Seriozna ziadost od chovatelov

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod pityu1 » Sob 09.04.2016 17:45

Dobry den prajem.
Pred nedávnom sme kúpili stena od regisrtovanych chovateľov.Stena s rodokmeňom
Serioznost laskavost ochota bolo na prvom mieste pokial nezačali problemi.
1.Nezosadnute semenníky
2.Valgózny postoj.
3.Dyplazia 3stupna
4.Entropium a distachiaza na ockach
Pes nevhodný na cho a vystav.To som mohol kupit potom bez PP za 100€ ale bolo to s papiermi za 800€.
Ake mam naroki???????
pityu1
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Vikiki22 » Sob 09.04.2016 18:01

No jo... Nie každý chovateľ je dokonalý, ale to platí úplne všade. Chovateľa nepoznám, takže nemôžem o ňom nič napísať. No na tvoju stranu by som mala pár otázok - zastúpené semenníky si si všimol pri odbere? Upozornil vás na to chovateľ? Koľko má šteňa týždňov? Ono niekedy trvá dlhšie, kým semenníky zostúpia. K tomu postoju - to ste si nevšimli pri odbere, že šteňa divne stojí? Alebo to je možno aj zlým kŕmením, čím psa kŕmiš? Dysplázia môže vyskočiť u každého psa, aj po úplne zdravých predkoch. Informovali ste sa u chovateľa, ukázal vám zdravotné výsledky rodičov? A zase, dyspláziu si mohol zapríčiniť aj ty, nevhodným zaťažením šteňaťa napríklad... O aké plemeno sa jedná? Informovali ste sa o plemene, daných rodičoch, o chovateľovi pred tým, než ste šteňa kúpili? Myslím, že aj keď nie všetci chovatelia sú poctiví, netreba hneď hádzať vinu na chovateľa. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 09.04.2016 19:55

dolezita je kupno predajna zmluva, co v nej je napisane a poradila by som sa s klubom chovatelov, ktory klub zastresuje a ktory parenie povoloval.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod pityu1 » Ned 10.04.2016 16:27

Vikiki22 píše:No jo... Nie každý chovateľ je dokonalý, ale to platí úplne všade. Chovateľa nepoznám, takže nemôžem o ňom nič napísať. No na tvoju stranu by som mala pár otázok - zastúpené semenníky si si všimol pri odbere? Upozornil vás na to chovateľ? Koľko má šteňa týždňov? Ono niekedy trvá dlhšie, kým semenníky zostúpia. K tomu postoju - to ste si nevšimli pri odbere, že šteňa divne stojí? Alebo to je možno aj zlým kŕmením, čím psa kŕmiš? Dysplázia môže vyskočiť u každého psa, aj po úplne zdravých predkoch. Informovali ste sa u chovateľa, ukázal vám zdravotné výsledky rodičov? A zase, dyspláziu si mohol zapríčiniť aj ty, nevhodným zaťažením šteňaťa napríklad... O aké plemeno sa jedná? Informovali ste sa o plemene, daných rodičoch, o chovateľovi pred tým, než ste šteňa kúpili? Myslím, že aj keď nie všetci chovatelia sú poctiví, netreba hneď hádzať vinu na chovateľa. :no:

Dobry.
Je to Sao a ma 6mesiacov.
Pri odbere sme nevsimli semmeniky az za 2tyzdne.Na to bolo odpoved ze mu to chodi hore dole.Stravu dostaval po odporucani chovatela co napisal.Ako nahle sa dozvedeli o probleme hned odporucali granule za par susnov.Dostaval Brit,Royal,verene bravcove a surove hovedzie.Ale podstatnu cast granule.Moj nazor je ze za take peniaze s rodokmenom by nemalo byt tolko choruob u psa.
pityu1
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Buchťa » Ned 10.04.2016 17:34

Pityu, co máte napsáno v kupní smlouvě? Pokuď je pes s PP, seriózní chovka sepíše kupní smlouvu, kde uvede případné nedostatky štěňete.
Dále - nevím, jak je to u SAO, ale je potřeba tam zjistit, jestli se u tohoto plemene provádí kontrola vrhu od poradce chovu. Pokuď ano, mělo by tam být uvedeno, že Váš pejsek nemám sestoupnuté semeníky. A také nepíšete, jestli mu chybí jeden a nebo oba. A je pravda, že jste měl být upozorněn, že je nemá sestouplé. Většina štěňat je má již v osmi týdnech na místě.
Co se týče dysplázky a postoje = nevím, jestli jste byl chovatelem upozorněn na to, že se jedná o velké plemeno s dost velkými nároky ve výživě. Takže pokuď již u 6-ti měsíčního štěněte, krmíte tak, jak píšete - střídání granulí nemluvě o tom, že Brit a RC hrúza a děs - pro mě určo), vařené a syrové stravy = je tam dost velká pravděpodobnost, že za ten postoj je vina na Vaší straně. I na té dysplázce se to mohlo podepsat, ale píši mohlo. A pejska jste již rentgenoval, že víte o těžké dysplázii?
V každém případě vše se odvíjí od toho, coje v KS. Pokuď ji nemáte, tak je to smúla a naletěl jste.
Pro mě by bylo prioritou ty vajka a KS. Pak se to dá řešit dále, možná ....
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Puk » Ned 10.04.2016 19:59

Slušný chovateľ by ti dal ako náhradu šteňa z ďalšieho chovu, resp. vrátil peniaze. Ja aj bez Kúpnej zmluvy. :hi:
PS. Ktorý veterinár môže zodpovedne zhodnotiť RTG v 6 mesiacoch, keď sa organizmus prudko vyvíja? :oo:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Margita » Ned 10.04.2016 20:41

Offtopic: kolko chovatelov tu kupnu zmluvu dava? :angel: ja mam kupovanych dvoch psov a nema ani jeden,treti je v "spolumajitelstve"
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Buchťa » Pon 11.04.2016 7:43

Puk píše:Slušný chovateľ by ti dal ako náhradu šteňa z ďalšieho chovu, resp. vrátil peniaze. Ja aj bez Kúpnej zmluvy. :hi:
PS. Ktorý veterinár môže zodpovedne zhodnotiť RTG v 6 mesiacoch, keď sa organizmus prudko vyvíja? :oo:


:jop: :klobuk:
P.S.: Puk, dá se již poznat, dobrý ortopéd pozná, dle rtg, již určité změny na kyč. kloubech. My také kdysi někdy předrentgenovávali okolo šestého měsíce.

