Potvrdenie o chovnosti krycieho psa (do zahraničia)

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Potvrdenie o chovnosti krycieho psa (do zahraničia)

Poslaťod Kača » Str 13.01.2016 23:26

Chcem sa spýtať, či sa nenájde niekto, kto má nedávne skúseností s krytím do Poľska a novým zavedeným pravidlom.

A to: poľský chovateľ odo mňa pýta nejaké nešpecifické potvrdenie o tom, že môj krycí pes je uchovnený.
Sám to nevie dobre popísať, charakterizovať, či to vlastne má vydať SKK/UKK/Klub, či je to nejaké oficiálne tlačivo, alebo si môžem sama vytvoriť akési "čestné prehlásenie či osvedčenie". Prirovnáva to k ich kryciemu listu, o ktorý musia žiadať - a ja by som mala dodať podobné tlačivo.
Vraj je to u nich novo zavedené a majú s tým globálny problém keď idú kryť do hocijakého zahraničia, pretože zahraniční chovatelia potom vôbec nechápu, čo od nich chcú.

Má mi poslať nejaké vzorové potvrdenia z iných krajín, ale kým sa k tomu dostaneme, možno bude niekto tu rýchlejší.
Vďaka :no:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Potvrdenie o chovnosti krycieho psa (do zahraničia)

Poslaťod Nyssa » Štv 14.01.2016 9:37

Od kedy to majú zavedené?
Minulého roku v lete u mňa kryl Poliak a tiež chcel potvrdenie, ale vlastne stačila v rodokmeni len pečiatka "chovný od" :nwm:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Potvrdenie o chovnosti krycieho psa (do zahraničia)

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 14.01.2016 9:44

u nás stačilo PP, kde je napísané, že Chovný a dala som im aj všetky výsledky vecí, čo treba u nás na chovnosť...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Potvrdenie o chovnosti krycieho psa (do zahraničia)

Poslaťod Kača » Štv 14.01.2016 11:36

Minulý rok keď mala vrh a kryla v Nemecku, ešte to nepotrebovala.
Vypisuje sa tam všetko - matka otec, ich údaje... Má to byť formou podpobné kryciemu listu - také niečo má teraz určitým spôsobom potvrdiť a dodať aj krycí pes.
Uvidím čo mi pošle za vzor zo zahraničia.... :smile:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina


Späť na Chovateľstvo