koľko vrhov za život

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: koľko vrhov za život

Poslaťod raky » Pon 29.12.2014 11:11

Buchťa píše:Offtopic: Rákoušku, porovnávát 9-ti měsíční těhotenství ženy s dvou měsíční březostí fenky ? :ach:

no musíš to brať aj vzhľadom k veku dožitia... :ua: možno to nebolo správne prirovnanie - ale proste ma napadlo, tak dáme každé 3roky??? :joint: taktiež predpokladám, že početnosť ,,dávky,, sa bude líšiť... :hi:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: koľko vrhov za život

Poslaťod Buchťa » Pon 29.12.2014 11:47

Oki, beru to vzhledem k věku dožití.
Počet vrhú se přeci nedá globálizovát - je to velmi individuální + to záleží ná mnohá fáktorech.

Offtopic: Debátu sleduji = ási bych zá svúj názor bylá ukámenováná :heh: (bez toho krátkého á je to hrozné :ua: ).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: koľko vrhov za život

Poslaťod hruska » Pon 29.12.2014 11:52

ale ved daj, mozno niekomu pomozes vidiet veci z ineho uhlu, co nie je vzdy naskodu.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: koľko vrhov za život

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 29.12.2014 12:10

u čsv konkrétny príklad. suka z ČR, žila v ITA. majiteľka pochádza z čiech, nie je to teda žiaden bláznivý talian... ale... keď na to pozerám takto, tak asi je...

dátum narodenia suky: 20.12.1998
úmrtia: 30.10.2012

prvý vrh: 23.12.1999!!!
posledný vrh: 10.05.2009
počet vrhov za život: 10!!!!!
priemerný počet šteniat vo vrhu +6, v poslednom len 1... vraj mega kvalitná suka, ktorá všetko perfektne zvláda a má sa super, žije v dome,... keby aj v paláci žila... 10 vrhov?????


edit: pes v ITA, počet vrhov 34!!!! počet vrhov nad 15 je dosť bežné :ua:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: koľko vrhov za život

Poslaťod Buchťa » Pon 29.12.2014 12:32

hruska píše:ale ved daj, mozno niekomu pomozes vidiet veci z ineho uhlu, co nie je vzdy naskodu.


Hruš, buď se to píše všeobecně = fená, jáko sámice + reprodukční schopnosti átd..., tzn. bez ohledu ná plemeno, ná kontrolu pováh, n přínos pro dánné plemeno, ná dědičné onemocnění (výskyt, početnost, zátížené línie ....) = fáktorú je ohromné množství = nikdy ási nebude objektivitá.

Offtopic: Byl púvodní dotáz myšlen jen ná ČSV?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: koľko vrhov za život

Poslaťod katkariinka » Pon 29.12.2014 13:24

Pre mna pocitovo z pohladu sucky a jej pohody - 1vrh rocne medzi 2-6.rokom zivota, ak je vo vybornej kondicii, je v pohode. Druha vec je prinos pre plemeno - to uz je fakt individualne. Ale na svojej sucke by som odchovala tak 2-3vrhy mozno.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: koľko vrhov za život

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 29.12.2014 13:42

osobne za seba. radsej mladsiu suku kryt, ako starsiu.
tie 3 vrhy su tak akurat za zivot.
s tym, ze suka moze mat problem s odchovom uz aj jedneho vrhu a niektora moze byt matkou rada a nerobi jej problem mat aj 4 vrhy - preto by som to vseobecne vobec nepokladala tuto otazku. poznam sucky, co zo stresu pozrali stenata, ktore boli tak agresivne, ze majitela ku sebe nepustili,... a zase ine, co sa vyzivaju v materstve... takze je to o sucke konkretnej.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: koľko vrhov za život

Poslaťod Tasha » Pon 29.12.2014 22:31

nebolo to myslené konkrétne na čsv, ale všeobecne. len momentálna situácia pri čsv ma na tú myšlienku priviedla. za seba napr. Grace miluje šteniatka, bezproblémov si privlastní hocijaké šteniatko, aj mlieko sa jej spustí. Ale pri poslednom vrhu už som na nej videla, že stačí, že už ju to obmedzuje a obťažuje.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: koľko vrhov za život

Poslaťod raky » Uto 30.12.2014 10:32

Tasha píše:nebolo to myslené konkrétne na čsv, ale všeobecne. len momentálna situácia pri čsv ma na tú myšlienku priviedla. za seba napr. Grace miluje šteniatka, bezproblémov si privlastní hocijaké šteniatko, aj mlieko sa jej spustí. Ale pri poslednom vrhu už som na nej videla, že stačí, že už ju to obmedzuje a obťažuje.

len máloktorý chovateľ má takú sebareflexiu alebo etický kódex a sú aj taká, ktorí naplno využijú nastavenie v klube a taktiež si spravia zo svojej fenky stroj na peniaze... viď ten príklad z Itálie... :censored:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: koľko vrhov za život

Poslaťod Tasha » Uto 30.12.2014 12:51

tak kebyže mám využiť to čo je možné v klube, tak by som na nej mohla ešte dvavrhy urobiť, aj vzhľadom na to, že má pomenej šteniatok. Ale tie 4 jej úplne stačili. kebyže vidím už pri 3 takéto správanie, tak by nemala ani ten 4.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo