne inak (kedze je zrejme ze steniatka su zdrave len fena nema mlieko)
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Keď fena žerie vlastné mladé - kanibalizmus

Poslaťod opo » Ned 03.07.2011 9:51

mam sucku americkeho stafordshirskeho teriera a mne to suka zacala tiez robit.a spravila mi to aj vcera.okotila sa a mala sest malych steniatok a dnes su iba styri.veterinar mi povedal ze to ma z porodnej horucky a ze to niektore suky robia.tak hadam ju to uz dnes preslo.
opo
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: cinobana

Re: Keď fena žerie vlastné mladé - kanibalizmus

Poslaťod Margita » Ned 03.07.2011 11:44

opo prepdopladam ze psy nie su uchovnene...mozno tie suky su natolko rozumne ze sa takto chcu vyradit z mnozenie,ako keby tusili aky osud caka ich detuchy...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo