Seriozna ziadost od chovatelov

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Efa » Štv 14.04.2016 10:37

Offtopic: puk :heh: tak že dík :no: ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod QuintipaNO » Štv 14.04.2016 19:37

Buchťa píše: :hmm: , takže ať si majitelé zaplatí i operaci pruhu :ua: .

Prepáč Buchťa ale tomuto celkom nerozumiem. A čo ako, že si má majiteľ zaplatiť operáciu pruhu?
Nebavím sa tu o KS a či to bolo povedané pri kúpe alebo nie. Ale o tom, čo je na tom akože zlé, že si to má spraviť až majiteľ šteniatka?
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Bára » Štv 14.04.2016 20:08

Quinti, nejde o to, či je to zlé alebo nie. Od chovateľa si chcem odniesť šteňa vo "výbornom" stave. Tak ako nechcem, aby bolo smradľavé, zablšené, špinavé, tak od neho nechcem odnášať šteňa s pruhom s tým, že si to mám riešiť na vlastné náklady (pri "plnej" cene za šteňa)

Mne bolo týždeň (dva?) pred odberom telefonicky oznámené, že šteňa má pruh, ale že nemusím riešiť, oni mu ho dajú zoperovať a keby nestihli, tak mi operáciu preplatia :nwm:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Buchťa » Štv 14.04.2016 20:40

QuintipaNO píše:
Buchťa píše: :hmm: , takže ať si majitelé zaplatí i operaci pruhu :ua: .

Prepáč Buchťa ale tomuto celkom nerozumiem. A čo ako, že si má majiteľ zaplatiť operáciu pruhu?
Nebavím sa tu o KS a či to bolo povedané pri kúpe alebo nie. Ale o tom, čo je na tom akože zlé, že si to má spraviť až majiteľ šteniatka?


Offtopic: Quin, jde o to, že oni o tom nevěděli. Jsou to naprostí laici, kteří si kupovali štěně poprvé v životě a tak se spoléhali na to, že chovky jsou seriózní. V kupní smlouvě měli uveden zálomek na ocase, cestující vajko a toť vše. Až doktor, kam šli s drobcem po 14-ti dnech na druhé očkování je upozornil na to, že pejsek nemá žádné vajko na cestě, ale v dutině břišní (sono) a má pruh. A že by štěně, za 600€, vrátil (to byla cena za nestandart). A to si ještě mají platit i operaci pruhu ....?!

Bára, děkuji :jop:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod QuintipaNO » Štv 14.04.2016 20:42

Tak ja mám na toto iný názor. Šteňa po pruhu musí byť izolované. Čiže je v prostredí bez súrodencov, čo si osobne myslím, je vo veku pred odstavom nevhodné. Preto si myslím, že pruh by sa mal operovať až u nového majiteľa.

Taktiež, ja som si bral šteňa ktoré malo pruh a ani ma len nenapadlo pýtať si zľavu.

Čiže keď ti dá zľavu 15-20 eur, toľko stojí zoperovať pruh tak už je zrazu všetko ok Bara?
Prepáč ja by som sa od hanby prepadol keby som si mal pýtať takúto zľavu.

Buchta napísal som, že nevravím o konkrétnom prípade kde im o bolo zatajené ale len o pruhu.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Buchťa » Štv 14.04.2016 20:59

Offtopic: Quinti, ale já jsem to ani v jiné souvislosti nespomínala :jazyk: , jen v souvislosti s KS. Mělo by tam být uvedeno vše a pravdivě.
A nezlob se, proč bych měla kupovat štěně s pruhem za plnou cenu?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod QuintipaNO » Štv 14.04.2016 21:06

Offtopic: mám to v zmluve zaznačené, že ho mala. Len pre to že by mi bolo trápne si pýtať zľavu 500 czk :no:
asi som divný a keď je raz cena daná tak sa nehrám na tureckého obchodníka ale vidím, že aj pri psoch je to bežné :ach:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Buchťa » Štv 14.04.2016 21:15

QuintipaNO píše:Offtopic: mám to v zmluve zaznačené, že ho mala. Len pre to že by mi bolo trápne si pýtať zľavu 500 czk :no:
asi som divný a keď je raz cena daná tak sa nehrám na tureckého obchodníka ale vidím, že aj pri psoch je to bežné :ach:


Offtopic: Quinti, na jednu stranu Ti rozumím, na druhou nemáš pravdu :jazyk: . Náhoda je blbec a co když se mi štěně neprobudí z narkózy? Kdo pak nese to riziko? Neměl by náhodou chovatel? A cena zákroku asi není jen pětset - tedy je to dle aktuální váhy štěněte a dle následné rekonvalescence. Toto není o tureckém kupčení, Quinti :smile:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Elis » Štv 14.04.2016 23:50

QuintipaNO píše:Tak ja mám na toto iný názor. Šteňa po pruhu musí byť izolované. Čiže je v prostredí bez súrodencov, čo si osobne myslím, je vo veku pred odstavom nevhodné. Preto si myslím, že pruh by sa mal operovať až u nového majiteľa.


