Switch to full style
Poradňa pre začínajúcich chovateľov.
Odoslať odpoveď

Seriozna ziadost od chovatelov

Sob 09.04.2016 18:45

Dobry den prajem.
Pred nedávnom sme kúpili stena od regisrtovanych chovateľov.Stena s rodokmeňom
Serioznost laskavost ochota bolo na prvom mieste pokial nezačali problemi.
1.Nezosadnute semenníky
2.Valgózny postoj.
3.Dyplazia 3stupna
4.Entropium a distachiaza na ockach
Pes nevhodný na cho a vystav.To som mohol kupit potom bez PP za 100€ ale bolo to s papiermi za 800€.
Ake mam naroki???????

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Sob 09.04.2016 19:01

No jo... Nie každý chovateľ je dokonalý, ale to platí úplne všade. Chovateľa nepoznám, takže nemôžem o ňom nič napísať. No na tvoju stranu by som mala pár otázok - zastúpené semenníky si si všimol pri odbere? Upozornil vás na to chovateľ? Koľko má šteňa týždňov? Ono niekedy trvá dlhšie, kým semenníky zostúpia. K tomu postoju - to ste si nevšimli pri odbere, že šteňa divne stojí? Alebo to je možno aj zlým kŕmením, čím psa kŕmiš? Dysplázia môže vyskočiť u každého psa, aj po úplne zdravých predkoch. Informovali ste sa u chovateľa, ukázal vám zdravotné výsledky rodičov? A zase, dyspláziu si mohol zapríčiniť aj ty, nevhodným zaťažením šteňaťa napríklad... O aké plemeno sa jedná? Informovali ste sa o plemene, daných rodičoch, o chovateľovi pred tým, než ste šteňa kúpili? Myslím, že aj keď nie všetci chovatelia sú poctiví, netreba hneď hádzať vinu na chovateľa. :no:

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Sob 09.04.2016 20:55

dolezita je kupno predajna zmluva, co v nej je napisane a poradila by som sa s klubom chovatelov, ktory klub zastresuje a ktory parenie povoloval.

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Ned 10.04.2016 17:27

Vikiki22 píše:No jo... Nie každý chovateľ je dokonalý, ale to platí úplne všade. Chovateľa nepoznám, takže nemôžem o ňom nič napísať. No na tvoju stranu by som mala pár otázok - zastúpené semenníky si si všimol pri odbere? Upozornil vás na to chovateľ? Koľko má šteňa týždňov? Ono niekedy trvá dlhšie, kým semenníky zostúpia. K tomu postoju - to ste si nevšimli pri odbere, že šteňa divne stojí? Alebo to je možno aj zlým kŕmením, čím psa kŕmiš? Dysplázia môže vyskočiť u každého psa, aj po úplne zdravých predkoch. Informovali ste sa u chovateľa, ukázal vám zdravotné výsledky rodičov? A zase, dyspláziu si mohol zapríčiniť aj ty, nevhodným zaťažením šteňaťa napríklad... O aké plemeno sa jedná? Informovali ste sa o plemene, daných rodičoch, o chovateľovi pred tým, než ste šteňa kúpili? Myslím, že aj keď nie všetci chovatelia sú poctiví, netreba hneď hádzať vinu na chovateľa. :no:

Dobry.
Je to Sao a ma 6mesiacov.
Pri odbere sme nevsimli semmeniky az za 2tyzdne.Na to bolo odpoved ze mu to chodi hore dole.Stravu dostaval po odporucani chovatela co napisal.Ako nahle sa dozvedeli o probleme hned odporucali granule za par susnov.Dostaval Brit,Royal,verene bravcove a surove hovedzie.Ale podstatnu cast granule.Moj nazor je ze za take peniaze s rodokmenom by nemalo byt tolko choruob u psa.

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Ned 10.04.2016 18:34

Pityu, co máte napsáno v kupní smlouvě? Pokuď je pes s PP, seriózní chovka sepíše kupní smlouvu, kde uvede případné nedostatky štěňete.
Dále - nevím, jak je to u SAO, ale je potřeba tam zjistit, jestli se u tohoto plemene provádí kontrola vrhu od poradce chovu. Pokuď ano, mělo by tam být uvedeno, že Váš pejsek nemám sestoupnuté semeníky. A také nepíšete, jestli mu chybí jeden a nebo oba. A je pravda, že jste měl být upozorněn, že je nemá sestouplé. Většina štěňat je má již v osmi týdnech na místě.
Co se týče dysplázky a postoje = nevím, jestli jste byl chovatelem upozorněn na to, že se jedná o velké plemeno s dost velkými nároky ve výživě. Takže pokuď již u 6-ti měsíčního štěněte, krmíte tak, jak píšete - střídání granulí nemluvě o tom, že Brit a RC hrúza a děs - pro mě určo), vařené a syrové stravy = je tam dost velká pravděpodobnost, že za ten postoj je vina na Vaší straně. I na té dysplázce se to mohlo podepsat, ale píši mohlo. A pejska jste již rentgenoval, že víte o těžké dysplázii?
V každém případě vše se odvíjí od toho, coje v KS. Pokuď ji nemáte, tak je to smúla a naletěl jste.
Pro mě by bylo prioritou ty vajka a KS. Pak se to dá řešit dále, možná ....