Offtopic: Nikotínečko, právě v dnešní době "chovatelú" a chovatelú, je KS velmi dúležitá.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Nyssa » Pon 11.04.2016 7:46

Offtopic: a z opačnej strany - koľko budúcich majiteľov ju chce / vyžaduje? z vlastnej aktuálnej skúsenosti, keď sme budúcemu majiteľovi povedali, že šteniatko bude mať riadnu kúpnopredajnú zmluvu na nás vytreštil oči, že čo aká zmluva a už isto v hlave sa mu premieľalo, že čo od neho budeme chcieť :ach:
hlavne, keď sa niečo zomelie, tak vinný je len chovateľ...

inak, k prvej suke som nemala, ku psovi áno, my budeme dávať všetkým šteniatkam
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 11.04.2016 7:50

o SAO a problemoch s kostoru by vedela hovoriť Tasha. hodím jej link, nech sem napíše svoju skúsenosť...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Buchťa » Pon 11.04.2016 8:16

Nyssa píše:Offtopic: a z opačnej strany - koľko budúcich majiteľov ju chce / vyžaduje? z vlastnej aktuálnej skúsenosti, keď sme budúcemu majiteľovi povedali, že šteniatko bude mať riadnu kúpnopredajnú zmluvu na nás vytreštil oči, že čo aká zmluva a už isto v hlave sa mu premieľalo, že čo od neho budeme chcieť :ach:
hlavne, keď sa niečo zomelie, tak vinný je len chovateľ...

inak, k prvej suke som nemala, ku psovi áno, my budeme dávať všetkým šteniatkam


Offtopic: Ano, Nyssa máš pravdu. Je to především zodpovědnost na obou stranách. Je pravda, že u Bofinka jsem smlouvu neměla. Ale vše bylo uvedeno v naší dlouhé několika týdenní emailové komunikaci, jeho atypické zbarvení hlavy, to, že není na chov, cena atd....Chovatel na mě púsobil seriózním dojmem a já chtěla Bofinka, jako mazlíka. Plus jsem u nich byla osobně, psi v super stavu atd.... + aktualizované web stránky, které také něco "ukážou". v dnešní době jsou asi jen 2 CHS, odkuď bych si vzala SP (v SR není ani jedna). Ne, nemyslím si, že vinen je vždy jen chovatel. Jen minulý týden jsem řešila, že koupený nestandart pejska s PP - plemeno není podstatné - a pak majitelé zjistili ještě k tomu pruh. Ale ten uveden v KS nebyl. Ale na kontrole vrhu byl objeven, ta byla den před prodejem (je z toho zápis). Jen ho jaksi chovatelka zapomněla ještě připsat do KS :hmm: , takže ať si majitelé zaplatí i operaci pruhu :ua: .
Pokuď si ještě někdy budu kupovat drobce s PP, což již asi nehrozí, budu vyžadovat KS. Ale v konečném dúsledku - na co mi je ....??? Vždy je to jen a jen o lidech.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Nyssa » Pon 11.04.2016 8:29

Offtopic: presne tak, je to o ľuďoch. ak by sa aj niečo zomlelo či na jednej alebo druhej strane, kúpnopredajná zmluva je ti tak akurát na dve veci, žiaľ. zmluva je podľa mňa naozaj len pro forma pre zodpovedných chovateľov a majiteľov, teda ju tak či tak vlastne ani nepotrebujú
netvrdím, že je to tento prípad, ale za veľa problémov si môžu majitelia samotní. taktiež sú chovatelia a "chovatelia"
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Buchťa » Pon 11.04.2016 8:41

Nyssa píše:Offtopic: presne tak, je to o ľuďoch. ak by sa aj niečo zomlelo či na jednej alebo druhej strane, kúpnopredajná zmluva je ti tak akurát na dve veci, žiaľ. zmluva je podľa mňa naozaj len pro forma pre zodpovedných chovateľov a majiteľov, teda ju tak či tak vlastne ani nepotrebujú
netvrdím, že je to tento prípad, ale za veľa problémov si môžu majitelia samotní. taktiež sú chovatelia a "chovatelia"


Krásně a výstižně napsáno :jop: :poklona:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Moniak » Pon 11.04.2016 8:54

ja teda pri mojom plemene asi nepoznam chovatela, ktory by zmluvu nedaval :oo:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod AndreaT » Pon 11.04.2016 9:02

Ja som najprv mailovou komunikáciou dostala od mojej chovateľky vyrozumenie, že Monty nie je vhodný na výstavy a pokiaľ mám záujem o výstavy, vie mi doporučiť iného psíka. Ja som jej napísala, že o výstavy záujem nemám a chcem ho ako parťáka a tým som to považovala za vybavené. Ale pri preberaní psa som kúpnu zmluvu dostala :yes: Ale ako píšete, je to o ľudoch a sú chovatelia a chovatelia.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Chovateľstvo