Export Rodokmen z Nemecka

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Export Rodokmen z Nemecka

Poslaťod bandita25 » Ned 06.09.2015 9:08

Ahojte :ahoj: rád by som sa spýtal / poprosil Vás o radu :no:
zaciatkom budúceho roka by som rád zacal s chovom francúzskych buldockov :yes: vyhliadol som si dve prekrásne fenky a aj zarezervoval :jop: majitelka jednej sa ma spýtala na moju adresu, ako má byt vystavený rodokmen pre malú princeznú no ked som sa rozprával s majitelkou druhej fenky, pochádzajúcej z nemecka, ona vraj ziadne dáta odo mna nepotrebuje, ved na rodokmeni sú zapísané jej údaje (údaje nemeckej majitelky) :ua: teraz v tom mám trocha zmätok... ako to má byt po poriadku? :au: vopred dakujem :no:
bandita25
Okoloidúci
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Komárno

Re: Export Rodokmen z Nemecka

Poslaťod Vikiki22 » Ned 06.09.2015 21:40

Ak chovateľ predáva šteňa kupujúcemu, ktorý bude budúcim majiteľom psa, MUSÍ toho majiteľa chovateľ uviesť v rodokmeni - meno a adresu. Ak tvrdí opak alebo s tebou nechce komunikovať, tak by som si na toho chovateľa dávala pozor, resp. by som od toho chovateľa dala ruky preč.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Export Rodokmen z Nemecka

Poslaťod robertini » Ned 20.09.2015 19:56

Rodokmen je nemecky a mal by byt exportny,ked budes na slovensku posiela sa na SKJ a oni ho opeciatkuju za 15 e ze je zaregistrovany v SKJ.Do rodokmenu u nas sa pise na zadnu stranu majitel,kazdy roodkmen je iny.Rodokmen je vzdy vystaveny na chovnu stanicu a chovatela.
robertini
Okoloidúci
 
Príspevky: 1


Späť na Chovateľstvo