co znam ja chovatele, davaji takove stene o tech par dni pozdeji do noveho domova - az kdyz je v poradku.

z meho pohledu zase neni moc OK -kdyz si dovezu stene do noveho prostredi tj. nove "bacily", stres = zvysene riziko onemocneni, nezadoucich reakci - ho hned zacit jakkoliv lecit.
ani neockuju hned -natoz operovat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Nyssa » Pia 15.04.2016 6:10

Co poznam chovatelov ja, davaju stena s pruhom do noveho domova, nech si ho zoperuju majitelia. Samozrejme nie hned, steniatko sa najprv aklimatizuje.
Je zo zas clovek od cloveka a vsetko zavisi od dohody
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Bad » Pia 15.04.2016 7:09

odpověď na otázku,kdy operovat pupeční kýlu (doufám, že o tom je řeč), z poradny na portálu Veterina info :

"podle mých zkušeností se pupeční kýla u štěněte objeví, má-li se objevit, do 3-4 měsíce věku. Záleží na hmotnosti tvora,resp. na plemeni. Každopádně u zdravého zvířete bez dispozice k oslabení břišní stěny v místě odstupu pupečníku ke kýle nedojde, i když s ním dovádíte, taháte ho a nebo, má-li pupík jako Otesánek. Operační řešení se doporučuje vždy. Veterináři a chovatelé se rozchází v názoru na to, kdy. Někteří chovatelé, kteří se snaží vadu zamaskovat ještě před prodejem štěněte, nechávají operovat zvířátka ve čtyřech pěti týdnech věku. Většinou se jedná o malá společenská plemena jako jsou pekinézi, yorci, ši-tzu apod. Vždy doporučuji a doporučovat budu operaci provést až u odrostlého štěněte kolem necelého roku věku. Čím je plemeno větší, tím později by se mělo operovat. Mnohokráte jsem musel „opravovat“ popraskané operační rány po břišních kýlách, které byly operovány u velmi
malých štěňat. Důvod je prostý. Břišní stěna ještě není dostatečně pevná a roste. Rána se pod stehy nestačí dostatečně zacelit a zpevnit a následně místo znovu praskne. U psíka s téměř dokončeným viditelným růstem, tedy kolem tří čtvrtin roku věku, je již bříško pevné a po operaci drží."


V době odběru štěně mít kýlu skutečně nemuselo.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Puk » Pia 15.04.2016 7:58

Buchťa píše:
QuintipaNO píše:Offtopic: mám to v zmluve zaznačené, že ho mala. Len pre to že by mi bolo trápne si pýtať zľavu 500 czk :no:
asi som divný a keď je raz cena daná tak sa nehrám na tureckého obchodníka


[ot]Quinti, na jednu stranu Ti rozumím, na druhou nemáš pravdu /quote]

[OT] Buchti, Quintymu rozumiem aj ja. To sme my, hrdí Slováci! :jazyk: A ani ja by som nepostupoval inak, ako on :nwm:


Bad z mojej chovateľsky krátkej praxe - najčastejšie som sa s herniou stretol hneď po pôrode, pokiaľ suka "riešila" pôrod sama. Vysvetľujem si to manipuláciou s pupočnou šnúrou čerstvo narodeného šteňaťa, resp krátko po pôrode vylizovaním. Myslím, že vtedy je brušná stena najnáchyĺnejšia na roztrhnutie. Ale napr pri poslednom vrhu (malí byťáci), sa všetkým 4 šteňatám urobila hernia v priebehu troch dní v 6 týždni veku. Ale toto pripisujem ich nadmerne bujarým hrám... A ešte niečo - myslím, že riešiť herniu v 8 mesiaci veku je dosť neskoro a dovtedy sa môže stav len zhoršiť. Ale len môj názor.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod QuintipaNO » Pia 15.04.2016 14:22

Už som si myslel, že fakt som len ja divný.
Operovať pruh v tak malom veku mi príde presne ako je v článku od Bad, že to chce len chovateľ zamaskovať. Pritom nie je čo, pruh nie je žiadna vývojová vada, to šteniatko nie je menejcenné ako jeho súrodenec čo mal šťastie, že mu mamina lepšie odhryzla pupočnú šnúru a nedostal pruh. Kľudne práve naopak môže byť oveľa lepšia ako po povahovej tak aj exteriérovej stránke. Jednoducho Pruh nie je vada za ktorú by sa malo na šteňa pozerať cez prsty.

K tomu veku kedy, tam asi fakt čo človek to názor, ja osobne 14-16 týždeň po 3 preočkovaní a teda aj po tom čo je šteniatko už polovicu svojho doterajšieho života u nového majiteľa a je absolútne aklimatizované.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod hriva » Pia 15.04.2016 19:55

Offtopic: kde stojí operácia pruhu 15-20€? :aaa:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod QuintipaNO » Pia 15.04.2016 20:14

Offtopic: takmer na každej veterine mimo BA :no:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo