Seriozna ziadost od chovatelov

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Lindchen » Pon 11.04.2016 9:05

Tak ja som zas dostala psa na výstavy a moc na ne nie je :lol: . Nevadilo.

K téme, tú zmluvu teda máš? Čo je tak uvedené? Pri odbere neboli chyby vidieť? :nwm: (okrem dysplázky)
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Elis » Pon 11.04.2016 9:10

Offtopic: ta smlouva je dobra uz jen kvůli kontaktum - mail i telefonni číslo se zmeni tak snadno... a ja bych rada i po 10ti letech vedela, kam stene slo
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Buchťa » Pon 11.04.2016 9:30

Elis píše:Offtopic: ta smlouva je dobra uz jen kvůli kontaktum - mail i telefonni číslo se zmeni tak snadno... a ja bych rada i po 10ti letech vedela, kam stene slo


Offtopic: Ano, z těchto dúvodú určitě. Jen si myslím, že z právního hlediska je KS jen zdrap papíru :ua:


Lindchen, pán psal, že si všimli až za 14 dní, že pejsek nemá vajko (a).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Lindchen » Pon 11.04.2016 9:42

Áno, ale trebárs postoj a tie očká? Nebolo zjavné?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Tasha » Pon 11.04.2016 15:08

Z akej chs je psik? Kludne aj ss. My sme mali taktiez velmi zlu skusenost so sao, Taruska sa nedoozila ani dvoch rokov. A chovatel to uzavrel tym ze je mu to jedno, ze jeho to netrapi. Celkovo chovanie ludi pri sao sa mi ani trochu nepaci (cest maximalne 3vynimkam) a aj preto som dalsie steniatko zvolila sarplaninca.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Puk » Pon 11.04.2016 16:26

[quote="Buchťa"]
P.S.: Puk, dá se již poznat, dobrý ortopéd pozná, dle rtg, již určité změny na kyč. kloubech. My také kdysi někdy předrentgenovávali okolo šestého měsíce./quote]

Offtopic: Buchti, pred vekom 6 mesiacov ten RTG bude vždy LEN orientačný. Pre mňa je odvaha napísať v polroku že 3. stupeň... :nwm:
Tasha, vidíš sama, že dôležitejšie ako vyberať rodičov a spojenia je výber chovateľa...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod pigie » Pon 11.04.2016 16:53

Offtopic: Aj na Hugovi bola DLK urcena pred 6 mesiacom veku a zadne som robit nedala. Verim, ze pred siestym mesiacom veku sa da dozvediet vela. PennHip metoda by inak nemala zmysel.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Puk » Pon 11.04.2016 17:12

Offtopic: Dievčatá, ale ja sa s Vami nehádam! :smile: Ja len hovorím, že v 6 mesiacoch určiť stupeň DBK je priodvážne! Degeneratívnych zmien v tomto veku veľa nie je. Pennhip metóda vlastne len zobrazí "tesnosť" kĺbu a pri ňom je predpoklad dysplazie prostého zvieraťa. Predpoklad, ale nie je to istota, pretože vývoj pokračuje! Jasné, má istú výpovednú hodnotu. A jasné je aj to, že zmeny na postihnutých kĺboch sa postupom veku budú len zhoršovať, ale...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Nyssa » Pon 11.04.2016 17:16

A mne vet v 7 mesiacoch na rtg povedal, ze najlepsi vysledok bude B a pes je nakoniec cisty
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Tasha » Pon 11.04.2016 19:55

Puk píše:
Buchťa píše:P.S.: Puk, dá se již poznat, dobrý ortopéd pozná, dle rtg, již určité změny na kyč. kloubech. My také kdysi někdy předrentgenovávali okolo šestého měsíce./quote]

Offtopic: Buchti, pred vekom 6 mesiacov ten RTG bude vždy LEN orientačný. Pre mňa je odvaha napísať v polroku že 3. stupeň... :nwm:
Tasha, vidíš sama, že dôležitejšie ako vyberať rodičov a spojenia je výber chovateľa...

