Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod misha.421 » Uto 22.09.2015 13:11

Skusenosti,postrehy,vyhody nevyhody?dakujem :ahoj:
misha.421
Snoopy
 
Príspevky: 122

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod Lindchen » Štv 24.09.2015 9:03

Chceš vlastného psa poslať do zahraničia? Ako robiť sa to robí, ale ja som sa s tým stretla len v dvoch prípadoch, keď sa dobre obe chovateľky poznali, tuším boli aj nejakou formou rodina a potom v prípade, že chov bol pre nich činnosť ako každá iná a pes nebol v podstate nič extra pre nich. Proste ho poslali ako keď požičiaš stroj nejaký.
Inak treba to zvmluvne ošetriť, čo v prípade, že pes sa zraní, zomrie, ošetriť za akých podmienok môže byť urobená eutanázia, v akých prípadoch konzultovať liečbu, zazmluvniť aj to, čo v prípade, keď pes niekoho pohryzie v zahraničí alebo poškodí niekomu majetok, ako sa bude postupovať, tiež to, koľko môže mať krytí a či budeš každé krytie schvaľovať (akú suku nakryje), či bdueš vyžadovať nejaké vyšetrenia od súk (napr. pre herpes vírus), presne podmienky zaobchádzania so psom, nezabudnúť psa komplet vyšetriť a zapísať jeho zdravotný stav a to isté urobiť aj po jeho návrate a mnoho ďalších vecí, ktorí mi teraz nenapadnú ani. Podľa mňa je toho veľa riskantného, čo sa môže stať, osobne by som psa určite nikam neposlala.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 24.09.2015 11:38

ja to vidim tak, pokial nemas psa len ako vec, tak ho jednoducho neposles len tak. toto sa robi aj aby pes vybehal sampionaty v inej krajine, tak ho poslu na pol roka alebo kolko ku niekomu, kto s nim beha po vystavach. sorry? ale kamarata, ktoreho mam rada, by som neposlala kvoli debilnemu sampionovi. a tiez, na krytie poslat psa mimo domov??? ak chce niekto kryt z dalekeho zahranicia, tak existuje este aj inseminacia, ked uz. ale isto nie poslat chudaka psa k niekomu len na to, aby tam s prepacenim "otrtkal" polku populacie. to je zas len o prachoch. o nicom inom.
a kludne za to jedno slovo BAN...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod misha.421 » Štv 24.09.2015 12:40

Ja nikam svojho psa neposielam,popravde si to ani neviem predstavit,a tiez mam rovnaky nazor,aj ked z chovatelskeho hladiska,chapem ze u nasho plemena je ich malo, plne testovanych,je tazke najst vhodneho zdravotne plne testovaneho,povahovo vyrovnaneho , dobrym exterierom atd.ozivil by novu krv v krajine,popravde tiez mi to pride ze nieje to vec ktora sa len tak pozicia ,a o peniazoch tu z mojej strany nepadla ani rec,no u nas boli pripady kedy sa takto zapozical (nie raz)do nasej krajiny kryci pes,a opacne kedy zaziadali zahranicny o nasho Sk jedinca...a tato tema tu este nebola,tak skusenosti a mozno to niekomu pomoze :no:
misha.421
Snoopy
 
Príspevky: 122

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod hruska » Štv 24.09.2015 12:47

vsimla som si sem tam pozicane borderky
ja len postreh, svojho psa by som v zivote takto neposunula, vobec nie cudziemu cloveku, teraz sa tusim zmrazuje semeno, zahranicie moze mat "psa takto :ha:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod misha.421 » Štv 24.09.2015 12:55

Neviem ako je v inych klub.no aspon u nas je ze fena sa nemoze kryt insem.davkou jedine az na druhy krat po prvom prirodzenom kryt,no myslim ze je mozne udelit vynimku...ale to je uz o inom tema :no:
misha.421
Snoopy
 
Príspevky: 122

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod calwen » Štv 24.09.2015 12:55

A ja som svoju fenu na polroka posunula do zahranicia na krytie :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod hruska » Štv 24.09.2015 13:00

pokial viem, ty evu poznas, to je trocha ine, aj ked teda ja by som ani to nedala :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod calwen » Štv 24.09.2015 13:06

A keby poznam niekoho vo Finsku napr? Ja by som mojho psa znamym aj poslala, ak by som ho teda nemala "na pracu". Ak je v tom urcity chovatelsky zamer a ozivenie chovu, nevidim na tom nic zle.

Pozicanie Emmy bolo dohodnute vtedy, ked mi ju Eva davala, tak vyber si, bud ju nebudes mat vobec alebo na pol roka si od nej oddychnes? :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod hruska » Štv 24.09.2015 13:15

tak eva ked tak frajerila s nutnostou odchovu, mala si ju nechat sama :angel: :ha: nemam rada tieto podmienky, ale to je opat len moj problem :ha:
vravim, ze je to ine, ked cloveka poznas, finsko, cesko, tramtaria, ale ze ja by som psa nedala, ale chapem, ok, respektujem :heh: ze niekto iny da
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod calwen » Štv 24.09.2015 13:19

Aj tak by mi ju dala :heh: (a viem uz aj preco :prd: :haha: )
Bolo to aj v mojom zaujme, konecne aj tuto nablizku nejaka linia, kde si budem vediet vybrat budce stendo :no: Mimoto je to riadne ozivenie chovu, teda bolo by keby......
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod pigie » Ned 27.09.2015 2:14

U fundlakov uplne bezna vec vo velkych kenneloch. Hlavne teda sa poziciavaju svoje odchovy. Cize pes sa vracia do rodneho hniezda. Pravdepodobne je to uz ukotvene v zmluvach, ze ak sa pes vydari, bla bla, tak chovatelska stanica vyziada psa zapozicat. Vies do coho ides, ako pisala calwen. Ber alebo nechaj tak. Pre mna nieco neakceptovatelne, pre chovatelov proste normalna vec... Ked mas 30 psov, nemozes byt kamarat s kazdym jednym, tak to tak neboli.
Ono, je to menej nakladne poslat psa do ameriky a vybehat tituly, ako ist tam s nim na mesiac a vybehat si ich sam :heh: Ale klobuk dole pred chovatelmi, ktori rdsej idu na ten mesiac, poberu 3 psov, pobehaju a nakryju a vratia sa spat.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod Moniak » Pon 28.09.2015 10:48

calwen preco keby? nevydarili sa tie stenata?

u RR to nie je uplne bezne, ale robi sa to, chovatelka na slovensku inseminovala psom z ameriky, narodila sa jedna nestandardna sucka, na dalsi vrh s nim priletela majitelka sem a nechala ho tu asi na mesiac na krytie, nakryli sa nim dva vrhy v tejto chovke a jeden niekde na severe, potom sa vratil spat, ono v tomto pripade je to asi pochopitelne, ze neriskovali znova inseminaciu, to tiez nie kazdy vet vie robit :\
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Zapozicanie krycieho psa do zahranicia

Poslaťod calwen » Pon 28.09.2015 10:49

Stenata su luxusne, len klasika klubove tahanice :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava


Späť na Chovateľstvo