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Ned 10.04.2016 20:59

Slušný chovateľ by ti dal ako náhradu šteňa z ďalšieho chovu, resp. vrátil peniaze. Ja aj bez Kúpnej zmluvy. :hi:
PS. Ktorý veterinár môže zodpovedne zhodnotiť RTG v 6 mesiacoch, keď sa organizmus prudko vyvíja? :oo:

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Ned 10.04.2016 21:41

Offtopic: kolko chovatelov tu kupnu zmluvu dava? :angel: ja mam kupovanych dvoch psov a nema ani jeden,treti je v "spolumajitelstve"

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Pon 11.04.2016 8:43

Puk píše:Slušný chovateľ by ti dal ako náhradu šteňa z ďalšieho chovu, resp. vrátil peniaze. Ja aj bez Kúpnej zmluvy. :hi:
PS. Ktorý veterinár môže zodpovedne zhodnotiť RTG v 6 mesiacoch, keď sa organizmus prudko vyvíja? :oo:


:jop: :klobuk:
P.S.: Puk, dá se již poznat, dobrý ortopéd pozná, dle rtg, již určité změny na kyč. kloubech. My také kdysi někdy předrentgenovávali okolo šestého měsíce.

Offtopic: Nikotínečko, právě v dnešní době "chovatelú" a chovatelú, je KS velmi dúležitá.

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Pon 11.04.2016 8:46

Offtopic: a z opačnej strany - koľko budúcich majiteľov ju chce / vyžaduje? z vlastnej aktuálnej skúsenosti, keď sme budúcemu majiteľovi povedali, že šteniatko bude mať riadnu kúpnopredajnú zmluvu na nás vytreštil oči, že čo aká zmluva a už isto v hlave sa mu premieľalo, že čo od neho budeme chcieť :ach:
hlavne, keď sa niečo zomelie, tak vinný je len chovateľ...

inak, k prvej suke som nemala, ku psovi áno, my budeme dávať všetkým šteniatkam

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Pon 11.04.2016 8:50

o SAO a problemoch s kostoru by vedela hovoriť Tasha. hodím jej link, nech sem napíše svoju skúsenosť...

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Pon 11.04.2016 9:16

Nyssa píše:Offtopic: a z opačnej strany - koľko budúcich majiteľov ju chce / vyžaduje? z vlastnej aktuálnej skúsenosti, keď sme budúcemu majiteľovi povedali, že šteniatko bude mať riadnu kúpnopredajnú zmluvu na nás vytreštil oči, že čo aká zmluva a už isto v hlave sa mu premieľalo, že čo od neho budeme chcieť :ach:
hlavne, keď sa niečo zomelie, tak vinný je len chovateľ...

inak, k prvej suke som nemala, ku psovi áno, my budeme dávať všetkým šteniatkam


Offtopic: Ano, Nyssa máš pravdu. Je to především zodpovědnost na obou stranách. Je pravda, že u Bofinka jsem smlouvu neměla. Ale vše bylo uvedeno v naší dlouhé několika týdenní emailové komunikaci, jeho atypické zbarvení hlavy, to, že není na chov, cena atd....Chovatel na mě púsobil seriózním dojmem a já chtěla Bofinka, jako mazlíka. Plus jsem u nich byla osobně, psi v super stavu atd.... + aktualizované web stránky, které také něco "ukážou". v dnešní době jsou asi jen 2 CHS, odkuď bych si vzala SP (v SR není ani jedna). Ne, nemyslím si, že vinen je vždy jen chovatel. Jen minulý týden jsem řešila, že koupený nestandart pejska s PP - plemeno není podstatné - a pak majitelé zjistili ještě k tomu pruh. Ale ten uveden v KS nebyl. Ale na kontrole vrhu byl objeven, ta byla den před prodejem (je z toho zápis). Jen ho jaksi chovatelka zapomněla ještě připsat do KS :hmm: , takže ať si majitelé zaplatí i operaci pruhu :ua: .
Pokuď si ještě někdy budu kupovat drobce s PP, což již asi nehrozí, budu vyžadovat KS. Ale v konečném dúsledku - na co mi je ....??? Vždy je to jen a jen o lidech.

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Pon 11.04.2016 9:29

Offtopic: presne tak, je to o ľuďoch. ak by sa aj niečo zomlelo či na jednej alebo druhej strane, kúpnopredajná zmluva je ti tak akurát na dve veci, žiaľ. zmluva je podľa mňa naozaj len pro forma pre zodpovedných chovateľov a majiteľov, teda ju tak či tak vlastne ani nepotrebujú
netvrdím, že je to tento prípad, ale za veľa problémov si môžu majitelia samotní. taktiež sú chovatelia a "chovatelia"

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Pon 11.04.2016 9:41

Nyssa píše:Offtopic: presne tak, je to o ľuďoch. ak by sa aj niečo zomlelo či na jednej alebo druhej strane, kúpnopredajná zmluva je ti tak akurát na dve veci, žiaľ. zmluva je podľa mňa naozaj len pro forma pre zodpovedných chovateľov a majiteľov, teda ju tak či tak vlastne ani nepotrebujú
netvrdím, že je to tento prípad, ale za veľa problémov si môžu majitelia samotní. taktiež sú chovatelia a "chovatelia"


Krásně a výstižně napsáno :jop: :poklona:

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Pon 11.04.2016 9:54

ja teda pri mojom plemene asi nepoznam chovatela, ktory by zmluvu nedaval :oo:

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Pon 11.04.2016 10:02

Ja som najprv mailovou komunikáciou dostala od mojej chovateľky vyrozumenie, že Monty nie je vhodný na výstavy a pokiaľ mám záujem o výstavy, vie mi doporučiť iného psíka. Ja som jej napísala, že o výstavy záujem nemám a chcem ho ako parťáka a tým som to považovala za vybavené. Ale pri preberaní psa som kúpnu zmluvu dostala :yes: Ale ako píšete, je to o ľudoch a sú chovatelia a chovatelia.
Odoslať odpoveď