štartovacie balíčky

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

štartovacie balíčky

Poslaťod bluestorm » Str 29.07.2015 19:48

nech hladam ako hladam nenachadzam.co ste davali ako startovacie balicky ku steniatkam?
bluestorm
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod lucik » Štv 30.07.2015 14:21

my sme dostali: vodítko, 2 či 3 dummíky, loptičku, píšťalku a tašku - všetko vo farbe akú farbu (stužku/obojček) malo šteniatko odmalička u chovateľky (v našom prípade ružové :lol: ) + sáčok granúl ktoré šteniatka papali
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod Lindchen » Štv 30.07.2015 14:32

My sme dostali len šteniatko :angel: .
Balíček závisí aj od plemena (napr. tie dummíky) ale aj od toho, koľko chceš investovať. Ideálny balíček podľa mňa obsahuje malú podložku/dečku s pachom jeho rodiny, obľúbenú hračku, vôdzku a obojok, balíček granúl, nejaké vhodné mlsky na výcvik, fotografie šteniatka od narodenia. Ale vravím, ja som nedostala nič a nijako som neriešila, všetko už mal doma nakúpené, takže pohoda.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod pigie » Štv 30.07.2015 14:36

Dostali obaja hlavne granule, na ktore boli navyknuti. A Hugo dostal este hracku s ktorou sa hraval este u chovatela, aby mu pripominala domov.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod Barbor » Štv 30.07.2015 14:46

my tiež hračku a granulky plus nejakú príručku "labrador retriever" :heh: ale tiež som mala doma všetko nakúpene na tony už mesiac predtým ako k nám mala prísť, pelech, hračiek miliarda, obojkov asi 3 :pac:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod lucik » Štv 30.07.2015 15:02

ja som pre šteniatko nemala nič :angel: ani som nevedela, že z návštevy šteniatok odídem s jedným domov :angel:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod Snezienka123 » Štv 30.07.2015 15:03

Síce mám šteniatko od "množiteľa", ale dostali sme balíček granuliek, na ktoré bola zvyknutá a hračku, s ktorou sa hrávala s vôňou domova/maminky/súrodencov...to by som považovala fakt za taký minimálny základ. :smile:

Ale taká foto dokumentácia šteniatka od narodenia by potešila...
...a mne sa tu veľmi páčil, a veľmi by som chcela, ak by som mala šteniatko s PP, taký obrázkový rodokmeň (t.j. rodokmeň nielen s menami, ale aj s fotografiami predkov), to bolo fakt top :jop: ...neviem či to tu raz v téme DK alebo niekde bolo

Obojok a vôdzka ešte, prečo nie, ale myslím si, že tieto veci už asi človek, ktorý si ide pre vytúžené šteniatko dávno má...aj literatúru k plemenu.
Možno k môjmu trošku špecifickému plemenu, čo sa starostlivosti o srsť týka, by som prijala k PP šteniatku nejaké spísané rady/tipy/triky na to, ako sa o srsť starať aby bola v dobrej kondícii. Takže ak je nejaké špecifikum pre dané plemeno, tak aj takýto "manuál" by nebol na zahodenie, aj keď predpokladám a dúfam, že prípadné potrebné rady od chovateľa predajom šteniatka nekončia.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod pigie » Štv 30.07.2015 15:05

Snezienka123 píše:Obojok a vôdzka ešte, prečo nie, ale myslím si, že tieto veci už asi človek, ktorý si ide pre vytúžené šteniatko dávno má...

Nema, som kupovala cestou domov so stenatom v naruci :heh: Ani u Huga som nemala, ved som netusila aky krk bude mat :heh: Takze z tohto pohladu mna by potesilo aj to :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod hruska » Štv 30.07.2015 15:07

sa priznam, ze si na toto nepotrpim, akurat mozno nech dostane papanicu, na ktore blo zvyknute a cosi s vonou domova :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod pigie » Štv 30.07.2015 15:11

Ano, to aj ja povazujem za 2 zakladne a plne postacujuce veci :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod Moniak » Štv 30.07.2015 15:14

ja som davala obojok, voditko, hracky, pamlsky, granule a maso, kedze vacsina sa rozhodla pre barf, knizku o barfe, nalepku na auto, dvd s fotkami,deku s vonou mamicky, cestovne misky, samozrejme PP, kopie PP rodicov, plus vsetky preukazy atd :lol:
Prílohy
FB_IMG_1438265366035.jpg
FB_IMG_1438265394010.jpg
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod lucik » Štv 30.07.2015 15:19

ja som šteniatka poznala odmalička a fotila tiež, takže aj fotodokumentáciu som mala.. ale tuším chovateľka ju dávala na CD ostatným :yes: a tuším aj hračky - uzlíky.. moja nemala čas plakať a na hranie mala dve veľké živé hračky - tetu Candy a tetu Ariku :aaa: (okrem teda hračiek, čo sa povaľovali doma)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod Lindchen » Štv 30.07.2015 15:27

Moniak je jedn z tých málo chovateľov, čo si dali záležať nielen na odchove, ale aj na takej "drobnosti" ako je balíček. Ako som rozlikla tému, hneď som si na teba spomenula :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod hruska » Štv 30.07.2015 15:32

mna veru trosku fotky mrzia, ale to je naozaj najmenej, minule som nejake nasla ale a co poviem, typicky iman :heh:
http://img21.rajce.idnes.cz/d2102/10/10 ... .jpg?ver=2

hoci som psa brala uz starsieho, viem, ze mi bude poradne, ak by som potrebovala, to je pre mna dolezitejsie ako niektore ine veci
plus sa do mna nik nijak moc nestara, co je este lepsie :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: štartovacie balíčky

Poslaťod elfinka » Štv 30.07.2015 17:39

My sme granule nedostali, len nám povedala chovateľka že čím kŕmi. Dostali sme obojok + voditko, deku, hračku, DVD s fotkami, brožúrku klubu a doklady.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Ďalší

Späť na Chovateľstvo