Puk, kebyze je to take jednoduche. Dokezitu ulohu zohrava aj to aj to.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Buchťa » Pon 11.04.2016 20:26

Puk píše:
Buchťa píše:P.S.: Puk, dá se již poznat, dobrý ortopéd pozná, dle rtg, již určité změny na kyč. kloubech. My také kdysi někdy předrentgenovávali okolo šestého měsíce./quote]

Offtopic: Buchti, pred vekom 6 mesiacov ten RTG bude vždy LEN orientačný. Pre mňa je odvaha napísať v polroku že 3. stupeň... :nwm:
Tasha, vidíš sama, že dôležitejšie ako vyberať rodičov a spojenia je výber chovateľa...


Offtopic: Ano, Puk, máš pravdu. Je to jen orientační a nedá se to určit na 100%. Tedy pokuď tam nejsou vážné abnormality.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Puk » Uto 12.04.2016 13:18

Tasha píše:/quote]
Puk, kebyze je to take jednoduche. Dokezitu ulohu zohrava aj to aj to.


Tasha, pripúšťam, že všetko so všetkým súvisí, ale práve v jednoduchosti je genialita. Každá vec závisí od uhla pohľadu, ako na ňu nazeráš. Skúsim ten môj uhol (aj keď už som ho niekedy dávno dal "k dobru") - dobrý chovateľ nebude mať doma "zlú" suku. Nebude ich mať doma ani šesť... Dobrý chovateľ na svojej suke "maká", nejde von z koterca len na krytie. Dobrý chovateľ starostlivo vyberá psa, nejde za tým od susedov, lebo veď takto je to lacnejšie, neraz precestuje kopu kilometrov. Psa si overí po viacerých stránkach. O šteňatá sa stará ako o zvieratá vo vývoji, venuje im čas a pozornosť, starostlivosť u neho nekončí tým, že im trikrát denne šupne misku so žrádlom. Ten dobrý chovateľ Ťa chce vidieť možno aj trikrát, kým sa rozhodne ti predať šteňa. A jeho interes nekončí tým, že zavrieš u neho bráničku zvonku a on si šuchne eurá do peňaženky. Zaujíma sa o svoje (Tvoje) zviera, teší ho každý Tvoj úspech a vie Ti poradiť, keď uchovníš, aký mal úmysel (má spätnú väzbu). Možno ani nekryje, kým nemá pár skutočne serióznych záujemcov... Vieš, nie je dobrý ten chovateľ (väčšinou), ktorý má najlepšiu reklamu, najkrajšie stránky, a ani ten, ktorý otočí za dva roky abecedu... Nebude to ani ten, ktorý síce nakryje s majstrom sveta, ale nič o ňom nevie (nevie napríklad, že ho cez ten tartan musia preniesť na pľac na rukách, lebo to "nedá"), len dobre sa to predáva, veď Majster... Ja viem, každý výber šteňaťa je mačka vo vreci, ale to, aby tá mačka mala ostré pazúry a bola zdravá, tomu vieš napomôcť...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Buchťa » Štv 14.04.2016 9:21

Puk, nádherně, pravdivě a výstižně napsáno :yes: :jop: :poklona: :poklona: :poklona: .

Offtopic: Kdo by do Tebe řekl, že jsi takový literát :jazyk:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Efa » Štv 14.04.2016 9:26

puk :klobuk: dolu ... :no:
Offtopic: ... ešte že mám doma top stav a že chováš plemä pred ktorým mám rešpekt ... inak by som asi zvonila u Vašej brány ako záujemca o štendo :hi: :heh:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Seriozna ziadost od chovatelov

Poslaťod Puk » Štv 14.04.2016 10:27

Offtopic: Buchti - len od srdca a kúsok skúsenosti. :ahoj: "literát" - už aj Ty začínaš, Karle? :heh:
Efa, mám tri, tak keď budeš "podstav" ozvi sa! :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo